• pkk nın terör örgütü olduğunu düşünmeyenler tarafından beğenilmeyen dizi.
  • 2012'nin sonlarına doğru (hafta içi her gün bir bölüm olmak üzere) toplam 4 ay 100 bölümü türkmence dublajlı trt avaz'da yayınlanmış dizidir. başrol osman kanat'ın 121 bölüm seslendirmesini ve 12 bölümün tercümesini yaparak bir öğrenci için yüklü sayılabilecek bir miktarı kazanmıştım bu dizi sayesinde.
  • ıktidarin celiskilerinden biri.bu diziyi hic izlemedim ama genel olarak asker-pkk-halk uclusunun iliskilerini anlattigini biliyorum.
    simdi.cozum sureci denen bir olay var bunu biliyoruz ve bu dizi bu sureci baltaliyor ve toplumda kurt dusmanligina sebep oluyor gerekcesiyle yayindan kaldiriliyor.
    bu ulkede teror sorununun bitmesini cani gonulden isteyen bir yurttasim ama cozum surecinin samimi ve faydali oldugunu dusunmuyorum.neyse pkknin teror orgutu oldugunu herkes biliyor bu yadsinamaz bir gercek ama dikkat bu dizi toplumda kurt dusmanligini yaydigi gerekcesiyle kaldiriliyor yani 4 yildir yayinda olan bir dizinin toplumun bir kismina kin beslenmesine sebep oldugunu biliyorsun bunun farkindasin ama 4 yil boyunca buna goz yumuyorsun.bu ne yaman celiski boyle ben anlamadim.
  • dizinin müziklerini hans zimmer yapıyor sanırım. ama yakışmamış. the dark knight ve batman begins'teki soundtrack üzerinde sadece bi kaç oynama yapmış. ayıp ayıp koca hans zimmer'sin yahu. insan biraz utanır. ve bunu her bölümde onlarca kez farklı şekillerde duymak mümkün.
    bi kuble örnek;

sakarya

the dark knight

müzikleri bildiğin çalıntı bence.
  • kalafat adında bi' adam var bu dizide. kalafat. vay arkadaş ya. enteresan isim koyacağız, kaygısını anlıyorum da; kalafat nedir, onu anlamıyorum. kalafat.
  • ben başka bir ülkede askerlik yapmışım diyorum bu diziye denk geldiğimde. doğuda bir alayda askerlik yaptım ve göğsümüze isim yapıştırmak yasaktı ama bu adamlar dağın başında göğüslerinde isimleriyle operasyona çıkıyorlar. daha neler neler var da saysam burdan köye yol olur.
  • şimdiki asker temalı dizilerin çoğundan daha iyi daha gerçekçiydi.
  • ulan ethem ne modelitesi bozuk herifsin hükümet bile pkk ile görüşüyor sen necla ile görüşmüyorsun. açılım şart sana.

ya edit: bu entri 88 bin küsur sıradaki çaylak ötesi ev arkadaşı p fiction tarafından yapılmıştır. kendisine buradan saygılarımı iletiyorum.
  • 50 kusur bolum olmasina ragmen, karakol komutani olan astegmenin tezkeresinin gelmedigi dizidir. tezkere birakacak herhalde.
  • kurgu ve senaryo devamlılığı konusunda ciddi sıkıntıları olan dizi.
    geçen sezonda kıdemli başçavuş olan adam bu sezon tek çizgiye düşmüş.belki önümüzdeki sezon uzman rütbesine düşer.
hesabın var mı? giriş yap