• samsung türkiye kendi sitesinde 3.200 liraya satarken n11 tarzı sitelerde yine samsung türkiye garantili olarak 2.250 liraya satılan telefon. samsung türkiye garantili olanı 64 gb hafıza ve 4 gb rame sahip.

ithalatçı garantili çift sim kartlı versiyonu 32 gb hafızaya ve 3 gb rame sahip ve şuan en uygun 1.815 lira. 6 inç 1080p amoled ekran sunuyor cihaz. büyük ekranlı olsun ama kaliteli ekranı olsun diyenler için güzel bir seçenek.

fakat gelgelim işlemci tırt ötesi. snapdragon 450 var. biraz zorlamaya başlayınca cihaz kasılmalara başlayacaktır o işlemci ile.
  • snapdragon 450 kullanır. bu işlemci sd625'ten 0.2 ghz daha yavaş çalışmasına rağmen aynı gpu'yu kullanırlar.
  • a8 2018 plus kullanan biri olarak beğendiğim telefon.
  • rusyada su an 21,900 ruble yaklasık 323 dolar olan telefon.
  • iphone 6s im suya düştü akabinde ekran ve batarya da iyice cortladı. dedim yeni bişey bakayım o da ne appleler 5000 tl den başlıyo. yok aga vermem o parayı uzatmiyim.
    ben bu telefonu sevdim ya tasarım ön arka kamera pil ömrü ve ekran önemli. ön kamerası hiç kasmıyor aynı iphone gibi. ekranı kalite batarya da iyiymiş? oyun moyun oynamıyorum. işlemcisi çok zayıf falan yazmışlar fiyatına göre. bilen birileri yeşillendirse de güzel bir telefonla izdivaç etsem (bkz: swh)
  • iki gün civarıdır elimde olan telefon ve hayretle çok iyi telefon izlenimi bıraktı bende. bu kadar beklemiyordum ama metal kasası olsun, tasarımı olsun, batarya süreleri olsun, kamera performansları olsun ki özellikle ön kamera ve ön flaş, gerçekten en az s8 kadar iyi bir telefon. bu türkiye şartlarında 2500tl civarına alınabilecek en iyi telefon bence, tabi o fiyatlara xiaomi pocophone f1 almam derseniz en iyisi bu.
  • 4 aydır kullanıyorum bu telefonu daha en ufak bir problem çıkmadı. tasarım gayet güzel. kamera günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. pil zaten 3500 mah ve yoğun kullanımda 1 günü çok rahat çıkarıyor. daha hiç oyun yüklemedim ve cidden merak ediyorum oyun performansını lakin yüklemem. onun dışında gayet hızlı. kesinlikle tavsiye ederim fiyat performans açısından. siyahını alın bir de siyah iyi. hadi abv.
  • bitmeyen şarj yapmışlar. %30un altında kalan şarjla, hem oyun oynayıp hem müzik dinleyip hem hunharca nette gezip yarım gün o halde dolaşıyorum abartısız.
  • bayagidir kullaniyorum bu telefonu. artilar, eksiler olarak bakacak olursak;

artilar:

- bataryasi oldukca iyi, standart bir kullanici gps kapali iken iki gunu cikarir.
    - ekranin rengi ruhsari yerinde, parlakligi da iyi. gunes altinda rahat kullaniliyor.
    - isinma falan yok, yuk altinda bile hic isinmiyor.
    - andorid pie 9 guncellemesi gecen ay polonya'da cikti. yavas yavas diger ulkelere de verilecek.
    - kilifsiz kullanilsa bile elden kaymayan bir yapisi var. tok hissiyat veren saglam bir fiziki yapiya sahip.
    - 4 gb ram ve 64 gb rom gunumuz sartlari icin yeterli.

eksiler:

- kamera performansi orta-alt seviyede. arkadaki ikinci kamera oldukca kotu. selfie kamerasi fena degil, iyi denilebilir
    - islemci orta-alt seviyede. gunluk kullanimda fark edilmiyor.
    - wi-fi performansi dusuk. wi-fi ac yok.

