• 3. beklemediğim bir şekilde çok sevdiğim teoman şarkısı. bu albümden beklentimi oldukça düşürmüştüm serseri'yi dinledikten sonra. hiç teoman standartlarında değildi çünkü. neyse ki albümdeki bazı şarkılar sardı beni. en sevdiğim de bu oldu. "bir sigara içimi" harika bir uzaklık ölçüsü bana kalırsa. teoman'ın eski şarkı sözlerindeki kaliteyi taşıyor.
  • albümün en güzel parçası.
    edit: hem hayattan hem ölümden sonrası.
  • girişi ile beni benden alan, her duyduğumda dans etmeye başladığım, bir isyan havası estiren teoman şarkısı.
    çok sevdim.
  • albümde ilk göze çarpan şarkılardan olmamakla birlikte uzun yolda dile pelesenk olduğu fark edilmiştir.
  • ama ben uzun zmandir boyle sarki dinlememistm. bu kadar sevmemistim bi sarkiyi 2 ay sonra farketmem hos olmadi.
  • genel olarak sardunyalar arasında sonunu bekleyen teoman'ı anlatan eski bir rüya uğruna albümünün en güzel parçası.

"bir sigara içimi uzağında"
  • teoman'ın şimdiye kadar yaptığı en iyi şarkılardan biri. paramparça, sus konuşma, gönülçelen ayarında bir şarkı. sözlüğün henüz fark etmemesi enteresan.

reyizin bu şarkıda "bu upuzun yaz sıcağındaaaaaaaaaaaaaaa" diye bir uzatışı var ki dünyaya isyan edesiniz, alıp başınızı gidesiniz, kendinizi yollara vurasınız, geliyor.

vurdum kendimi dört bir yanına
    denize baktım kalpazankaya'da
    şiirler yazıyorum sana hala
    şişeye koyup salıyorum sulara...
  • ikinci kez dinledim sanırım. birazdan da üçüncü olacak. sevdiğim kardeşimin dediği gibi: "evde bu sesi olan bir adam olsa ne güzel olurdu". beni galata'ya atsalardı... oradan da çıkardım herhalde. kendi kıyıma vurup...eski bir rüya uğruna...
  • alışkın olduğumuz teoman isyankarlığının naif bir şekilde işlendiği, üst üste dinlenilesi şarkı. açıkçası teoman'ı takip etmeyeli uzun zaman olmuştu, ama bu şarkı kendini oldukça sevdirdi.
  • harika bir eser.
    ancak teoman'ın yapabileceği türden bir içeriği var.
    hızlı akorlar, sözlerle bu kadar güzel harmanlanmamıştı uzun süredir. bunu uzun zamandır bu adam bile yapmıyordu. en azından şimdilik değişik şeyler çağrıştırıyor. hiç kimse bilmez ve sessiz eller döneminden çıktığında paramparça'yı yapmıştı teoman. sonra bir süre böyle gitti. güzel şeyler oldu. aynı yenik sound bir kaç albüm daha devam etti. ve bu kentsoylu durum teoman'a da yansıdı. son yıllarda ise değişti. baba oldu. bir kaç defa müziği bıraktı. en son albüm bu. en az tutan albümünden bir şarkı. artık önemli bir medya figürü bile değil. fırtınası dindi ama rüzgarı her daim baki. yani o söylediği, yazdığı ve bize dinlettiği ölçüde.
    teoman'ı severdim şimdi daha çok seviyorum.
    yeni sözler, alanlar ve ritmler bulmuş gibi geliyor. biraz silkinmiş ve neşelenmiş gibi.
    umarım müziğe gerçekten hiç ara vermez. şimdilik zor görünüyor.
    bir röportajında şöyle demişti:" aslında daha bir çok güzel şarkım var ama hiç bahsedilmedi. onlarla da uğraşmak istiyorum bazen ama sonra üşenip bırakıyorum".
    böyle şeyler etkiliyor demek ki onu.

dinleyin belki yine galata'dan çıkar...
    yine batsın gece...
hesabın var mı? giriş yap