• fazla gürültü patırdı yapmadan, medyaya konu olmadan gerçekleştirilen şeylerin sıfatı
    örn: sessiz sedasız evlenmişler

(bkz: sessiz sessiz)
  • cumhuriyet gazetesi'nde nuri kurtcebe karikatürlerinin yer aldığı köşenin adı.
  • kanal d'de hafta içi her gün görmek istediğim program.
  • sessiz sedasız çıkıp giderim bir hayattan ben, sevmem kavgaları, entrikaları. aptal bir cafede oturup bütün sokağın gürültüsüne rağmen kitap okumak kadar saçma gelir o ana kadar tüm yaşananlar. oysa evimde ayaklarımı uzatıp bir koltuğa, yayıla yayıla okumak varken o kitabı, bir sevgiyi doyasıya yaşamak, içine çekmek her nefeste mutluluğu...

sessiz sedasız yaşamaya devam ederim hayatımı, evimde yayılarak bir koltuğa okurum o kitabı.
  • hakan taşıyan'ın son albümü.

sessiz sedasız, yalnız adam ve değmen benim gamlı yaslı gönlüme ilk dikkatimi çeken şarkılar.

albüm iyi bir saz heyeti ve post prodüksiyon ile kaydedilmiş. dinlemesi keyif veriyor. darbukalar ve klasik gitarları acayip tuttum. en sevindiğim ise hakan baba'nın böyle güzel bir albümü kaydedebilecek kadar kendini toplayabilmesi oldu.
  • eski bir hakan tunçbilek şarkısı, seda severlere ve seda'lardan yeni ayrılanlara gelsin
    ışınlanma linki

böyle birtakım sözleri de vardır

vurdu rüzgar senin yüzünden
    döndü başım güzelliğinden
    bal gözlüm,güzel yüzlüm,kimseden korkma
    alamazlar seni benim elimden
    sesiz sedasız kalamam artık
    ben kalırsam, sen bırakma
    rüzgar vurdu senin yüzünden
    derin bir nefes çektim güzelliğinden
    rüzgar vurdu aşkını yüzüme
    ve ben aşık olmuştum, güzel yüzüne
  • serkan nişancı’nın tekli çalışması.

söz & müzik: ömer çakır
    düzenleme: tayfun soydemir

parçanın video klibini buradan izlemek mümkün.
  • yılların, kötü alışkanlıkların sonucu sesinin masumiyetini kaybeden hakan taşıyan bu şarkıyı söylerken ne kadar zorlandığını belli ediyor. stüdyo şartlarında iyileştirilebilmiş bir yorum olsa bile o eski hakan'ı bulamıyorsunuz şarkıda. ama "ölüp gidiyorum sessiz sedasız" dediğinde hala içinize taşı oturtabiliyor. ses sanatçılığı sadece güzel şarkı söylemek değildir. güzel insan olabilmektir aynı zamanda. kendisinin sağlık durumuyla ilgili her haberi takip ediyorum. babamın oğlu mu? değil. ama o kaderdaşlık babamın oğlundan daha yakın hissettiriyor hakan taşıyan'ı bana. ölüp gitmeyeceksin sessiz sedasız sevgili hemşerim. güzel insansın. dünyanın güzel insanlara ihtiyacı öyle çok ki. daha çok yaşayacaksın.
hesabın var mı? giriş yap