ucuza "samsung turkiye" garantili olarak denk getirebilirseniz, telefonda oyunla falan cok isim yok, gunluk islerimi halletsin diyorsaniz hala alinabilir bir telefon.

ikinci sene editi: telefon tam iki seneyi doldurdu ve garantisi bitti.

garantisi biter bitmez de ekranını kırdım. ekranın kırılmasında telefonun gerçekten bir kusuru yok. tamamen benim hayvanlığım.

iki hafta önce kadar telefonu duvara fırlattım. önündeki koruyucu cam paramparça oldu fakat ekranda çizik dahi yoktu. yalnızca metal kasası çok da hissedilmeyecek kadar yamuldu. fakat, geçen hafta pantolonumun cep hizasından telefon elimden düştü ve fırlatmama rağmen kırılmayan ekran bu sefer parçalandı.

telefon android 10 güncellemesi aldı ve güvenlik yaması da almaya devam ediyor. android 11 muhtemelen gelmeyecek.

hayvan gibi kullanmama rağmen herhangi bir yavaşlama ya da donma yok. bataryası da bir günü hala çok rahat çıkarıyor. sıfırı online satış sitelerinde hala 2500 - 2600 tl fiyat aralığında mevcut.

full metal kasa uygun fiyata telefon almak isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim. full metal kasa telefon ne yazık ki çok azaldı artık. 2020 modelini çıkarsa samsung yeni donanımla ve aynı tasarımla hemen alırım.
  • 8 aydır kullandığım telefonum. yanında bi de samsung level u kulaklık hediye etmişlerdi. izlenimlerim şu yönde efendim;

-a ve s serisi özelliği olan always on display telefonu baya kullanışlı kılıyor. ekranı açmadan bildirimlere, müzik oynatıcısına, saate erişebilmek hoş oluyor. ayrıca bu yazılım ortamdaki ışığa göre otomatik parlaklığı da ayarlayarak aslında gün içinde rastgele açıp kapattığımız ekran enerjisinden baya bir tasarruf sağlatıyor,
    -3500 mah batarya gücü, always on display, güç tasarrufu modları gibi yazılım destekleriyle oldukça uzun bir kullanım sağlıyor. zira telefonla haşır neşir olmayacağınız birkaç gün boyunca telefonu güç tasarrufuna geçirip uzunca bir süre idare edebiliyorsunuz. ortalama bir kullanımda ise (müzik, oyun, sosyal medya, whatsapp etc.) gün sonunda %40 civarı bir bataryayla gün sonunu getirebiliyorsunuz. ki en sevdiğim yönü de budur
    -dış görüntüsü ile çevremde birçok kişi tarafından ilgi gören bir tasarımı var, beni tavlayan da tasarımı oldu zaten.
    -kılıfsız kullanamıyorum, elimden kayıp gidiyor. kılıf çeşitleri piyasası zengin denebilir
    -hızlı. cidden hızlı bir telefon. ne bir ısınma ne bir donma sorunu yaşadım.
    -amatör fotoğraflar çekiyorum. eğer kamera kullanımına aşina iseniz hiç de fena olmayan 4k çekimler yapmanız pekala mümkün. ön kamerası da gayet iyidir.
    -hoparlör sesi açık havada tatmin edici düzeyde. mutlaka duyuyorsunuz.

bazı sitelerde gördüğüm inceleme yorumlarında genelde boklanan bir telefondur fakat boklanma sebebi telefonun kötü oluşu değil, fiyatının yüksek oluşudur. fakat 2019 yılbaşı sonrası fiyatları 2000 ? altına kadar düştü diye hatırlıyorum.

fiyat performans ürünü müdür? zannetmiyorum. ama 5-6 yıl sizi ihya edecek zarif, şekil bir telefon mu derseniz, kesinlikle öyle.
hesabın var mı? giriş yap