şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sinyal kolu götüne sokulası sürücüdür. beklenen etkiyi yaratmazsa vites kolu da denenebilir.
 • trafikte makas atandan sonra en çok küfürleri hakeden tip. adamı bekliyorsun ki yola çıkasın sonra geliyor seni tarafa dönüyor, piç işte amk ibnesi bak gene sinir oldum.
 • tali yoldan ana yola çıkmak amacıyla yeterince mesafe olmasına rağmen ana yoldan gelen aracın hızını kesmemek için ve doğal olarak geçiş önceliği kendisinin olduğu için geçmesini bekliyorsunuzdur. araç yaklaşır ve sizin beklemekte olduğunuz tali yola sinyal vermeden döner.

  söyleyeceklerim bu kadar.
 • ankarada sinyal kolu standarttan gelen bişey değil sanırım, opsiyonel olarak taktıranların sayısı da çok az..
 • şerefsizin önde gidenidir
 • motosiklet sürücüleri için en büyük tehlikelerden biridir.
  orta şeritte giden bir araç siz sağ şeritteyken birden sinyalsiz sağa dönmeye karar verir ve arabayı önünüze kırar, olaylar gelişir...
 • küfür yemeyi çok sever.
 • evrime katkıda bulunmaktadır. sayelerinde empati ve sezgi yeteneklerim o kadar güçlendi ki adamın gözünden (veya arabasının tamponundan) nereye döneceğini anlayabiliyorum. kendimi biraz daha geliştirirsem telepatiye geçiş yapacağım. böyle böyle üstün insana evriliyoruz, bu adamlar büyük hizmet yapıyor, siz farkında değilsiniz.
 • zeka geriliği olan sürücülerdir. zaten sinyal kullan sinyal diye uyarınca, ekseriyetle aval aval bakıyorlar.
 • hakkında sabah ayrı akşam ayrı küfür ettiğim, araç kullanmayı sadece gaz-fren-direksiyondan ibaret sanan sığır.

  buraya haklarında düşündüklerimi yazsam biraz içim soğur ama bu yavşak oğlu yavşakların burayı okumayacaklarını ve okusalar bile anlamayacaklarından eminim. nasıl anlasınlar ki, bu yavşak oğlu yavşaklar sinyal kelimesinin varlığından bile habersizler, görünce boş bakıyorlardır emimin.

  direksiyon başındaki sığır, bir daha tekrar edelim, elinle tuttuğun o yuvarlak simidin sol tarafında bir kol, o kol oraya süs niyetine konmamış, ha kendisini kırıp başka amaçlarla kullanıyorsanız bilemeyeceğim ama elinle yokladığında hissedersin orada olduğunu. o kolu yukarı ittirdiğinde sağ sinyal lambaların, aşağı ittirdiğinde sol sinyal lambaların yanıyor.

  peki böyle yapınca ne oluyor biliyor musun saygıdeğer yavşak oğlu yavşak, biz normal insanlar senin ne tarafa doğru yönleneceğini öğrenmiş oluyoruz ve böylece emniyetimizi sağlıyoruz, hatta biraz daha ileri düşünürsek bu hareketle bir tek kendi emniyetimizi değil o kullanmayı bir türlü öğrenemediğiniz aracınızın da emniyetini alıyoruz.

  kullan o kolu, müneccim boku yemedik hiçbirimiz, o sebeple senin döneceğin/gideceğin yönü tahmin etme kabiliyetimiz yok, ancak sen işaret edince anlayabiliyoruz.

  yavşak oğlu yavşak genellemesi sadece erkek şoförleri değil trafikte bulunan her türden cinsiyeti temsil etmektedir.