gilbertus albans

  • 13188
  • 95
  • 25
  • 5
  • dün

özerklik ilan edenlerin mahkeme savunmaları

kimlerle karşı karşıya olduğumuzu gösteren çok net bir olay.

güneydoğuda topyekün bir kalkışma için pkk'nın şehirlerarasında yollara döşediği mayınlar ve eylemler, ydg h lilerin mahalle arasında hendek kazıp, otomatik silah, roketatarla asker, polis ve sivile saldırmasının sebebi olan özerklikliği ilan edenlerin, yakalanıp çıkarıldığı mahkemede yaptıkları açıklamalardır.

-----------
sur belediyesi eşbaşkanı fatma şık barut: “benim bu metinden önceye dayalı herhangi bir bilgim yoktu. ben oraya basın açıklaması olduğunu bilmeden gittim. gitme amacım orada bulunan ali rıza çiçekçi ile görüşmek içindi. benim söz konusu basın açıklamasına ilişkin içeriğinde yer alan yazılarla ilgili hiçbir bilgim yoktur. biz son 15 gün içerisinde bu olayları önlemek için kaymakamlık, emniyet, il yönetimimiz ve milletvekillerimiz ile çalışma içerisindeydik. hatta emniyet teşekkür amaçlı bir çok defa telefon açtı. benim bu tür olaylara sebep olarak açıklamanın olduğu yönünde herhangi bir bilgim yoktur.

dbp sur ilçe eşbaşkanı ali rıza çiçekçi: “basın açıklamasının içeriğine ilişkin olarak herhangi bir bilgim yoktur. bildirinin kimler tarafından hazırlandığı ve kaleme alındığına ilişkin herhangi bir bilgim yoktur. ilçemizde meydana gelen olaylar nedeniyle valilik emniyet tarafından olayların yatıştırılabilmesi ve kimseye zarar gelmemesi açısından milletvekillerimiz, il yöneticilerimizin orada bulunması ve kimsenin zarar görmemesi için orada bulunmamız istendi.”

sur belediyesi eşbaşkanı seyid narin: “olay günü ilçemizde meydana gelen olayların yatışması amacıyla sur kaymakamlığında kaymakam beyle görüşme yaptık ve olayların yatışması amacıyla elimden gelen gayreti göstereceğime ilişkin beyanlarımı kaymakama bildirdikten sonra kaymakamlıktan ayrıldım. benim olay günü yapılan basın açıklamasının içeriğine dair herhangi bir bilgim yoktur.

‘içeriği bilmiyordum’ özgür kadın kongresi aktivisti güneş ölmez: “bildiri okunan yerde bulunan bayanlar süreçte yaşanan çatışmaların sona ermesi ve müzakere sürecinin tekrardan başlanabilmesi açısından toplanmışlardı, ben de o esnada kalabalığa dahil oldum. 35-40 yaşlarında bir teyze elinde metin bize okumamızı istedi. ben de bunun üzerine okudum. içeriğini tam olarak bilmiyordum.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/…_haberimiz_yoktu.html

-----------

"`35-40 yaşlarında bir teyze elinde metin bize okumamızı istedi`. ben de bunun üzerine okudum. içeriğini tam olarak bilmiyordum.”

nasıl bahane ama ?

işte barış yapacaklarınız bunlar

devamını okuyayım »
02.10.2015 19:46