şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: rus kızlarının türk kızlarını kıskanması)

önce şuraya bakıp (bkz: https://en.wikipedia.org/…ki/demographics_of_russia) ulan acaba yaşam süresi ortalamalarını mı almış diye düşündüm ama şuraya bakınca (bkz: http://www.geohive.com/earth/pop_gender.aspx) başlığı açan arkadaşın doğru söylediğine emin oldum. o değil de birleşik arap emirliklerinde 1 kadına harbiden 2 erkek düşüyor amk. suudi arabistan'da da durum kötü. ben zaten hep diyorum bu araplarda bir ibnelik var. naptınız lan o kadar kadını?
  • ne olursa olsun, aynı erkekler arasında döneceklerdir. böyle bi' gerçek var, kadın sayısı 100 milyon fazlada olsa hala yalnız kalacak erkekler var.
  • bir rus kızıyla evlenip mutlu olmak için büyük fırsattır. aklı olan türk delikanlıların ciddi şekilde değerlendirmesinde fayda vardır.

yakından tanıdığım ve konuşma fırsatı bulabildiğim tek rus kadın bir arkadaşımın yaşlı dedesine bakan 40'lı yaşlarında bir kadındı. kültürlerin benzerlikleri ve farkları üzerine epey lafladık. beni biraz da rusya'da üniversite okuyan oğlu gibi gördüğünden sohbet etmekten zevk alırdı. bu hanımdan öğrendiklerim ve rus kızlarla yazlık maceralar yaşayan (sonradan ikisi evlendi bu kızlarla) arkadaş çevresinden duyduklarım ışığında :

1. rus örf ve adetleri, batıl itikatları, ev dekorasyonları hatta birçok yemeği bizim şehirli kesimlerimize çok benziyor.
    2. bir rus düğününde çekilmiş video'yu gördüm. aynı düğünü bayrampaşa'da, pendik'te, bakırköy'de de görebilirsiniz. kıyafetler ve tipler bile neredeyse aynı. içilen alkol miktarı farklı sayılır ama aynen bizim orta sınıf düğünleri gibi ağırbaşlı dans müzikleri ile başlayıp göbek havası (tabi onun rus versiyonu dans havaları) ile bitiyor. hatta tarkan'dan yakalarsam muck muck şarkısı bile çaldı herifler.
    3. rus kızlar cinsellik konusunda epey serbestler ama orta sınıf ruslar arasında önüne gelenle yatmak filan normal kabul edilmiyor. kınanıyor. kötü gözle bakılıyor. ilişkide sadakat çok önemli.
    4. ortalama rus kızı mükemmel bir eş oluyor. kocasını el üstünde tutuyor. adeta bir dediğini iki etmiyor. kocası için kendine iyi bakıp süsleniyor, gözü başkasını görmüyor. son derece sadık eşler bu kızlar. ama karşılığında da sadakat bekliyorlar. rus karını aldattın mı bittin. öyle türk kızları gibi hem ağlarım hem affeder yaşarım yok. anında silip, çekip gidiyorlar. aldatan kocayla devam diye bir kavramları yok.
    5. ortalama rus erkeği karısına veya sevgilisine çok saygılı davranmıyor. bu nedenle rus sevgilinize veya rus karınıza insan gibi davranırsanız karşılığında mükemmel tepki alıp mutlu olmanız çok kolay. tripleri az. naz bilmiyorlar. içten pazarlıklı değiller. dürüstler.
    6. özellikle genç yaşlarda gerçekten çok güzeller. porselen gibi cilt, dolgun dudak, mevzun vücut daha ne olsun. bazıları yaşlandıkça çok çabuk çökebiliyor. bu biraz da yaşadıkları cefalı hayat ve çok votka nedeniyle eski nesilde gözlenen bir şey. gençler kendine daha iyi bakıyor.

bu şartlarda kafası çalışan türk delikanlıların gönüllerine göre bir rus kızla evlenip mutlu mesut yaşayıp bonus olarak da doğacak çocuklarıyla nesilleri güzelleştirmesi adete milli bir görev olarak önümüzde duruyor.
    bir ingiliz, bir amerikalı, bir fransız, bir isveçli, bir alman vb aynı şekilde güzel vb olabilir ama inanın bir rus kadar size ve ailenize adapte olup bu ülkede mutlu yaşayamaz.