• elektronik sigarayla gerçekleştirdiğim eylem.

bir gün facebook'a bakınırken arkadaşın sattığı e-sigarayı gördüm, bana satsana lan dedim, sattı. sonra kendi kendi ulan ne salak adamsın git parayı sokağa at daha iyi falan derken, akşam buluştuk ben emaneti aldım ve bir daha ağzıma hiç sigara koymadım.

yaklaşık iki ay falan da bu aletle takıldıktan sonra onu da bıraktım ve bir buçuk senedir ne normal ne de elektronik sigara içmedim.

kısacası deneyimlemiş biri olarak e-sigaradan faydalanabilirsiniz ama sonunda ona da tutulup, bağımlısı olmayın.

son olarak bırakın sigarayı, çok iyi gelecek gerçekten.
  • 2010 yılından beri günde 1 paket içerim. alkol aldığım ya da aşırı üzülüp/sevindiğim günlerde içtiğim paket 2'yi de geçebiliyor. geçen günlerde merdiven çıkarken tıkandığımı fark ettim. yani her zaman tıkanıyordum bunun gayet farkındaydım ancak o son tıkanma canımı sıktı. ben bunu bir daha içmiycem dedim ve şu ana kadar sigara içmeme süresi max 6-7 saat olan ben, 5 gündür sigarayı ağzıma bile sürmedim. nasıl oldu bilmiyorum ama bir şekilde oldu. hayretle izliyorum, bakalım neler olacak.
  • sigarayı bırakmak kendin için yapabileceğin en muhteşem eylem. herşeyden önce ellerinin saçlarının sigara kokmaması, parlak bir cilt ve tertemiz nefes...
  • hayatımda hiç başlamadım bir kere bile içmedim içenlerin de yarattığı keder vs bahaneleri tamamen kendilerini kandırmaca olarak görürüm.en güzeli yavaş yavaş bırakın aklınıza gelince başka birşeyle geçiştirin dicem demesi kolay diyecekler o zaman şöyle düşünün bırakın da maaşınıza zam yapmış olun
  • ferdi tayfur eşliğinde bugün gerçekleştirdiğim eylem. 12 yıl olmuş. yeter artık.
  • champix diye bir hap var.. hapla, bantla, sakızla bırakılacağına ihtimal vermezdim açıkçası bırakmayı da deli gibi isteyen biri değildim ( günlük en az bir paket ve 15 yıllık tiryakilik) kullansan ne kaybedersin hem iki hafta boyunca sigarayla beraber hapı içebiliyormuşsun dediler hatır için hapa başladım.. üçüncü hafta bi sabah sigarayı evde unuttuğumu ve bunu öğle yemeği vakti hatırladığımı görünce daha da içmem amuğa.. yani içmem bu zıkkımı diyerek bıraktım. ara ara yine yokluyor mini krizler ama öyle fiziksel değil olsa iyi olurdu türünden neyse uzun lafın kısası bi deneyin ne kaybedersiniz (350 tl) geçen ay 200 dü aq..
  • sabah 5 gibi son paketim bitti.
    şu saate kadar içmedim.
    sigarayı bırakmış olduğumdan şüpheleniyorum.

şimdi yeni paket alıp gerçekten bırakmış mıyım göreceğim.
    sonucu yazarım.
    kib. die.
  • sigarayı bırakmaya yardımcı olduğu söylenen mobil uygulamaların kullanılmaması gereken eylem.
    sigarayı bırakmanızla birlikte bu uygulamalar saat başı "bırakalı şu kadar saat oldu", "nabzınız yüzde şu kadar düzeldi, kalp krizi riskiniz şu kadar azaldı" vb bildirimler yaparak motive ettiğini sanırken aslında aklınızın sürekli sigarada kalmasına neden olur.
    siz de fırt zırt telefonda uygulamaya bakarak bunu pekiştirirsiniz farkında olmadan.
    dakika saat sayarak başarılacak bir iş değildir özet olarak.
  • nofap lifeın bir parçası olarak 3. günümdeyim
  • bir süre önce yaptığımdır. günde 5- 6 adet sigara içiyordum. şimdi kendisi saçma,kokusu iğrenç geliyor.
    ama tavsiyem bence bunu birisi için yapmayın, yani sevdiğiniz bir kişi vazgeçmeniz gereken bu şey ,o zaman , sanki matah bir şey gibi değerli hale gelebiliyor. oysa insanın kendisine yapabileceği en büyük iyilik buymuş.

edit:geçmişinde kokumla, dumanimla rahatsız ettiğim herkesten özür dilerim.
hesabın var mı? giriş yap