• uflenen duman sanki havada asili kalir, zaten yapi$ yapi$ olan ten kokudan igrenir ka$inir gerilir,yagmura kar$i yakilan,islanmamasi icin kastiginiz ferahlik sigaraniz ozlenir birdenbire.
  • sicak havadan kasit kuru bir sicaksa sahane bir sigaradir. koltuga, sezlonga (artik ne mevcutsa ortamda) kurulursunuz, ayaklari uzatirsiniz, buzlu falan bir kola doldurursunuz, yakarsiniz sigarayi. o an, "hayattaki kucuk mutluluklar"a ornek teskil edercesine sakin, huzurludur.

lakin eger bahsedilen rutubetli sicak havaysa, klimali bir sigara odasi bulmak farzdir.
  • rüzgarlı havada puro sigara vb. tütün ürünlerini içmekten daha keyifli aktivite.ankara sıcağı bedene sülük gibi yapışmadığından tütün tüketimine yan etkisi yoktur mesela.
  • nefes darlığına pek güzel sebep olan bir durum.
  • oldukça zorlu bir eylemdir. mecburen havanın kararmasını bekleyip gece vakti ya sakin sokaklarda veya seğmenler parkında sigara keyfi yapıyorum. aslında sigarayı en güzel bırakma zamanı yazın çünkü yaz mevsiminde alınan keyif diğer mevsimlere göre daha azdır, sıcakta gereğinde fazla içilirse tiksinme yaratıp komple bırakabilinir.
  • (bkz: çekilmiyor)
  • bok içsem daha iyidir.
    (bkz: bock)
  • sıcak hava, soğuk hava, rüzgarlı hava.. bu koşullarda sigara tat vermez..
  • soğuk havadan biraz daha kötü, rüzgarlı havadan biraz daha iyi bir durum.
  • sigara boğaza karşı içilirse tat verir. 35 gündür içmediğim sigaradan dün bir paket uzun parliament ile jübilemi yaptım. yarasın bana oh iyi içtim valla pişman değilim.
hesabın var mı? giriş yap