• (bkz: #20613088)
  • acelesi olan insan eylemi. tabi acele giden ecele gider.
  • yalandır. kırmızıda geçmiştir eminim ama polisi görünce valla sarıda geçtim memur bey.
  • bir hobi, bir tutku. evde de salonun ışığı sarı ampul takmışlar, hiç oturduğumu hatırlamam salonda, direkt herhangi bir odaya geçerim.
  • türk insanının inatla bırakamadığı alışkanlık. birçok kazaya sebebiyettir ha.
  • kırmızıda geçmek ile aynı şeydir, çünkü sarı yanarken kırmızı sönmüyor.
  • saniyelerle yarışıp, dünyanın en önemli ve kritik işini yapıyordur heralde. çünkü sarı ile kırmızı ışık arasında 30 saniye filan var.
  • "kanıtlayamam ama" ile başlayan cümle kurmayacağım.
    asla kırmızıda geçmem, geçene de çok kızarım.
    ama devlet diyor ki geçtin! ya, en az 15 yıldır park cezası bile yemedim.
    bana kesilen son ceza "kazaya karıştığım için" usulen kesilen cezaydı.
    o da, elin hırbosu kırmızıda geçti, geldi bana arkadan çarptıydı.
    %100 suçlu ama gene de bana da ceza yazılmıştı.
    ...
    bu güncel olayda üç de şahit var. araba ışıklardan geçtiğinde, ışıklar hala sarı idi.
    ama " kırmızı ışıkta geçme cezası" yollamış emniyet.
    nasıl itiraz edeceğiz buna?
  • biri 1,5 diğeri 4 aylık iki çocuk var. çok nadir olarak arada başbaşa dışarı çıkıyoruz bugün de dışarı çıktık ve ilk defa dışarıda arkadaşlarla gece 12 ye kadar dışarıda kaldık. dönüşte de bekar (çocuksuz) zamanlardaki gibi müzik son ses arabada sigara içerek gidiyoruz. keyfi uzatmak için sarı ışıklarda geçmedik arkadaşlar.
  • doğru olan eylemdir. kırmızı ışık yanmadığı sürece tüm ışıklarda geçmek serbesttir. sarı ışığın, kırmızı ışıkla birlikte yanması dururken bir yandan da harekete geçmeye hazırlanmanız gerektiğini gösterir.
hesabın var mı? giriş yap