şükela:  tümü | bugün
  • sözlük'ün günden güne şikayetvar.com sitesine evrilmesine sebebiyet veren olay.

ifşa olma endişesiyle "bir arkadaşım"ın ağzından şikayetler ekseriyetle incir çekirdeğini doldurmayacak cinsten oluyor. bir rezalet varsa ortalıkta buraya yazınca ne değişiyor anlamıyorum. dava açarak hakkını aramak varken buradan baskı yapıp kamuoyu oluşturarak müspet sonuç alacağını mı umuyor bu tipler kuzum?
  • rezalet değildir. güzel bir farkındalık yaratma aracıdır. kaldı ki kimi rezaletler sözlük sayesinde çözülmüştür.

örneğin son haftada 2 kez banka hesabından para çekilme olayı paylaşılıyor. insanların dikkatli olmaları için iyi bir örnek.
  • abartılan olaydır. rezalet gibi rezalet dediğimiz rezaletler hep buraya yazılarak çözüldü. bağdat baharat, pınar, banka vs gibi bütün olaylar kamuoyunun tepkisi sayesinde oldu.

mesela en küçük örneği ben bir siteden şampuan almıştım. burada başlıklarının altına paketlemeleri çok kötü yazdığım için aradan biraz zaman sonra telefonla aranıp entry'mi düzeltmelerini istediklerini istersem o şampuandan bir adet daha hediye edebileceklerini beyan etmişti.

demem odur ki doğru ve düzgün kullanıldığında hem işe yarıyor hem de sözlüğü yormuyor. ancak mantıksız, gerizekalı insanlar her başlarından geçen şeye rezalet dedikleri, neyin rezalet olup olmadığını anlayamadıkları için sözlüğü bok ediyor.

gündem, olay , şikayet vs toplumun bilmesi ve birleşerek hareket etmesi her zaman bir kişiden daha fazla etkili olur.