• gercek islama en cok sahip cikan lider olaran oyum kendisine.
  • sağcı olsaydım oyum kesinlikle islam'ın genç başbuğu fatih erbakan' ın olurdu. ama allah ıslah etsin işte sağcı olmayı ne beynim*, ne aklım, ne vicdanım ne de midem kaldırıyor.
  • 45 yıllık ak parti'li olarak artık yeter diyorum. benim de oyum fatih erbakan'a.
  • ben ayıptır söylemesi yıldız tarihi 2457 den beri ak partiye oy veren birisi olarak bundan sonra oyum erbakan reis' e.
  • (bkz: kız olsam sana verirdim) ve sağcı olsaydım kesin erbakan'a verirdim. en kötü ihtimalle (bkz: 1 oy erdoğan'a 1 oy erbakan'a)
  • kesinlikle katıldığım önerme, hatta bir solcu olarak fikrim erbakan'a kaymıyor değil. atadan dededen asırlardır ak partili olan tanıdıklarım bile gözü kapalı verecekler oylarını fatih bey'e.
  • temiz ve itimat edilebilir dini bütün bir adam, ben de verirdim, günaha, kul hakkına girmemiş sağcı bir tek o kaldı.
  • ben de pos bıyıklı, devrimci bir solcu olarak sağcı olsam kesin fatih erbakan'a verirdim.

hatta kendim vermekle kalmaz solcu tüm arkadaşlarım sağcı olsalardı hepsini erbakan reyize verdirirdim.

tüm akplilere sesleniyorum, hepiniz erbakan'a verin.
  • sağcı olsaydım önce gider "dağcılık nedir" diye ufak çaplı bir araştırma yapardım. sonra siyasal islam'la dağcılık arasında bağlantı bulunmadığını öğrenirdim. sonra ise ben siyasal islamcı mıyım yoksa milliyetçi bir düşünce yapısı içinde miyim diye sorardım. eğer siyasal islamcı olduğuma karar verirsem oyumu akp'ye milliyetçi bir düşünce yapısına sahip olduğuma karar verirsem iyi parti veya zafer gibi partilere kayardım. bazı şeyleri görmezden gelebilirim dersem de belki chp'ye bile kayabilirdim.

not: şimdi bana iyi parti, chp milliyeyçi mi demeyin. tüm milliyetçiler gerçekten milliyetçi bir duruşu olan partiye oy verseydi zafer partisi %15'e dayanırdı. ama öyle bir şey olmadığını biliyoruz.
25 entry daha
hesabın var mı? giriş yap