• çocukluğumun en önemli meselesi bu çizgi filmdi.hiçbir bölümünü kaçırmazdım. ilkokulda arkadaşlarla oynardık. hep mars olmaya çalışırdım, bir gün bir arkadaş senin saçların kısa kii dedi ve o günden sonra beni hep merkür yaptılar. zorbalık budur.
  • önce ortaokul ve sonra da erken lise yıllarımın hoş hatıralarından biri. önce dragon ball ile birlikte hafta içi dönüşümlü olarak ilk sezonun ortalarına kadar atv'de yayınlanmış sonra aniden bitirilmişti. hatta o dönem türkiye'de "sailor moon hayran hattı" diye 800 le başlayan bir telefon numarası vardı. bir gün denemek için aramış hakikaten de bir kadının "sailor moon hayran hattı buyrun" deyişini duyup o şokla telefonu kapatmıştım. daha sonra tabii trt'de sansürlü de olsa öğleden sonraları saat 15 gibi düzenli olarak yayınlanmaya başladı. bu arada ben lise öğrencisi olarak bu çizgi filmin daha çok kızlara yönelik olduğunu hissetmeye başladığımdan artık gizli gizli ve biraz da utanarak takip etmeye başladım ancak her gün izlemeden de bir türlü duramıyordum. hatta bir ara sabahın körüne alınmıştı sırf onun için kalkıp izliyordum. özellikle usagi'nin her sezon farklı olan dönüşme sahnelerine hipnotize olmuş bir şekilde izliyordum. chibi usa ağırlıklı sıkıcı 4. sezon hariç neredeyse her bölümünü izledim denebilir. 200. bölümü olan final kısmını izledikten sonra benim için düzenli olarak anime izleme etkinliği de böylece sona ermiş oldu. yıllar sonra remake versiyonu sailor moon crystal'i de neredeyse aynı zevkle izledim ama klasik animenin verdiği o müthiş hissiyatı tam alamadım. tabii bunda büyümenin etkisi de olsa gerek. bu arada merak edenler için söyleyeyim. favori sezonum kalp kristallerinin alındığı haruka ve michiru'lu death buster sezonu.
  • ergenlik döneminden sonra ilk defa bakacağım dizi. şimdi birinci bölümle sezonu açıyorum*
  • trt1' de yayınlanan 90'ların favori anime dizisidir ve alnında ay işareti olan "luna" adında bir pisicik vardır.
  • çocukluğumun animesidir. neredeyse tüm çocukluğumu bu kadın karakterlere özenerek geçirmişimdir. şimdi yeniden izlemek istiyorum ama bütün sezonları izleyebileceğim bir site bulamadım. var mıdır bir link?
    yeşillendiren animeci arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
  • sailor moon crystal sezonu mangaya daha sadık olarak çıkmıştır. favorim her zaman oldugu gibi haruka ve michiru ciftidir :)
    hatta crystal sezon da bu ikilinin kapaniş şarkisini defalarca dinlemisligim vardir. eternal eternity yazarak yutuptan dinleyebilirsiniz.
  • oğlum bu çizgi film bana çok fena işlemiş ama tarif edemiyorum ya.

ne zaman hatırlasam çok değişik bir moda giriyorum hemen. geriliyorum gibi sanki ama seviyorum gibi de.

trt 1'de çıkardı akşamüstleri. okul çıkışı eve gider, trt 1'i açıp izlerdim. çok iyi hatırlıyorum.

bir de cocco bill vardı. o da aynı hisleri uyandırıyor ben de. tarif edemiyorum ama.
  • çocukken usagiydim. mamorum da vardı. geçen aklıma geldi ayrılık bölümlerini izledim. mamorunun usagiye söyledikleri, usaginin düşündükleri o kadar aynı ki deneyimimle. büyüyünce de sevilen, şaşırtan anime
  • epik introsunun orkestra versiyonuna denk gelip bayıldığım anime.
    classic concert
  • güney amerika daki birçok ülkede kablolu yayında yeniden yayınlanmaya başlayacak dizidir. şimdi sormak istiyorum sizlere bizde bizim ülkemizde niye yine yeni yeniden yayınlanmıyor?? :( hazır çevirisi dublajı da dururken neden yayınlamıyorlar nideeeeeen??
hesabın var mı? giriş yap