• http://haber.stargazete.com/…lamasi/haber-804723'ne gore

"başbakan yardımcısı bülent arınç’ın açıklamalarına değinen başbakan erdoğan, “partinin genel başkanı ve hükümetin başbakanı benim varsa herhangi bir sıkıntı kendi aramızda görüşürüz” dedi.

olan cevap.

ozetle hem "atara atar" yapmis, hem de "bunun hesabini icerde goruruz" demis.

konuyla alakali aciklama, pazartesi gunu (ya da sali grup konusmasinda) "bulent bey'e tesekkur ediyorum hizmetlerinden dolayi; kendisi aktif siyasetten cekilmek istiyormus" mealli ilisik kesme icerikli de olabilir. gorecegiz.
  • rte'nin alttan alacağı, arınç'ın itibarını iade edeceğini göreceğiz. farklı düşünceler parti içi demokrasilerde olabilir falan filan ile ortalık sakinleştirilir. bülent arınç'ın ne kadar değerli olduğundan falan bahsedecektir. seçimler yaklaşırken öyle kimseyi dışarıda bırakmayacaktır. dışarıya karşı tek yumruk duruşu sergilenir. o tür sıçışlar türkiye'de ancak sol partilerde olur. biat kültürünün egemen olduğu, ortak çıkarları için kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyen adamlar bunlar. bunlar ancak kapalı kapılar ardında birbirlerine alınganlık gösterir. çünkü gücün ellerinden gitmesi en büyük ortak korkuları.
  • vereceği cevap ya her zamanki sizi ben yarattım ulan cinsinden olur ki bu artık başbakanın hangi haleti ruhiyede yaşadığını açık açık gösterir, ya da ılımlı bir mesaj olur ki bu da muhtemel değildir zira bu adamın zalimlik etmesinden keyifli, gücüne hayran bir kitlesi var. kendisine geri adım attı, güçten düştü imajı vermemek için büyük ihtimal o koca ağzını her zaman ki gibi tutamayıp kükreyip gürleyecektir. allaha kulluk etmeyi unutmuş tayyip kulları etrafında kümelenip, arınç'a bile acımadı allah bilir bize neler yapar diye düşünerek zalimine hayran , korku -sevgi duyguları arasında yaşayıp giderler. tabi bu grubun tayyibin ölümlü olduğunu anladıklarında ne tepki vereceklerini kestiremiyorum. ağır bir toplumsal travma bizi bekliyor.
  • "gereğini, gerektiği yerde ben yaparım. tv ile medya aracılığı ile yapmam, myk’da, bakanlar kurulu’nda görüşürüz." diyerek arınç'ın televizyonlara çıkmasına fena giderlendiği açıklama olmuş.
  • (bkz: diyosun)
  • ''gelince kulaklarını çekerim'' minvalinde olmuştur. partinin başkanı ve başbakan benim sözleri de oldukça manidar. ''sen de kim oluyorsun ulan hırt'' şeklinde algıladım ben. bülent arınç susmaz da cevap vermeye devam ederse tam şenlik olur. ne de güzel olur be.
hesabın var mı? giriş yap