şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ana haberlerde gördüğüm olaydır.

saçını boyattığı için okuldan atılmasını geçtim, bir de öğrenciye "la git" deyip okulun kapısını üzerine kapatmış. bir tarafta sınıfta sigara, bira içen öğrenciler, bir tarafta saçını boyattığı için okula alınmayan öğrenciler.

ne tarafa doğru gidiyoruz bilemedim. haber burada.
  • muhabirin sorusu yardı gök kuşağında sarı mı olmak istedin? ahhahaha
  • ne demek ne tarafa doğru gidiyoruz? yapılan gayet de doğrudur. ne ciddiyet kalmış okullarda ne disiplin. soytarı gibi gidiyorlar okula. bu kadar özgürlük bizim gibi geri kalmış ülkelere fazla. çünkü nerede duracağını bilmiyor bizim öğrenciler. o sınıfta bira içen öğrenciyi de öğretmeni görse ya da müdürü görse aynı şekilde kapıdan siktiri çeker yollardı merak etme. öyle bir yazmışsın ki sanki okullarda bira içmek serbest, boyalı saçla gelmek yasak...
  • çocuğum yok, olursa da bu devletin hiç bir okuluna vermem.

sen kimsin lan bir insanın bedenine karışıyorsun. türban takınca özgürlük saç boyatınca "la git".

zaten yerlerde olan eğitim sisteminnin akp dönemiyle birlikte beyin üstü çakılmaya devam ettiğinin kanıtı bir video.
  • öğretmen düşmanları toplanmadan söyleyeyim gayet yerinde karardır.okullarda ,yetiştirdiğiniz şımarık veletlerle başa çıkmak imkansız hale geldi.muhtemelen arkadaşlarına hava atmak isteyen çocuğun başına gelmiş güzel olaydır.
  • çocuk haklı fakat
    (bkz: disiplin)

edit : lan mesaj atan mallar ; ben türbanımı savunuyorum burada argümanınızı sikeyim sizin
    "başını kapatan özgürlük , saç boyatan disiplin" bu nasıl bir entry? bilal erdoğan seviyesinde argüman üretmeyin şurada biraz kaliteniz olsun.
  • başını kapatana özgürlük, saçını boyatana disiplin. iki yüzlülüğünüz mide, hatta miğde bulandırıcı.
  • yazık bunun ebeveynleri oğlum okuyor diye seviniyordur.

tanım: doğru karar.

edit: çocuğun tipi boyası umrumda değil.. tamamen sanal olmuş beyni, hal ve hareketleri ile nasıl bir geleceğe (!) gittiğini irdelemişimdir.
    linç ederken olsun düşünmeyi deneyin!
  • ben beğendim, yakışmış. geleceği parlak bu çocuğun yazın bi kenara...

okuldan atıldı deyince, disipline sevk edildi, ceza verilmesi kararına varıldı gibi bişey düşünmüştüm. oysa olay yaka paça “la git” miş...

öğrenci de uygun, müdür de...

(bkz: platin sarısı)
  • " kızların saçı hep boyalı, mavi pembe... "

zeki bir çocuğa benziyor. takma kafanı böyle şeylere evladım. okumana bak sen...

okulların durumu ortadayken disiplinden bahsetmek saçma aslında.