şükela:  tümü | bugün
 • 50 karaktere takilmayan hali:
  sigara içen ve içmeyen tek yumurta ikizlerinin yuzlerinin karşılaştırması

  once fotograflari verelim:
  foto1: soldaki ikiz sagdakinden 17 sene fazla sigara icmis, goz torbalari ve dudak catlaklari tespit edilmis.
  foto2: ikisi de su anda sigara iciyor. sagdaki soldakinden 14 sene once sigara icmeye baslamis.
  foto3: sagdaki sigara iciyor, soldaki icmiyor. sagdaki ikizde fazladan kirisiklik tespit edilmis.
  foto4: soldaki sigara icmiyor, sagdaki 29 senedir iciyor. sagdaki ikizin goz cevresinde fazladan yaslanma tespit edilmis. (soldaki sigara icmeyenin saclar beyazlamis, sagdaki komur gibi. demek sigara bir ise yariyor.)

  arastirma icin biri uzun sure sigara icmis, digeri ise hic sigara icmemis veya sigarayi uzun sure once birakmis tek yumurta ikizleri kullanilmis.
  her fotografta sigara icen ve icmeyen farkli taraflarda.

  edit: linkler duzeltildi.
 • sigara içmenin bünyeye herhangi bir etkisi olmadığını gösteren araştırma
 • beni günde 2 paket sigara içmeye teşvik edecek bir karşılaştırma oldu bu. çünkü yıllardır cildi şöyle çökertiyor şöyle sikip atıyor denen sigara için görüyorum ki içenle içmeyen arasında hiçbir fark yok. ikizlerden biri 40 sene sigara içmiş diğeri hiç içmemiş, ama fotoğraflara bakınca hangisinin içmiş olabileceğini seçemedim bile.
 • içiyoruz, yapacak bir şey yok. bu tarz şeyler sigara içen bir tiryaki için çok da önemli değildir açıkçası, umursamaz abi. boşuna bir uğraştır bu. ikizleri göster, öleni göster, çürüyeni göster. sana diyeceği şey bellidir: "hepimiz ölecez be!"

  içen keyfine bakar, takmaz yani.

  sigaraya tutkun, böyle bildiğin sigarayı yaşamının bir parçası haline getirmiş birine öleceğini söyle, efkardan bir sigara daha yakar. ikizler de neymiş? gülerler abi adama.

  ama bırakmak isteyenler için ya da benim gibi azaltmaya çalışanlar için ibretlik araştırma diyebilirim. içmesi iyi güzel hoş da bokunu çıkarınca yaşadığın sorunlar cidden can sıkıcı. bu sebeple sigarayı bırakamayacağımı bilsem de azaltmaya çalıştığım şu günlerde ekşi sözlük yazarlarından gördüğüm güzel hareketler bunlar.

  devam edin abicim, böyle devam.
 • sigaranın cilde o kadar da zarar vermediğini, büyük bir farklılık yaratmadığını gösteren karşılaştırma. tabi herkesin bünyesi farklı ama olsun. kimin içip kimin içmediğini bilmeden sağdakileri içmiş kabul ediyorum. soldakiler daha iyi gözüküyor çünkü bana göre. ha sigara içenler soldakilerse sigarayla kutlayacağım.
 • foto1: soldaki ikiz sagdakinden 17 sene fazla sigara icmis, goz torbalari ve dudak catlaklari tespit edilmis.

  tam metin linkini de verelim: http://journals.lww.com/…ing___a_comparison.10.aspx
 • o degil de, hangisinin sigara icici hangisinin icmeyici oldugunu secemedigim ikiz amcalarin gencliginde baya bir yakisikli oldugu karsilastirma.
 • metamfetamin kullanicilarinin oncesi sonrasi fotograflari ilgincti, dramatikti ancak arastirmayi yapanlar kusura bakmayacaksa bayagi yavan buldugum karsilastirma.
 • foto2: ikisi de su anda sigara iciyor. sagdaki soldakinden 14 sene once sigara icmeye baslamis.