• kecinin işlenmiş derisine verilen ad**
  • o ses,flow ve ritimle nasıl olur da daha yükseklere gelemediğini anlayamadığım,daha iyisini hak eden sanatçı.
  • adam ilk auto tune kullandığında. deli gibi eleştirdiler ama adam büyük vizyoner. tek hareketi ile günümüz rap dünyasının kaderini belirledi.

şu rapin patladığı, spotfiy listelerinde birinci olduğu kliplerin milyon izlendiği devirde. sahtiyan'ı dinleyememek bana çok koyuyor. kendi sallamıyor büyük ihtimalle. basemode record ile falan görmeyi, yeni albüm dinlemeyi o kadar istiyorum ki. 2019 yılında umarım en azında iki tane falan parça dinlerizz. her sene iki parça verse evde kayıt etse bile okeyim ben. olm hadi ya. buura miksler kankan.

iki sene önce çıkardığı albümdeki şu parça bile şu an listelerdeki tüm parçalardan daha iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=87-npbjicmu
  • galiba ağustos ayından beri yeni albüm hazırlıklari yapıyor. geçen stüdyo fotoğrafı paylaştı. yine üzülerek söylüyorum buura ile çalışıyor. bu adamın son zamanlarda kötü parçalar yapmasının sebebi beatler ile alakalı. cidden çok kötü beatler üzerine okuyor. feat yaptığı parçalar da kendi parçaları da dahil. ceza,sagopa ve fuat dışında bu işten ekmek yiyen insan pek yok. o da bunun bilincinde, yaşı artık geçti zaten bu saatten sonra pek yürümez gerçi belli olmaz bu işler. rap dinleyicisi bilinçsiz olduğu için albüm almıyor zaten. o yüzden bu hareketli parçalara,garip efektlere bir son verse en çok biz eski dinleyenler sevineceğiz.en son ayben ile yaptığı zaman parçasını dinledim bana göre beat yine rezalet. barış ileri ile yaptığı feat parçalar yine kendi dengi değil. feat atıcaksa eğer saian,poet,fuat,sansar gibi ya da yeni nesil tayfadan grogi,ais ezhel gibi adamlar ile işler yapsın. yeşil stüdyo var müzikal olarak çok iyi işler yapıyorlar, onlar ile çalışsın. yok ben artık dalgasına, sevdiğim için yapıyorum diyorsa bize laf düşmez. anlamadığım bu rap piyasasının en iyi diss parçalarından biri bu adama ait kartlar karışsın. yüze gülen remix versiyonu yine en iyi rap parçalarından biri. onu geçtim sahte gibi efsane bir parça var. ee madem bu kadar iyi işler yapabiliyosun neden şimdi yapmıyorsun. mutlaka zaman yok,imkan yok ama o zaman da imkan yoktu.
  • liseliler bilmez, biz de liseliyken bilirdik gerci de, kolera'nin eski manitasidir. adam sagopa jr. oldum derken sevgiliye kaptirdi buyugune. kolera'dan nefret ederim, o ayri.
  • 12 yaşından beri dinlendiğim bir mc.

bu kadar güzel bir sese ve yazma yeteneğine sahip olup da üretmemek ne kadar mantıksız gelse de anlıyorum artık. rap camiası, meydanın kekolara kalması , hayat koşturmacası içinde kaybolup gitti koca yetenek.

sesi gerçekten çok güzeldir bu arada.
  • bir arkadaşı tarafından rap için "zaten eğlenmek için yapıyorduk" dediği iddia edilmiş.

ne yazdığın sözler ne de elini eteğini çekerek gösterdiğin tavır bunu gösteriyor be sahto, buna inanmamızı bekleme.
  • bugün da poet'in youtube'da yaptığı canlı yayında beraber yaptıkları "yüze gülen" şarkısını çalmasıyla aklıma düşen türkçe sözlü rap müziğin en özel mc'lerinden biri.

hortlamamasının, spotify'da 2000 dinleyici bile bulamamasının sebebi günümüz rap müzik dinleyicisidir. yoksa adamın başka bazı mc'ler gibi kendini yok ettiği falan yok, tam aksine 2016'da benim dünyam gibi zımba gibi albüm çıkartmıştır, anti-kahraman ve 90bpm ile düeti var, yine 90bpm'in ve kamufle'nin albümlerinde verse'leri var.

yani son beş yılda norm ender'den daha çok şarkısı var ama rap'in namusunu norm kurtarıyor yersen.

"günde bir kere sahtiyan, tok karınlara, mistik çağlarda ölüm de ölür, sok bunu kafana!"
  • "araya giren zenci rapçi" nin türkiye versiyonudur. tek başına yaptığı şarkılar özellikle askerden geldiğinden beri bana yeterli düzeyde gelmiyor. fakat özellikle ceza'nın kendisine destek olduğu dönemlerde çok dikkat çekmişti. feat yaptığı şarkıların hepsine güzel renk katar. o kadar rapçi biliyorum içlerinde eli ayağı en düzgün olanı da budur es geçmeyelim.

araya girdiği şarkılardan en eğlencelisi ise:

eksik olan eksi'dir. http://youtu.be/5c4oshmnqey
  • komada martı'dan beri takip ettiğim başarılı mc. karaçalı gibi türkçerap'in ses rengi anlamında farklı ve güzel tonlarındandı. bırakmasında eminim ekmeğini yiyemediği rap müzik sektörü etkili olmuştur. keşke o dönem de şu dönemdeki gibi bir döngü olsaydı.
hesabın var mı? giriş yap