şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş sokak kahvesinde bizzat şahit oldum.

kadın: (ağlamaklı bir sesle) bunu nasıl yaparsın yaa?
    erkek: ne yaptın ki? ne var bunda?
    k: senin yatağında nasıl yatar o kız.
    e: e nerde yatacaktı. hüseyinle mi yatsaydı?
    k: bana ne kiminle yatarsa yatsın?
    e: ya kızım ben hüseyinle yattım o da benim yatağımda yattı ne var bunda?
    k: ertesi gün sen de aynı çarşaflarda yattın ama di mi utanmadan?**
    e: kızım ne olcak yılbaşı ertesi bi de çarşaf mı yıkayacaktım?
    k: zaten ben onu da kankasını da bir daha görmeni istemiyorum.
    e: e rıfatın arkadaşları. ne diyiim şimdi. 'rifat abi nilgün kıskanıyo arkadaşlarını bi daha eve çağırma' mı diyeyim.
    k: ne kıskanması yaa. ben onları görmeni istemiyorum işte.
    e: peki tamam.

adam gayet ciddiydi kabul etti ve ileride bir ara özür bile diledi kızdan. o ana kadar hatuna kızan bizler adama kızmaya başladık için için ama en sonunda uzlaştık:

(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)
    (bkz: bok boku kenefte bulur)
  • kişinin birden fazla sevgiliye sahip olması halinde, bu durumdan haberdar olduklarında, bahsi geçen sevgililer arasında yaşanacak olan arbededir.
  • erkek sevgili: senin götün çok fena kalktı.
    hatun kişi: benim götüm hep kalkıktı ama eskiden sen bununla basedebiliyordun simdi altında eziliyorsun.
  • benim için tekil olan durumdur. ikinci kavgayı edebildiğim hatuna basıcam nikahı o derece yani.
  • monolog şeklinde olabilir. karşınızdakini cimcik mi çimcik mi neyse ondan yaparak duvar olup olmadığını test ediniz kavgadan önce.
  • birisini anlatmak geldi içimden.

kız kalesi*'ne karşı şezlong'da uzanmışım. güneş tenimi öpüyor tüm hardlığı ile. sevgilim de [adı annata olsun.] yanımda. birara kalktım, gittim yüzmeye. neyse geldim. havluyla kurulanıyorum ex-love:

annata: kime bakıyordun sen?

21: ne zaman?

annata: denizden çıkıp, terliklerini giyip ordan buraya gelene kadar. [hastayım kadınların böyle detaylı ve sıralı konuşmalarına. biz* gerizekalı olduğumuz için...]

21: yaa bitter çikolatam ayaklarım yandı kızgın kumlardan. koşa koşa geldim. kimseye bakmadım.

annata: gördüm ben. [zaten hep görürler ama halüsinasyon görürler.]

21: hiç tartışmayacam. ben gidiyorum!

annata: nereeyyee!

21: bağırma kız! giyinme kabinine gidiyorum.

annata: neden?

21: sırlar odasını açacam güzelim! ateş kadehiyle su içecem!

annata: hihihih... dur ben de geliyorum.

edit: güzel günlerdi.