• ekşiden neler yazıldı acaba hakkında diye aratınca böyle bir şey yok yazısını görüp şoka girdiğim sonra tekrar adını teyit edip tekrar arattığım inanılmaz dansçı,muazzam kibar maestrodur. bu yıl tango to istanbul sayesinde kendisini canlı canlı izleyebilme şansına erişmiş hatta hala inanamıyorum ama evet evet evet onunla dans da ettim. tango to istanbul hakkında hürriyet'de çıkan haber gösteriyi izlemek isteyenler için

gel gelelim hikayeme...

festival benim için keyifli geçiyordu cumartesi günü color tangodan önce çıkan grup olmasaydı daha da iyi geçerdi ya neyse. color tango bir çıktı zaten bir anda enerjimiz top yaptı. keyifli insanlarla dans ettim. ilk festivalim, çok heyecanlıydım, mutluydum. festivalin iyi geçmeme ihtimaline dair bir şeyler duymuştum öncesinden ama benim için çok güzel geçiyordu. 8 mart cumartesi conrad'da sabaha kadar dans ettim. dışarıya çıktığımızda artık gün ağarmıştı. benim için çok farklı bir duyguydu. eve o yorgunluğa rağmen uça uça dönüyordum çünkü ertesi günün nasıl geçeceğinden henüz haberim yoktu. eğer çıtanın bu kadar yükseleceğini bilsem cumartesi o kadar mutlu döner miydim eve inanın hala bilmiyorum. ertesi gün yorgun uyandık tabii ama çırağan'a gideceğiz diye düşününce enerji geri geliyor haliyle. çırağan milongasını pazara koymak o kadar mantıklı bir karar olmuş ki... geçen yılı herkes öfkeyle anıyordu kıç kıça dans ettik hatta edemedik vs. vs... ama bu yıl pazara konulunca gelen kişi sayısı çok makuldü. festival sonuçta elbette boş değildi ama dans edebilecek alana da sahiptik. gecenin ilerleyen saatleri 2 ya da 3 şuan düşününce çok da emin olamıyorum o kadar heyecanlıydım ki saat aklımdan çıkmış. neyse maestrolar masalarında kendi aralarına dönmüşler sohbet muhabbet cabaceolara karşılık vermiyorlar. sonra bir ara pisti izlerken bir baktım jimenez bir teyzeyle dans ediyor. kadın iyi de dans etmiyor eh teyze diye de boşuna demedim yaşlı ve pek güzel de değil buradan anlıyoruz ki kadın jimenez'i kaldırmış. demek reddetmiyor "allah'ım gideyim mi gitmeyeyim mi... napıcam napıcam..." derken beni bir gazladılar bi gazladılar "herhalde teyzeden iyiyimdir en azından gencim yahu gidiyorum ben..." dedim ve masalarına doğru yürümeye başladım. kalbim güm güm güm güm... nitekim sordum ve kabul etti. çok kibar, çok tatlı biri benden sonra da kimseyi reddetmedi ve hiç oturamadan üst üste 6 tanda dans etti oradaki insanlarla.

--- bilmeyenler için yazıyorum ---

bir tanda 3 ya da 4 şarkıdan oluşur her şarkı yaklaşık 2-3 dakika bu da hiç durmadan dinlenmeden 40-45 dk dans etmek demek üstelik maestro olduğu düşünülürse sırf insanları kırmamak adına işkenceyle en azından çok can yakmıyor arasındaki düzeylerde 40-45 dk dansa çabalamak demek. inceliğine hayran kaldım.
    --- bilmeyenler için yazıyorum ---

