• taksime gidip kahve falı baktırmak ama faldan hiçbir şey hatırlamamak
  • "benim adim cemil!" hareketleri olabilir:

pandemi sebebiyle birkac haftadir gormedigim arkadasimdaydim. bir takim saraplar icildi. bu kizcagiz benim bardak bosaldikca doldururmus, o yuzden ben hep bir bardagi ictigimi sanirken aslinda oturup... neyse, bir takim alkoller alinmis diyecegim o. ertesi sabah sekizde kalktim, ulan... sarhosum. ayilamamisim ki. basim hâlâ donuyo. bir yandan, isin basina oturmam lazim, dedim bi alkaseltzer cakayim, aksi gibi de telefon zir zir, dokuz persembe o gune sikismis herkes bi sey istiyor. arada bi bardak falan kirdim.

atladim taksiye yoldayim, bi an trafik kenar susu gibi oldu. bizim onumuzde kadin sofor var. arkada biz, sagdan gelen araba yol istiyor sola gececek. kadin sofor yol vermedi, olabilir. birinin trafikte size yol vermemesi illâ deccal'in cocugu oldugundan degil. acemidir. panige kapilmistir, kendisini belli bir manevraya hazirlamis ve farklisina hazirlikli degildir, acemilik suc degil. basitce yol vermek istememis de olabilir, yol akiyo diye sagdan gitmek iyiydi, sola gireceksen, soldan gel be. ayrica, o yol vermediyse de dunyanin sonu degil, biz yol verdik sonucta. neyse, bu yolu alamadi ya cevval sofor... acti cami... nasil bagiriyor kadina "aptaaal! aptalsin sen. gerizekâlisin sen, yol vermedin de noldu?" susuyor... yine "aptaaaal ehliyeti nerden aldin apppptaaaal" susuyor... elini disari cikarip yine bagiriyor "aptaal. kafasiz... beyinsizsin sen, beyinsiz" farkindaysaniz, uzun konusmalar bunlar, ciddi bir trafik de var ki erkek surucunun bu tiyatrosuna istemsizce maruz kaliyorum.

beeen, herkese trafikte "sakin olun yha... alt tarafi bir kere goreceginiz birisi bos verin" diyen yasar usta kilikli ben, zaten sarhosum, midem kotu, basim kotu, fisildasan bana 900 desibel, korna nedir ya? bir de karsisindaki kadin surucu oldugu icin, abarttikca abartiyo hakaret etmeyi. sikardi biraz karsisindaki erkek olsa oyle "appptaaaaaalll" diye bagirmasi. actim cami, "ne bagiriyosun ya sabah sabah? daaat daaat kornaya abaniyosun, kafa bu be kafa" diye basladim taksicinin agir cekimde bana donen saskin bakislari arasinda soylenmeye. adam da sasirdi, "sana demiyorum" diyo, "ya allah allah? allllaaaaah allllllaaaaah yok bi de deseydin" gevsek, bulmus yalniz kadini bagirip duruyo, yer mi anadolu kadini bunu?
    "sus sevim! benim adim cemil" kusucam ustune haberi yok. neyse, derken cok sukur ben basimi belaya sokmadan trafik acildi, taksici bu aptala yol verdi bu da basti gitti.

kamu spotu: trafikte hayatiniz boyunca, bir daha karsilasmayacaginiz insanlara asla laf yetistirmeyin.
  • akyaka sahilde tek başına dans
  • - eğlenceli bir başlangıç (kederli olunsa dahi)

- eller yukarıda, kadehler havada

- küçük sohbetler, büyük yudumlar..

- büyük suskunluklar, küçük bakışlar

- ağız dolusu kahkahalar

- argo ifadelerin hoşgelişi

- küfürlere keskin geçiş

- “dinleyin bir dakika”lar

- dinlemeyene “saygısız” serzenişleri

- büyük sohbetler, büyük yudumlar..

- “kaçıncıdayım?” saymaları

- sayıp sonra tekrar saymaları

- çakırkeyf durumlar

biraz daha devam edilirse,

- “sizi çok seviyorum” nidaları

- gözyaşları

- masadaki telefonu aramak

- telefonla birini aramaya çalışmak / mesaj atmak

- aniden gelen pişmanlık hissi

- sarhoş olunmadığını kanıtlama çabaları

- “bir kadeh daha” yalvarışları

…..

- ertesi sabah arama kaydı ve/veya mesajlara bakılmasıyla “ben ne yaptım” pişmanlıkları
  • güzel kusarım:)))
  • ekşi’ye entry atmak.
    edit: bıraktım mutluyum.
  • bana bir şey olmaz devam deyip kusmak.
  • yaş aldım diye midir nedir ?
    ağlıyorum lan baya baya ağlıyorum, hıçkıra hıçkıra. terapi gibi oluyor rahatlatıyor da bir bakıma
  • ne de olsa anonimiz hadi buna güvenerek anlatalım: sarhoş halimle herkese sarılasım gelir. aşka gelip tüm insanlığa umut ve sevgi paylaşırım, içim dolu dolu hissederim ama valla içimden en ufak bir kötü niyet olmadan yaparım bunu. salt sevgi sevgi sevgi diye bağırabilirim.

rezil olmuşluğum da vardır. mesela üniversitede oda arkadaşıma (dolayısıyla hemcinsime) fazlaca sarılıp, sennnn çok iyi bir insansın, bennn çok şanslı bir insanım, hadi sarılalım, diye diye kızı yatağına göndermemişim. sadece sarılmak istemiştim oysaki. sarhoşun halinden anlamıyorlar.
  • taksinin içine kusmak. hatırladığım kadarıyla adam bagajdaki hortumla vura vura bizi taksiden indirmişti.
hesabın var mı? giriş yap