• akciger kanserine yakalanma ihtimali yuksek kadin.
    ya da kalp krizinden cotank diye olup gitme ihtimali olan kadin.

(bkz: yaziktir gencsin daha)
  • yaşlanma etkileri konusunda diğerlerini hızla geride bırakan kadınlardır, her nefeste biraz daha mahvetmektedirler ciltlerini, tırnaklarında sararmalar başlar, tabi sigaranın diğer bilinen etkileri de cabası.
    yine de bir parça erkeklik(birinci dünya savaşında erkeklerin hepsinin savaşa katıldığı donemde, kadınların erkek işleri olarak nitelenen sorumlulukları yüklenmesine denk düşer tarihte kadınların sigaraya başlaması) katarlar sancılarına, keyiflerine...umursamazlıktır ihtiyaç duydukları ve sigarayla beslerler unutkanlıklarını. *
  • sigara icen herkes gibi igrenc koktugu kesindir. bir de cok komik hareketleri olur bunlarin. bir kafede otururken falan cok takip ederim hareketlerini. oldukca seksi hareketler yapmaya calisirlar, sigarayi parmaklarinin arasinda ay ayooll seklinde havaya dogru evirip cevirerek tutarlar, dumanini uflerken gozlerini kisarak karsisindakine hemen oracikta verecekmis gibi bakarlar. ama nedense, benim cukum olmadigindan midir nedir, hic etkilenmem, gulerim, taklitlerini yaparim.
  • bir de got kadarlik kuafor dukkanlarinda oturur oturmaz elleri sigara paketi arar bunlarin.
    eger kendilerininki bitmisse, sacina perma yaptirmakla mesgul olan birinin paketinden de yurutebilirler.
    cok giciktirlar cooook! ulan saclarimi yeni yikatmisim, mis gibi kokacak, guzel sekil yaptiracam ne farkedecek ki, o bok gibi sigara kokusu sinmez mi saclarima yaa! bunlar igrenc, kafasiz, boyali ama pasakli kadinlar ya! ayyh! orda soyleyememistim iyi oldu be...

begenilenlerden zamanin otesine gectikten sonra edit: pasakli dedim iste pasakliiiii! heheh..
    saka bi yana `sozlukteki sigara icen ve kuaforde insan gibi sacini yaptiranlari rahatsiz eden pasakli kadinlarin entry kotulemesi` diye baslik mi acsam ne :p olmaz tabi sigmaz..
  • öpülesi en son gelen kadin
  • amerikalasmanin sonucunun sigaraya yansimasi olarak nefret edilesi, hastalikli bir tip olup çikmistir sigara içenler . sigara içen erkek degil özellikle kadinin tüü kaka olmasi ise gayet eklektik bir tavirdir. hizla yükselen sigara nefreti amerikadan bunlarin en irencinin kadin olmasi ülkemiz topraklarindan gelmektedir. neymis efendim sigara içmek sonuncu sinif vatandas olmak demekmis. sigara içen kadin ise çook ayri incelenmesi gereken hastalikli, nefret edilesi bir türmüs. kadinin sigara içen bir erkegi öpmesi normal ve katlanilabilirken erkeklerimiz hasaa hiç gelemezmis böyle seylere. tamam sigara zararli da herseyin bokunu çikarmakta basarili olan yurdum insanlari bu sigara düsmanliginin da bokunu çikartmakta geri kalmamistir. kendilerini sigara içmedikleri için neredeyse seçilmis insan ilan edenler falan dolanmakta ortalikta. hizla yükselen sigara düsmanligi ve açik havada dahi sigara içenlere söyle asagilayici bi edayla yanyan bakmak moda oldu su günlerde evet. bu modanin en yakin takipçileri de yillarca sigara içip birakmis olanlar. çok komik çok.
  • sigara karsitligi konusunda yüksek duyarliliga sahip olmayan kadindir. kadinlarin yüksek duyarliliga sahip oldugu konular, erkekler için süreç içinde mutlaka bir gün, bir sorunun nüvesi olacaktir, dolayisiyla sigara içen bir erkek için süper kadin modelidir, severiz biz onlari, sigara içmeyenlere de sigaranin zararli oldugunun bilindigi ancak bunun bir tercih oldugu zamana yayarak anlatilmalidir.
  • bir örneğine dün sinemada sith'i seyrederken rastladığım vatandaş.

ümraniye carrefour'un thx'li şahane salonlarından birinde episode 3'ü seyrediyoruz, ikinci yarının çok civcivli bir yerindeyiz, derken elektrikler kesiliyor. bir görevli jeneratörlerin çabucak devreye gireceğini, kalkmamamızı, filmin hemen başlayacağını söylüyor.

önümüzde oturan çiftin kadın üyesi hemen ayağa kalkıyor, "ay hadi çıkalım, uf dayanamıycam, sigara içmek istiyorum" diyor. sevgilisi "ama şimdi başlayacak, kaçırmak istemiyorum" filan dese de kadın sigara içmeye ve dahası tek başına içmemeye kesin kararlı, allem ediyor, kallem ediyor, kalkıyorlar yerlerinden.

bunlar çıktıktan 10 saniye kadar sonra film başlıyor elbette, star wars zamanıyla saatler anlamına gelecek çok mühim bir 5-6 dakikayı da kaçırıyorlar.

not: elbette sigara bağımlısı bir erkek de aynısını yapabilirdi, cinsel ayrımcılık değil maksat ama yaşadığımız vakada kadındı içici.
  • (bkz: beth gibbons)
  • sigara içen erkek modelinin, sigarayı bırak sağlıktır, beni yalnız mı bırakacan, ölüp gidecen ühühü ühühü diye car car konuşup kafa ütüleyen kız modelinden kaçar durumda eş, sevgili olarak öncelikli seçtikleri bayan modeli.
hesabın var mı? giriş yap