• -haşmetlum simit gelsin mi?
    -gelsin!
  • sacma bir uzak dogu dizisinde, esas kizimiz kendi ülkesinden ilk kez londra'ya gider. londra'dan gösterilen cesitli karelerin ardindan, kizimiz bir bankta bavulunun yaninda oturmus, simit sarayi`ndan pogaca yemektedir. ahaha londa ile ne alakaysa.

farkli ulkelerde subesi bulunan simitci.
  • karın doyuracak bir sandviç ve içeceğe verilen paraya başka bir yerde rahatça düzgün bir yemekle karnınızı doyurabilirsiniz. çok da şaapmayın.
  • gitmeye mahkum olduğumuz yerler.

https://youtu.be/ayfvr2q1p3m?t=90
  • bir süre önce emaar square şubesinde önce menüyü verip sonra yalnız fiyatlara bu sabah zam geldi uyarısı yaptılar. menüye neden işlenmediğini sorduğumda o konu ile müdür ilgileniyor denildi. peki dedim menüye bakmaya başladım seçimi yaptım ve söyledim ki yalnız o menünün fiyatı düştü dedi. nasıl yani dedim? çayı çıkardılar o menüden dedi. ee şimdi çayı da ilave söyleceğiz öyle mi? dedim. evet dedi. saçma sapan bir durumda kaldık. menüler doğru değil, fiyatlar eski, ne geleceği belli değil. kalite zaten yerlerde öyle ki marul koymuşlar iki tabağa ama bir marul yaprağını gelişi güzel koparıp kullanılmış bir peçete edası ile tabağa atmışlar resmen. sonra müdür bey geldi. neden menüleri değiştirmediklerini sordum. şu an baskıda falan dedi. kağıda yazıp yapıştırsaydınız dedim ben bu fiyatları görüyorsam yasal olarak bunları dikkate alırım ekstra bir ödeme yapmam dedim. itiraz edecek gibi oldu ama sesimi yükseltip olay çıkaracağımı anlayınca geri bastı. bir daha yanlışlıkla bile girmem.
  • yıllardır türk tipi starbucks olmaya çalışan ama olamayan simitçi. neden mi olamaz ?
    - çünkü gerçekten türk tipi maliyet düşurmek için konfordan ve malzemeden kıstıkları net. mesela bu yaz aksarayda bir işim var bir evrak dolduracağım hava yanıyor klimalıdır diye girdim buraya o da adamlar yok klima çalıştırmıyoruz diyor. eee tabureli çayçı, simitçiden fark ne ?

- sade simitleri resmen ekmek gibi lezzet yok. çaylar acı fakat ürünlerin fiyatlara gelirsek işte orada starbucks'a benziyor hatta daha pahalı. adamlar kaşarlı simit'e dürüm parası istiyorlar.

-çalışanlar güler yüzlü değil (bana öyle denk gelmiş olabilir).

-mekanları konforsuz ve dediğim gibi sıcaklık - soğukluk pek önem verdikleri bir konu değil.

özetle ben gitmiyorum buraya gidesiye kadar starbucks'ta standartları olan bir mekanda kahve içmeyi tercih ediyorum.
  • yurt dışında girince milli duygularımın kabardığı mekan.
  • simit çay alım derken soyulmak. başka birsey aklima gelmiyor.
  • bu isimle baslayip hala tutunan nadir isletme
  • simidi bir marka değeri haline getirip bunu pazarlayıp gövde gösterisi gibi dünyanın en gözde şehirlerinin en iyi lokasyonlarında şube açıyor ve ülkene katma değer olarak ilk 10 marka içerisine giriyorsun, güzel başarı nice markalarımızı bu yolda görmek dileğiyle...
hesabın var mı? giriş yap