ve hissettiklerime geliyorum... yıllarca etkisini sanki o andaymışım gibi net hatırlayabilirim. öyle bir sarılıyor ki... nasıl anlatabilirim o hissi bilmiyorum ama bir bütün gibi hissettirdi,çok rahat, çok güvenli... ve enerjisi inanılmaz net asla şüpheye yer yok eğer bir yere gitmenizi istiyorsa gidiyorsunuz düşünmüyorsunuz bile "acabaa..?" diye. ve dansı sürekli akıyor sürekli. her erkekle dans ederken bazen kalabalıktan bazen başka sebeplerden ufacık bir an dahi olsa dansının kesintiye uğradığını hissedersiniz ama jimenez... sanki boş bir pistte dans ediyorduk sanki kareografiydi bir an için bile hissetmedim öyle bir şey. gözlerimi kapadım ve kendimi ona bıraktım. inanın bütün ortamdan soyutlanmıştım. beynimin içine girebilseydiniz şayet o anda görebilirdiniz bence başbaşaydık. daha ilk festivalimde o kadar büyük bir başlangıç yaptım ki bir daha hiç bir festivalde mutlu olamayabilirim ama değerdi. yani onca festivalin mutsuzluğuna bir vals tandasında jimenez'le dans edebilmiş olmak değerdi. dansının sarhoşluğu geçmedi hala...
  • eskiden çok sevdiğim ama artık sevmediğim bir dansçı... gençlikle gözümün görmediği hatalarıyla tarihime gömdüm onu da. açtım eski entry'mi okudum yıllar sonra bile bu hissi unutamam demişim, doğru. unutmadım. teşekkürler güzel hatıralar için. ama artık anlıyorum, ne kadar egoist ne kadar bencil bir adam olduğunu. ne kadar saygısız... bir o kadar vefasız! neden? çünkü harika müzikaliteyi kullansanda, parmak ucunda topaç gibi fır fır dönsen de... sözler hazırladım senin için; eskiden beri maria ines'i gölgeleyerek dans ettiğin için dansını beğensem de sana için için gıcık olurdum. bilerek ve kasıtlı olarak bi tüm ışıkları üstüne çekme çabası bi kadını aşağı görme... zaten sonra ines de bıkmış olacak ki tartışmaya kendi sesini de göstermeye başladı bu daha yakın zamanlardaki gösterilerinde de belli oluyordu. sanıyorum sonra 2 olay bir araya geldi ve ayrıldılar. jimenez ines'i eskisi kadar ezemediği için huysuzluk çıkarıyor hatta daha da ezmeye çalışıyordu; netice kavgalar. sonra jimenez evlendi, zaten karısı da kıskançlık ediyordu falan velhasılı jimenez dediki ben ines'den ayrılayım karımla partner olayım. ines'in bokunu ye jimenez. şimdi buldun nihayet layığını. bu kadar kızıyorum çünkü sen o kadar saygısızsın ki ines'le yazdığınız koreografiyi kalktın karınla show yaptın çok az bi farklılıkla. şimdi oradan "jimenez yazmıştır o koreografiyi yeaa" diyecek andavallar çıkacak, tanıyorum bunu diyecek insanlar. partnersen, bir şeyi çift olarak ortaya koyuyorsan hiç bir şey de sadece senin değil. elbette leader olarak jimenez daha büyük bir kısmını yazmış olabilir koreografinin (bi zahmet) ancak, ines'in de fikirleri var içinde, ines'in yorumlamaları var ne koşulda olursa olsun saygı diye etik diye bir şey var. sen o ödülü sike sike ines'le birlikte aldın. olduğun yere o kadınla beraber geldin. bir şeylere beraber emek verdiniz beraber çalıştınız bu ne nankörlük? bu ne yüzsüzlük? karınla çıksaydın alabilir miydin acaba o ödülü..?! karısı gerçekten çok kötü dans ediyor ve birbirleriyle de hiç uyumlu değiller show'un yarısını bile izlemeye tahammül edemedim. tekrar tekrar izlemem de gerekeceği için link vermiyorum, çekemeyeceğim. ama insan sırf eski partnerine saygısından aynı parçayı bile kullanmaz, kalkıp aynı gösteriyi çıkarmak! nasıl alçaldın gözümde bu kadar... nasıl bu kadar ucuz olabilirsin?
    açtım ines'i de yeni partneriyle izledim. dans anlamında tam olarak aradığını bulabilmiş değildi gördüm, ama çok daha mutluydu yeni partneriyle, daha eşit bir ilişkileri, birbirlerini saygıları var gibi görünüyordu.
    üstelik bunu da g*tüne sok jimenez senin karınla olduğundan 5 misli daha uyumlu bir çift olmuşlar seninle karınla çıkardıklarından çok daha iyi gösteriler çıkarmışlar. sen de ines'le olan gösterilerinden çaladur.
hesabın var mı? giriş yap