• basitçe; bitcoin herkese açık ama şifreli bir hesap defterinden başka bir şey değil arkadaşlar. orada "şu cüzdan şu cüzdana şu kadar bitcoin yolladı" bilgileri var. oradaki tüm kayıtlardan sizin cüzdanınızda ne kadar bitcoin olduğu hesaplanıyor. güvenlik önlemleri sebebiyle araya var olmayan işlemler sokamıyorsunuz, çünkü her bir işlemde tüm hesap defterinin geçerliliği denetleniyor.
    yani bitcoin'in sahtesi diye bir şey olamıyor çünkü bitcoin diye bir şey aslında yok. haydaa. ama öyle yani.
  • sahte bitcoin yapılmaz.

yalnız sahte bitcoin satışı yapılır.

bakın green carda başvurmak internet sitesi üzerinden toplam maksimum 1 dakikada yapılan bi işlem mesela. ama bunun için bile 100-200 tl başvuru ücreti verenler tanıyorum. hatta green carda başvur dediğimde çok para o ya diyen okumuş, kariyer sahibi arkadaşlarım var.

yani demem o ki bitcoin biraz daha varoş kesimde duyulmaya başladıkça sahte bitcoin satışları mutlaka olacaktır.

ki buna benzer sistemler hali hazırda var zaten. mesela geçen bana bi zabıta arkadaşım "gel bize 30-40bin tl ver, benim yatırım uzmanı bi arkadaş var, biz onu degerlendirelim sana pay ödeyelim" gibisinden bi teklifle gelmişti. çok keriz bi imaj mı verdim kendisine anlamıyorum.
  • burada tek suç kaçak elektrik kullanımı. ne bu aletlerin getirilmesi suç ne de çalıştırılması. elektriğini kaçak kullanmayan istediğini bağlar ucuna.

haber olsun, dikkat çeksin diye uydurma birşeyler karalamışlar işte.
  • şu bitcoin biraz daha halka insin zaten haberleri gelmeye başlayacaktır.

çok teknik girmeyin mevzuya, açıkçası sahte bitcoin mevzusunda yazılım, hack vs ziyade çinden getirtilebilen şunlarla alakalı mevzular çıkacağı kanaatindeyim.

neticede sarı çakmağı, altın külçesi diye yiyenlerin vatanı burası
    http://www.milliyet.com.tr/…aman-yerelhaber-498312/
  • kafa karıştırıcı bir konu.

sahte birşeyler yapıp satmak anlamında söylemiyorum tabiki. yani bir yazılım aracılığıyla sahte kripto paralar üreterek reel bitcoin pazarına sokmaktan bahsediyorum. takdir edersiniz ki böyle birşey kripto para borsasının sonu olacak ve olağanüstü satışlarla bitcoin borsalarına elveda dememize sebep olacaktır. böyle birşey teknik olarak mümkün müdür? teknik bilgilere sahip birileri kamuoyunu aydınlatsa ne güzel olurdu.

çok sert vurmayın arkadaşlar, sözelciyim ben.
  • mümkün. ama bunu yapmak için tüm bitcoin ağının yüzde 51'ini ele geçirmek gerekiyor. ve bu da neredeyse imkansız bir şey. zaten yüzde 51'i ele geçirildiği an bitcoin değersizleşeceği için her türlü anlamsız.
    böylesi basit ama kesin bir çözümü üreten satoshi nakamoto'ya şapka çıkartmamak mümkün değil. adam bir şeyi hem herkesin gözü önüne sürüyor, hem de onu dünyanın en güvenli parası haline getiriyor. (tabi cüzdanı çaldırmak dışında)
  • (bkz: coinfeiter)
  • blockchain mantığını bilirseniz bunun pek mümkün olmadığını göreceksiniz. bu tarz kripto paralar blockchain denen ve paraya yeni bi tanım getiren bi algoritma ile çalışıyor. herhangi biri dünyanın herhangi bi yerinde coin transferi yaptığında bu bilgi dünyanın her yerindeki bu paraya ait serverlarda işleniyor. yani sizin bu para ile ilgili sahte bi üretim ya da hackleyerek başka hesaplara para aktarmanız için tüm dünyada bu bilgilerin tutulduğu bilgisayarları hacklemeniz lazım. bu da pek mümkün görünmüyor. bu nedenle blockchain çok güvenli bi yöntemdir.

(bkz: blockchain)
  • ben böyle olayların henüz türkiye’de olmamasına şaşıyorum

adam mis gibi jetonu sokakta bitcoin diye satmış
    şahane fikir
  • kardeş sen blockchain e yönel. blockchain iyidir, kafa açar 8-)
hesabın var mı? giriş yap