• e ne olmuş. normal olan bu değil mi beyler abiler ablalar?
  • roma ve paris değil de şöyle bi azerbaycan gürcüstan rusya turu atmıştım ne foto ne bişey pasapotumdan başka ispat edecek hiç bişey yok
  • tekten fazla paylaşıyordur.
  • hanım ben konya ya bayi toplantısına gidiyorum. bu seneki konular çok önemli birkaç gün telefonlara cevap veremeyebilirim.
  • hadi beya evlenme teklifi edilmesi gerekiyormuş. daha önce gittim viyanaya da gittim bir tek resim atmadım ınstagram açtım hiç kullanmadım bomboş duruyor hesap. gidipte resim atmadığımı bilen bir sürü insan var ama ne teklif var ne ilgisi olan. resim atsam 2 3 kızlara yürüsem düşerdi.
  • gittiği yerden fotoğraf paylaşmayıp burda döktürmek te ilginç!
    kişisel bir konu ama 32 sayfada aynı argümanlarda herkes hemfikir.

ben paylaşmıyorum çünkü paylaşanların çoğu o kadar kalitesiz ve alakasızca resimlerle , sadece gittiğini gözümüze sokmaya çalışıyormuş gibi hissediyorum.
  • zaten internette var olan binlerce eiffel kulesi resminin takipçilerinin görmesinin bir gereği olduğunu düşünmeyen insandır. zaten, internetteki anonim resimler daha güzel oluyor. eiffel kulesinde o an gerçekleşen enterasan bir olayı göstermek başka, uzaktan parmağıyla kule ucuna basıyormuş gibi resim çekilip bunu herkesin bilmesini istemek başka. başka bir sebep olarak, gittiği yerlerin takipçilerinin görmesinin kendine herhangi bir şey kazandıracağını düşünmüyordur.

insan beyni saniyelik bile olsa gördüğü şeyleri kodlayıp önem sırasına göre istifliyor. özellikle instagram story lerinde o kadar fazla gereksiz şeylere maruz kalınabiliyor ki, önemsiz diye istiflediğimiz bölgemiz tamamen böyle şeylerle dolu durumda. mesala neresi olduğunu bilmediğimiz bir yerdeki gün batımının resmini görmek ve ya uçak içinden pencere yarı kadrajdayken bulut resmi görmek için harcadığımız zamana üzülüyorum şahsen. yanlış anlaşılmasın çok güzel doğa resimleri var ama bunlar genelde arkadaşlarımızın çektikleri olmuyor. sosyal hesaplarımı istediğim gibi kullanırım, sana ne kardeşim diyene söyleyecek bir lafım yok, ama ben de sosyal hesaplarımda kimleri takip edeceğime karar veriyorum. alan, veren razı olduktan sonra yanlış ya da doğru demek çok mantıklı değil.
  • benim.
    sosyal medyayı sadece takip amaçlı kullanıyorum. kendim paylaşım yapmıyorum. özel bir sebebi yok. gittiğim yerlerin fotoğrafını hatıra amaçlı çekerim. o fotoğraflarda ben pek olmam. bu tür gezilerdeki fotoğraflarım, genellikle birlikte gittiğim arkadaşlarım tarafından ya da onlarla birlikte çekildiklerimden ibarettir.
    niye?
    “ben de oradaydım” deme ihtiyacı hissetmediğimden olabilir sanırım.
  • görüyor ve arşa çıkarıyorum.

(bkz: sosyal medya kullanmayan kabin memuru)
  • şu instagram i boklayanlar ve facebook instagram, twitter kullanmadığını deklare edip madalyon bekleyenlerin bilinçaltında inanılmaz ego ve eziklik yaşıyor.

yani buraya yazılanlarda bile adam/kadın roma'ya paris'e gitmiş ama bir kere bile fotoğraf paylaşmamis helal olsun lan tez heykelini dikin övgüsünü bekliyorlar.

kardeş mal olmayın yüzyıllardir gelen insan psikolojisini ve evrimini aşamazsınız. sen bak "ben 50 ülke gezdim ama tek foto paylaşmadım" cümlesini kurduktan sonra bu hareketin için övgü bekliyorsun diğer adamda oraya gidip 2 resim paylaştıktan sonra 2 like bekliyor.

yani sen ermiş falan değilsin. bilinçaltınız ve insan psikolojisinde yaptığınız bu iki davranışın sonucu aynı şeye çıkıyor :" övgü almak"
hesabın var mı? giriş yap