• türkiye'de korku/gerilim filmi yapmak istiyorsan yapılabilecek en iyi şeyin dini öğeler kullanmak olduğunu bilen adamlar tarafından biraz fazla zorlamaya yapılmış bir filme benziyor.

gece karanlık bir ortamda kuran okuyan bir adam duyunca ürperen bir topluma bu tarz film iyi bir gerilim süreci yaşatabilir kısa süreli.
  • kesin bu da gerçek olaydan alıntıdır amk.
  • oncelikle verilen emege saygisizlik yapmak istemem.ama olmamış filmdir.

korku filmlerinde gereksiz bagirma cagirma seslerinden sikayet edilir genelde. yahu kardeşim bu filme koyaydiniz bari 1-2 tane de biraz gerilim olsaydi.bi numaraniz yok yani.
  • inci sozlukteki quantum abimizin hikayesini calip yapmislardi ilkini hatta hikayenin sonu olmadigindan baglayamayip sik gibi bitirmislerdi. ikincisini nereden caldilar diye dusundugum film
  • korku filmlerini çok seven biri olarak bunu da izlemeye gittim. sinemaya gelen bütün korku filmlerini takip etmeye çalıştığım için çok kötülerine alışığım beklentimde yüksek değil haliyle. ancak bu gerçekten çok kötü. havada bir konu bir kere bile germeyen sahneler çok kötü oyunculuk. sanki sinema öğrencileri sınav için hazırlamış gibi.
    tanım tavsiye etmediğim başarısız film
  • çok kötü bir film. sinemada para vermediğim için şanslıymışım. ileri alarak izlememe rağmen ki hiç adetim değildir bir saatimi verdim başladığım filmi bitirme inadımdan dolayı tek kaybım vakit oldu. filmde olmamış her noktayı geçsek bile kömür gibi bir şey görünmeyen bir çamur görüntü yönetimini sinemada büyük perdede izlettirmek sinemaya en büyük saygısızlık bana göre. cidden bu filmin görüntü yönetmeni ne iş yapmış anlayamadım? kamerayı alıp ışık mışık açı bakmadan kendi aralarında çekmişler gibi, görmemiş olayım ama gördüm maalesef! sinemada giden 105 bin küsur seyirciye de şimdiden geçmiş olsun diyorum.
  • korku filminden ziyade mesaj verme filmi gibi duran 2015 yapımı yerli film.

emsallerinden farklı gibi duran bir konuyu o kadar vasat, o kadar başarısız senaryolaştırmışlar ki korku/gerilim adına pek bir şey barındırmamış. diyaloglar çok kopuk bir kere. oyunculuklardan ziyade asıl sinir eden sürekli dayanan ses efektleri, kurandan ayetler ve çığlıklar. elbette bunlar da bir korku öğesi fakat senaryo o kadar etkilemiyor ki insanı, tüm bu efektler çok eğreti ve manasız kalıyor. yahu sırtını ses ve görüntü efektine dayamaktan vazgeçmeli artık yerli korku sineması.

film ile alakalı elle tutulur tek yan, vermek istediği mesaj ve son bölümdeki monolog.
  • *--- spoiler ---

konu karanlığı falan gerektirebilir de fazlaca karanlık çekmişler filmi.

klişeli; hatırladığım kadarıyla ilki de öyleydi. ilkinde de yoksul bi' çevre vardı; yani olay villada falan geçmiyor.

bundaki yenilik, kızın sonuçta bariz üç harfliye bağlaması.

sonuç olarak; birkaç farkla bildiğimiz din temalı filmlerden. evet...
    --- spoiler ---
  • artık gına geldi şu cin şeytan filmlerinden izlemiyorum merak da etmiyorum
  • ilk filmden biraz para kazanınca ikincisini çekmişler ama tabi az oyuncu ve o oyuncular maalesef ilk filmdeki kadar tanınmış isimler değil... film aşırı karanlık çekilmiş, çok kopukluk var. ilk film zaten vasattı ama bu yerler altında...
hesabın var mı? giriş yap