şükela:  tümü | bugün
  • hak ettiği değeri bulamamış genç ve güzel şair adayıdır.

şimdi bana meriç diyenler olacak fakat hanımefendinin şiirleri cidden muazzam. beş yıllık emeğini ve duygularını damıttığı bu şiirler, şu ana kadar tam sekiz yayınevine gönderilmesine rağmen hiçbirinden olumlu dönüş olmamış. yayınevlerinin isimlerini verip burada rencide etmek istemiyorum ancak bilsinler ki sanat'ın s'sinden bir anlamayan bir editör ekibine sahipler. yazıklar olsun. birkaç şiiri aşağıda paylaşıyorum;

1: "bir yangın başlattım ben; bıktığımdan artık.
    eski mektupların beyaz renkli yumrukları ve öldüren gevezeliğinden,
    çöp kutusuna epey yaklaştığımda.
    benim bilmediğim neyi biliyorlardı ki sanki?
    kaçak bir araba gibi pak su sevdasının sırıtarak uzaklaşmasıyla
    tüm kum taneleri,
    tek tek gözler önüne serildi..."
    ..................

2: "ben önemliyim ona, o gelir ve gider.
    onun yüzüdür her sabah karanlığın yerine geçen.
    içimdeki genç kızı boğdu o benim, ve içimde yaşlı bir kadın
    yükselir ona doğru, berbat bir balık gibi günbegün."
    ...................

3: "ama enine olmayı tercih ederdim.
    ben kökünü toprağa batırmış bir ağaç değilim,
    taşları ve o ana kadar sevgisini emen.
    bu yüzden büyüyemiyorum, parlak yapraklara her nisan
    bir çiçek tarhının güzelliği de olamadım ne yazık ki."

özel not: sevgili s.p. asla üzülmemelisin. şiirlerin hiçbir kitap sayfasında yer bulmasa da hepsinin kalbimde yerleri var ve eminim bir gün çok ünlü olacaksın.
  • 9,10,11... diye gidebilir.
  • şiirlerini şiir dergilerine göndermeyi de, online yayınlamayı da deneyebilir.
  • devrik cümle hastalığına yakalanmıştır. ayrıca, cümleleri düzeltip arka arkaya yazsak düz yazı olabilecek bir çalışmadır; yani uyak yoktur.
  • şiir öldü çünkü ve yayınlansa da muhtemelen satmayacaktır. hatta şiirle beraber edebiyatın da mezarına toprak atmak üzereyiz. bunu kötü veya iyi anlamda söylemiyorum, çağın gerektirdiği bir şey bu. şiir hızlı okunabilen ama kesinlikle yavaş tüketilen bir şey. ama artık her şeyin çok hızlı tüketildiği bir çağda yaşıyoruz ve kaçınılmaz olarak yazın dünyası çok da uzak olmayan bir gelecekte giderek sadece kendi içinde takılan küçük bir komuniteye, bir alt kültüre dönüşecek.

edit piaf: yalnız güzel trollendik, iyi trollendik. neyse, dursun bu burda. demek ki şiir de olsa konuyu bi okuyup öyle konuşacaksın timbirlak.
  • edgar reyiz değil de başka bir nick'e sahip birisi yazmış olsa ben de inanırdım ama edgar yazınca işin içinde troll'lük olduğu anlaşılıyor. :)

--- spoiler ---

şiirlerden birini kopyalayıp google'da aratın.

(bkz: sylvia plath)
    --- spoiler ---
  • 9.köy yayınevini bulsun derim
  • büyük bir yazarın en önemli özelliği reddedilmeyi hazmetmesidir, diye okumuştum bir yerde.
  • yayınevleri haklıdır.