şükela:  tümü | bugün
176 entry daha
 • artık yıkılmış bir türkiye cumhuriyeti üstünde yükselen ikinci cumhuriyetçi yeni osmanlıcı tarikat-mafya-terörist devleti üstünde yaşıyoruz.
  alışın bu olaylara.
  gidin şeyhinizin elini öpün. vergilerinizi bu kişiler yiyor.
 • olayın sakarya gibi akpnin, tarikatın, cemaatin, yobazlığın, muhafazakarlığın, örümcek kafalılığın kalesinde cereyan ettiği için şaşırmadım ama insan yine de üzülüyor, yine de ayıplıyor.
 • sakarya il spor müdürü beni spordan soğuttu. tam bir mübarek maşallah.
 • türkiye şeyhler dervişler memleketi olamaz demişti atatürk. neden korktuysa o başımıza çıktı anasını satayım. bize girişimci lazım, bize hukuk lazım. bize demokrasi lazım. şeyh nedir aq ya. vizyonunuzu skim sizin. birkaç seneye suriye, ırak'tan beter oluruz bu gidişle.
 • tam 94 yıl önce, ulu önderimiz ebedî başkomutanımız gazi mareşal mustafa kemal atatürk'ün hepimizi uyardığı durumdur:

  "bunca yüzyıllarda olduğu gibi, bugün de milletlerin bilgisizliğinden ve bağnazlığından yararlanarak bin bir türlü siyasî ve kişisel amaç ve çıkar sağlamak için;
  dini âlet ve araç olarak kullanmak girişiminde bulunanların, içeride ve dışarıda varlığı, bizi bu konuda söz söylemekten, ne yazık ki,
  henüz uzak bulundurmuyor.

  insanlıkta, din hakkındaki bilgi ve anlayış, her türlü hurafelerden sıyrılarak gerçek bilim ve tekniğin ışıklarıyla arınmış ve mükemmel oluncaya kadar, din oyunu aktörlerine, her yerde tesadüf olunacaktır."

  kaynak:
  gazi mareşal mustafa kemal atatürk
  tarih: 1927 (nutuk 2'nci cilt, sayfa: 708)