• vokalleri garip bi şekilde sevgi dolu hale getiriyior beni. sanki sürekli "hepsi geçicek, herşey çok güzel olucak" diyor gibi. umut aşılar gibi.

(bkz: #15407041)

yıllar önce ilk dinlemeye başladığımda okumuştum bu yorumu, ne kadar sade ve net anlatmıştı. hala sakin dendiğinde aklıma gelen imgelerden biridir okuduğum an.

müziğim mucizesine sahip ender gruplardandı. dinlendiren, iyileştiren.

umut aşılar gibi.

bir insanın elinden umudunu nasıl aldığını anlayamadığım gruptur.

sakin kafayla oturup kendi albümlerini dinleseler dağılmak gibi bir aptallığı kesinlikle yapmayacak gruptur.

dağılmaları karşısında sakin kalamadığım yine de cümleleri gruptu diyerek bitiremediğim gruptur.
  • harekete inanan günahkar tembel.
    bereket gökten zembille inmiyor.
    haber vereyim dedim.
  • finaller münasebetiyle beynim ve bedenim müthiş yorgun. sakin dinleyim de bi kendime geliim dedim. e tabi ki geldim, hatta onlarla bağıra bağıra söyleme mertebesine bile ulaştım. fekat bu dağılma işini düşünmek kötü.. çok seviyodum ben bu adamları, ruhuma hep çok iyi geliyorlardı.
    kırmızı oda dinlediğim ilk sakin şarkısıydı, radar live 2007 kaydı. bikaç kez üst üste dinledim. iyice sindirdikten sonra başka şarkılarını aramaya başladım. bulabildiklerim de şahane.. 2008'de albümleri çıkınca bi baktım biri ikisi değil hepsi çok güzelmiş. ılık bi rüzgar var sanki şarkılarında. bütün bedenimi saran ve içime işleyen. yeni albümlerini bekliyodum, rüzgar devam etsin istiyodum ki dağılma kararlarıyla kasırga karşısında kaldım. şimdi bi yandan pollyannacılık oynayıp en azından müzik arşivimde tadından yenmeyecek bi albüm var diye avunuyorum, diğer yandansa bunun devamı da olabilirdi diye üzülüyorum. e, olabilirdi de ama.. daha ne şarkılar çıkardı bu adamlardan. gerçi hala umudumu yitirmiş değilim, birleşirler belki, birleşsinler yani..
  • 1 yılı doldurduk be hocam, hazır teoman da gitmişken,hem ikarus başarır,yok eğer olmazsa biz sizi soranlara yine "her yanım" deriz,ama büyük ağlarız..
  • birleşme zamanları geldi de geçiyor. bu tatsız şakayı daha fazla uzatmaya gerek yok.
  • ne zaman playlistten aniden bir şarkısı çıksa, neden dağıldılar ile başlayan ve sonrasında ağıta dönüşen isyanlarıma engel olamadığım şahane grup. üzgünüz sözlük.
  • kendilerine şarkı armağan ettiğim ama onların görmediği, duymadığı, bilmediği -orda bir köy var uzaktada söylenmiş gitmiş gibi- acındırıcı halimi görmeyip birleşmeyecek grup. ama yine de şarkı işte gelsin, dağılıp da kavuşamayanlara, öhöm:

haberin yok ölüyorum
  • her dinlediğimde "sakin"ce beni hayattan silmeye başlayan, yukarıya doğru çıkarıp organlarım birbirine çarparcasına bir karın ağrısıyla zorla bana hayatın acı tatlı basit an'larını izleten, kullandıkları tonları şarkı yazımları mixi masterı herşeyiyle olmuş gruptur bu. ama gruptu artık. yapmayın diyesim benim de var ama bilirim anlarım hallerden, herkes insan, herkes bambaşka diyarlarda, olmuştur bir şeyler dağılmıştır, kafalar mı rahat o kadar? kaç kişi satın aldı burada albümü "dağılmasın! hakkınız yok!" diyen acaba... bekara karı boşamak kolay. son sözlerim; iyi ki ortaya çıkıp bu şarkıları yaptınız, iyi ki var oldunuz. sayenizde belki tahmin edemeyeceğiniz kadar içli, ilginç duygular uyandı bu bünyede.
  • çok özledim ya. iyi şeyler niye hep böyle çabuk bitiyor?
  • adamlar zamanında cayır cayır post-rock yapmış (bkz: denek hayatım) biz de şarkı bitti diye atlamışız şarkıyı. ah be olm, bi konserinize bile gelemeden dağıldınız, ne diyim şimdi ben size.
hesabın var mı? giriş yap