• o kadar cep telefonunu ip gibi dizmek bile 200.000 eder. parke yüzeyde dizlerinin üstünde domala domala dizdi o adam telefonları. hatta arada ayağa kalkıp nizamınına tek gözü kısık bakıp hatalı yerlerini çoraplı ayaklarıyla minik dokunuşlar ile doğruladı ve tekrar domaldı.

çok görmeyin.
  • o paraya ev alırım ben isterse göktaşı satsın.

bir türkün 100.000 tl'den fazla parası varsa ev alır.
  • ulus'ta bir hafta gezseniz 4- 5000 tl'ye toplanabilecek koleksiyon. 200.000 nedir ya.
    ulan dükkan açıp eski telefonlarınızı satın alıyoruz diye kampanya yap, yine 100.000 harcamazsın.

hesaplayan adamlara özel edit: tahmini maliyet 250 parça üzerinden sallanmıştır.
  • oyuncak arabaları saymazsak yaklaşık 360 telefon mevcut. işim gücüm yok saydım. siz uğraşmayın.
  • insan bi spreadsheet hazırlar, tek tek telefonların marka-model-üretim yılı-kondüsyon durumlarını yazar (evet kondüsyon ve durum yan yana olmadı, idare edin)

sonra hi-res bi foto çeker ve link verir ki zumlayıp yakından bakalım modellere diye. 200k istemek için aşırı amatör bir ilan.
  • saydım 500 telefon yok. yaklaşık 360 telefon var.
  • 200.000 tl fiyat biçilmiş 500 parçalık koleksiyon. yok yok lan resmen içinde. tümü de çalışır durumdaymış. helal olsun valla.

http://www.sahibinden.com/…ksiyonum-196769545/detay

telefondan kasıt cep telefonu tabi. malum karakter limiti.

edit: 500 parça olacağıdı. yanlış yazmışım.
  • üç beş kişi oyuncak araba demiş ama, onlar da telefon beyler;

https://www.google.com.tr/…bigneixpn7dhidqiim9x6s4=
  • bu ilanı veren arkadaş ya sayı saymayı bilmiyor ya da dayak yememiş.

1-500 parça cep telefonu 200.000 tanesi 400 tl.
    içerisinde bedavaya sahip olabileceğiniz veya 3-5 liraya 50-100 liraya bulabileceğiniz çok fazla telefon var.
    2-öte yandan antika demiş ama dostum en eskisi en fazla 20 yıllık. neresi antika acaba??
    3-koleksiyon mudur değil midir orası da ayrı bir tartışma konusu. çünkü bir çoğu özel seri değil döneminin sıradan telefonları.
    4-müze açmak gibi bir fikrim var demiş. bu telefonlarla en azından şimdilik olmaz. belki 50 yıl sonra, mobil iletişimin evrimi olarak olabilir.
    5- burada da hakkını vereyim. hepsinin çalışır vaziyette olması güzel bir şey. eğer tamir için orjinal parçalar kullanıldıysa.
    6-her şeye rağmen, harcadığı zaman ve emeğe saygı +rep.
  • değişik bir koleksiyon.

birey olarak satın alınacak bir şey değil ama kurumsal bir telefon firması ya da bir müze alabilir. teknoloji müzesi var mı hiç bilmiyorum. varsa tam oralık bir koleksiyon.

o arabalar ne arıyor orada peki *
hesabın var mı? giriş yap