şükela:  tümü | bugün
  • sinyal kolu götüne sokulası sürücüdür. beklenen etkiyi yaratmazsa vites kolu da denenebilir.
  • trafikte makas atandan sonra en çok küfürleri hakeden tip. adamı bekliyorsun ki yola çıkasın sonra geliyor seni tarafa dönüyor, piç işte amk ibnesi bak gene sinir oldum.
  • tali yoldan ana yola çıkmak amacıyla yeterince mesafe olmasına rağmen ana yoldan gelen aracın hızını kesmemek için ve doğal olarak geçiş önceliği kendisinin olduğu için geçmesini bekliyorsunuzdur. araç yaklaşır ve sizin beklemekte olduğunuz tali yola sinyal vermeden döner.

söyleyeceklerim bu kadar.
  • şerefsizin önde gidenidir
  • ankarada sinyal kolu standarttan gelen bişey değil sanırım, opsiyonel olarak taktıranların sayısı da çok az..
  • motosiklet sürücüleri için en büyük tehlikelerden biridir.
    orta şeritte giden bir araç siz sağ şeritteyken birden sinyalsiz sağa dönmeye karar verir ve arabayı önünüze kırar, olaylar gelişir...
  • küfür yemeyi çok sever.
  • evrime katkıda bulunmaktadır. sayelerinde empati ve sezgi yeteneklerim o kadar güçlendi ki adamın gözünden (veya arabasının tamponundan) nereye döneceğini anlayabiliyorum. kendimi biraz daha geliştirirsem telepatiye geçiş yapacağım. böyle böyle üstün insana evriliyoruz, bu adamlar büyük hizmet yapıyor, siz farkında değilsiniz.
  • zeka geriliği olan sürücülerdir. zaten sinyal kullan sinyal diye uyarınca, ekseriyetle aval aval bakıyorlar.
  • trafikte karşılaşılan tiplerin piç kurusudur.

iki şeridi ortalayıp gidenden, sağa geçemeyeceğinizi gördüğü halde selektör yapıp dibinize sokulandan, tek şerit yolda bir türlü hızlanmayıp peşine on tane araba takandan, sarı ışıkla beraber kornaya basan orospu çocuğundan, taksiciden, dolmuşçudan hatta ve hatta 34 plakalı beyaz van araç kullanan şirket elemanından da beterdir bu piçler.
    öyle sinir bozucudur ki. tahmin edemezsin ne yapacağını dönecek mi dönmeyecek mi duracak mı gidecek mi böyle ifrit olursun peşinde. hep bi histeri hep bi histeri. sonra zart çevirir direksiyonu döner bi yere. ya da durur kafasına göre. sen arkadan hangi çükü tutarsan tut. artık önündekine çarpmadan arkadakine çarptırmadan bi şeyler ayarlayıver.

yeminle bunları görünce erkek kadın farketmez arabadan indirip bir elimle saçlarından tutup diğer elimle böyle banyo terliğini ağzına vura vura dövmek istiyorum. ağlayarak 'valla yapmıcam yemin ederim yapmıcam affet valla bak yapmıcam' diyene kadar şapır şapır şaplatmak istiyorum ağızlarına.

sinirimi alamadım şimdi terliğimi alıp çıkacam trafik lambalarının oraya oturacam kaldırıma.