• bugün newcastle united karşısında oyuna sonradan girip yaptığı 2 asistle yıldızlaşan eşsiz futbolcu,aynı bölgede onun profilinde ve kalitesinde bir oyuncu daha bulmak gerçekten çok zor.topa ilk dokunuşu ve pas zamanlaması mükemmel,izlemesi en zevkli futbolcu.
  • futbolda sanatın elçisi. bir yazarın söylediği gibi modern zamanların paylaşımcı dennis bergkamp'ı.
  • bugunku newcastle macinda yorumcularin da dedigi uzere klopp'un sistemine tam oturan futbolcudur. kane'i aguero'yu getir koy, bunlar da muhtesem topcular ama firmino kadar sagi solu bu denli beslerler mi, mutevazi olabilirler mi tartisilir.
  • eskilerden oğuz çetin'in bir ara pas şekli vardı.
    rakip sahaya hızlı bir top atardı, rakip kaleci topa doğru koşmaya başladığında top birden yavaşlar, hafif kıvrılarak bülent uygun ya da aykut kocamanın koşuyoluna dönerdi. rakip kaleci koşmaya devam etse aşırtma yiyecek, geri kaleye koşsa daha fena.

tanım:
    roberto firmino;2019 yılında hàla tam zamanında yavaşlayan hızlı ara pası atabilen futbolcu.
  • bugün ki maçta salah a efsane pas vermiştir
  • skora verdiği katkı yetmiyormuş gibi takımdaki küsleri veya küs gibi görünenleri de kendine getiren adam. newcastle maçında mane'nin golünden sonra salah ile ikisine bir sarılışı var ki "takımda arıza istemiyorum" der gibiydi. delirmiş olmalı. "kıskanmayın birbirinizi, ben ikinizi de asist yaparım" dedi ve ikisini de birbirine alkışlattı.
  • namına çok güzel tezahürat yapılan topçu. liverpool maçları sonrası kendimi ara ara melodiyi mırıldanırken buldum. bugünkü newcastle maçından sonra da yahu nedir ne değildir derken firmino'ya özel 'si senor' adında bir tezahürat olduğunu bulmak zor olmadı. daha önce de yazılmış zaten (#88836406). şurada da güzel toplu bir söylenişi var; 1. yalnız beste uyarlama. river plate tribünlerine ait bir versiyonu mevcut. 2015 senesi libertadores kupası şampiyonluğuna giderken söylenen, tabi ki boca taşlamalı, enfes bir tezahürat. şurdan ingilizce alt yazılı dinlenilebilir; 2. tezahürata esin kaynağı ise y dale alegría a mi corazón isimli bir şarkıymış; 3. eh, eğer golleri sıralarsa, bir falcao'lu versiyonu da gider hani; si senor'lu kısmı tutularak tabi.
  • liverpool'un brezilyalı forvet oyuncusudur.salah ve mane ile tehlikeli bir 3lü oluşturlar
  • çok yetenekli ve uyumlu. liverpool'un en iyi oyuncusu mu bilmiyorum, ama sistem açısından en vazgeçilmezi kesinlikle kendisi. van dijk, salah, mane hepsi çok ama çok iyi futbolcular. ama bunlardan birinin yerlerini doldurmak için 100-200 milyon harcama gerekse bile imkansız değil. ama liverpool kadrosunda kendisinin yeri gerçekten çok zor dolacaktır.

tanım: başarıdaki en önemli pay sahiplerinden olan brezilyalı.
  • brezilya milli takım formasını ilk kez, şükrü saraçoğlu stadyumunda oynanan 12 kasım 2014 türkiye brezilya maçında giymiştir. 2010 yılında brezilya ikinci liginde mücadele eden figueirense takımında oynarken, 1899 hoffenheim kulübü football manager oyunu sayesinde keşfedip kendisini transfer etmiştir. dişlerinin ışıltılı beyazlığı sayesinde rakip takım oyuncularını büyüleyip, yaptığı asistlere ve attığı gollere müdahale etmelerine engel olmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap