• iyi gunler, bana acemtam buraya bilet getirmiscekler
    (o nasil turkce ise artik)
  • kimlik kartini az evel bana gostermis olan beye: isminiz brkir bayram di di mi?
    yolcu( gercekten sasirmis bir surat ifadesiyle): aaa!!! nerden bildiniz?
  • telefonda bana dert yanan bir yolcu: yani hanfendi , bu bileti aldigimdan beri , ben sanki bir rus vatandasi , bu bilet de oldu bir berlin duvari!
  • isini yaptigim , biletini kesip parasini aldigim bi yolcuya iyi seyahatler diledim , yolcu gitmiyor fakat satis bankosunun onunden..bakiyor oyle.. ben de basladim bakmaya kendisine. en sonunda sordu: ee ? cay ikram etmeyecek misin?

?
  • gecen gün yolcunun birisi satış bankosuna geldi ve merhaba , bir arkadaşım size bu mesaji vermemi söyledi , ben birsey demiyorum artik , siz okuyun dedi. aldım elinden kagidi ve okudum. hollandaca olarak şunlar yazıyordu:

merhabalar , 30 nisan günü benim dogum günüm , lütfen arkadaşımın o tarihte bankkok tan hollanda ya dönmesi için gerekli tüm yardımı yapınız.dogum günümde burada olmasını istiyorum, benim icin çok önemli. tesekkürler
    "kraliçe beatrix"

(bkz: koninginnedag)

harika bir deneyişti. tebrik ettim adamı.gerçi bu kadar çabaya gerek de yoktu , uçak zaten boştu.
  • gecen ay aksanindan amerikali oldugunu anladigim bi kadin amsterdam havalimanindaki satis bankoma yanasip: istanbul nerede , ispanya da sanirim dimi? eger oyleyse parise istanbul uzerinden ucmak istiyorum gibi bi cumle sarfetmisti. inanilmaz yayik , inanilmaz yavsak bir aksanla. cevap dahi verememistim.
  • bugune kadar yazdigim tum olaylarda konu basligi salak ucak yolcusu oldugu halde bu yolculara salak demek istememisimdir , sirin bir aptallikti cogununki. fakat 2 gun once istanbul a bilet isteyen ve benim kestigim istanbul biletini istanbul ucagina binerken kapida diger is arkadaslarimin gozune sokup olay cikarip ankara bileti istedigini beyan eden ve sahsima "o dallama kari" diye hitabedip beni is arkadaslarimin gozunde sebek statusune getirmis yolcuya gercekten salak diyebiliyorum. baska da bir sey degil. dallama kari ne yaa
  • uçağın 45 dakika kadar geçikmesi vardır. pilot, yolculara anons yaparak olayı açıklamaya çalışır...

pilot - sayın yolcularımız kaptan konuşuyor. bu uçuşu gerçekleştirebilmemiz için çektiğimiz uçuş planları öncelikle brükseldeki merkeze gitmekte....

kendi kafasından yorum yapan yolcu - ne işimiz var be brükselle biz istanbula gidiyoruz..

pilot devam eder - ve hava trafik yoğunluğuna göre bize bir kalkış saati verilmektedir. istanbuldaki yoğun hava trafiği yüzünden 45 dakika gecikmemiz vardır. gecikme için şimdiden özür dileriz...

uçuş tamamlanır ve pilot da dahil olmak üzere bütün ekip yolcuları tek tek uğurlama faslına geçerler. bu sırada

yolcu - valla kaptan sağsalim getirdin teşekkür ederiz ama şu brüksel olayını yemedik onu da bil *
  • bugun bir yolcu: hanfendi , pokemon a benziyorsunuz
    ?
    bisi diyemedim.
  • thy'nin diyarbakır - istanbul seferi.. airbus a 320 nin ilk sıra sol üçlüsünde tek başına cam kenarında oturulmaktadır. uçak çoktan yolcu almaya başlamıştır..en son olarak ilk sıra sol üçlüye turgut özal hükümetlerinden birinde bakanlık yapmış bir şahsiyet ve kız kardeşi gelir. eski bakan selam verir, selam alınır. uçak havalanır. kemer ikaz ışıkları söner sönmez arka sıralardan birisi gelir ve sol üçlünün koridor tarafındaki koltuğuna oturur, kıçını da bana doğru devirerek "sayın bakanım" diye hitap ettiği eski bakanla konuşmaya koyulur.. bu sırada mürettebat ikram dağıtır sandviç kutusunda bulunan sandviç ve halley yenir ama aynı kutuda bulunan hamidiye suyu sonra içilmek için alıkonur kenarda bırakılır. bakan bey ile konuşmaya gelen dingos kendisine verilen ikrama dokunmaz ve kutuyu olduğu gibi arka sırada oturan arkadaşına verir. herifin bakan bey ile konuşmalarına kulak misafiri olunmaz (zaten kulakta kulaklık vardır) ancak bakan beyin ilgisiz tavrından dingosn kendisinden yapamayacağı bir şeyleri istediği izlenimi doğmuştur. sonradan dingos bakan bey ile konuşmayı keser, huzursuz bir şekilde bana doğru döner ve hamidiye suyuna saldırıp kapağını açmaya başlar :

tarator : aa kardeşim dur ne yapıyorsun??
    dingos : su içeçeğim..
    t : e hostesten iste!
    d : bu var ya!
    t : hayır o benim suyum sen hostesten iste..
    dingos lönk diye suyu içer, ve
    "hostesten sen iste!!" der..

budur iste "memleketimden davar * manzaraları"...
hesabın var mı? giriş yap