şükela:  tümü | bugün soru sor
 • askerdeyken başa gelmesi tam bir cenabetlik olarak kabul edilebilecek olay.
 • anti-militarist bi insan olarak vicdanen istemediğim, ama mantığımla baktığımda olursa iyi tarafından bakmadan yapamayacağım bir olaydır. türkiye kurulurken genç ve okumuş büyük bir kesim yok olmuştu. bunun yanında gayrimüslim fakat osmanlı olan kültürlü hakların zenginliğini de kaybetmiştik. geriye bize kalan anadolu'daki bir okuma yazma bile bilmeyen cahil çoğunluk ve kemalizmin zengin edeceği bir avuç sonradan görme olunca bunun acısını onyıllardır çektik/çekiyoruz. halen daha bir bilim toplumu, estetik anlayışı gelişmiş çalışkan bir nesil yaratabilmiş değiliz. halen daha kısır tartışmalar, ayran-bira çekişmeleri arasında yoğrulup gidiyoruz. cern'e katılmayı para israfı gören yöneticilere sahip olan, ilk 500'de üniversitesi olmayan, teknolojiyi "yerli araba yapma" kafasında 1940'ların kafasıyla yaşayan bir toplumuz hala. biri gidiyor, diğeri geliyor ama sorun köklü olduğu için hiçbir şey değişmiyor.

  http://galeri7.uludagsozluk.com/…alamasi_343463.jpg

  yukarıdaki tabloda toplumların zeka ve din oranlarını bulacaksınız. şöyle bir savaş çıksa da şu tablodaki din oranını arttıranlar ile zeka oranımızı düşürenler, bunun yanında şark kurnazı, aşırı duygusal, tembel, kahvede pinekleyen, büyükanıt'a oy vermeyi düşünmeyen ne kadar insan varsa azalsa da sonrasında almanya gibi, japonya gibi küllerimizden doğsak nasıl olur acaba? elbette kimse ölsün istemem. ama her gün öleceğimize bir kere ölsek de en azından torunlarımız adam gibi bir toplumda yaşasalar daha güzel.
 • barisin sadece adinin oldugu, mesajlarda kaldigi, sagduyunun olmadigi bir dunyada baska ne bekliyorduk ki dedirten icler acisi durumdur.
  ama son bir kez daha dusun dunya, belki alacak bir kac nefesimiz daha kalmistir
 • çok ciddi korku sebebi.
 • saçma sapan bir savaş için saçma sapan bir cümle.
 • korkarım en geç pazar gününe kadar gerçekleşecek hadise.

  (bkz: şaka maka savaş çıkıyor olması)
 • darbe gören, ay tutulması gören ve bilumum uzay teknolojilerini takip etme şansı yakalayan bu nesil, üç vakte kadar 3.dünya savaşını da görecek gibi dostlar.