556 entry daha
  • bugun analizimi bitirdim, hisse suan 10.34 euro.

diyorum ki 5 seneye 20 euro'yu vuracak. tezim de su:

- avrupa'da yield'lar dusmeye devam edecek, ve bu bircok kucuk havayolu sirketini zorlayacak. bunun sonucunda ya batislar olacak ya da daha fazla m&a
    - amerika seviyesinde consolidation'a ulasildiginda ryanair ve ıag, lufthansa, af-klm gibi gruplar guclenecek ve yield'lar sonunda avrupa'da eski noktasina, ve daha sonra yukselmeye baslayacak
    - ryanair load factor'leri yuksek tutmak icin bu 2 sene bilet fiyatlarinda dususe devam edecek, ama ancillary revenue'deki artis ile en azindan toplam passenger per revenue'yi sabit tutmayi basaracak

tum bunun ustune bir tane de cilegim var, diyorum ki ryanair bu sene oil'i hedge ederken yuksekten yapti - zerohedge'de bile cikti bu - ve seneye bu yuzden p&l'de oil dusecek.

ustune de b737-max'lar beklendigi gibi gelirse, ki modele embed ettim bunu, diyorumki oil'den cok guzel saving olacak (ustune daha as mx falan).

riskler staff cost'un daha da artmasi, consolidation olmamasi ve ryanair'in yield'lari recover edememesi. yine de suanki fiyatina historical olarak bakarsan neredeyse en dusuk tev/ebitdar seviyesinde, ve bence sektorun en basarili modellerinden birini uyguluyor.

attim fav'a bekliyorum. tutmazsa teori de hatalarimi not edecegim guzel deneyim olacak.

edit1: thomas cook batti
164 entry daha
hesabın var mı? giriş yap