şükela:  tümü | bugün
 • ruslar nukleer savasta amerikayi yenip geride tek saglam sehir olark las vegas'i birakirlar. orda da elvis hukum surmektedir. elvis olunce cakal kahramanimiz jeffrey falcon* yerini almak icin vegas'a dogru yola cikar. izledigim en iyi filmlerden biri. bu eleman film boyunca gitari ve kiliciyla gezip karsisina cikan herkesi kesip biciyor. hong kong filmleri tadinda dovus kareografileri var. zaten eleman da bir suru hong kong filminde oynamis. film muzikleri acaip gaz ve guzel. bir de slash'e acaip benzeyen bir karakter var ki (kahramanimizin bas dusmani) film sonunda jeffrey cakaliyla gitarlarla yaptiklari duello sinema tarihine gececek guzellikte zannimca.
 • 1998 yapımı b movie. genç yönetmen lance mungia'nın çok ucuza mal ettiği ikinci filmi. okullu bir yönetmen olan lance aldığı öğrenci bursu ve başrol oyuncusu jeffrey falcon'un hong kong filmlerinden aldığı paralarla kotarılmış. yetmeyince jeff sahip olduğu oyuncakçı dükkanını satmış. sonuçta ortaya iyi bir öğrenci filmi çıkmış ilerde kült olacak. belki devamı gelecek.
  bakınız: http://www.sixstringsamurai.com/
 • müziklerini red elvises biladerlerin yaptığı uçuk bi film
 • temiz tonlu ve derinlikli gitarlarla bol distortion'lı cazgır gitarların savaşı. ayrıca türkiye'de bir günah gibi olarak bilinen oçi çiornie'nin nefis bir rock'n roll havalı yorumunu da barındıran filmdir.
 • post-apokaliptik bir dünyada geçer. ortam bana inanılmaz derecede kara kule serisini hatırlattı. filmi bu yönetmen arkadaş çekse yakışırdı. ayrıca sinematografınıda kutlamak istiyorum çünkü düşük bütçeli bir filme göre görüntülerin sırıtması bir yana bir artı değer film için.
 • 2001 yılında kanal 7'de alakasız bir saatte yayınlanan kült film.
 • özellikle film bölümü öğrencilerinin, film çekmek isteyen her hangi bir şahsın, bir de kevin costnerın izlemesi gereken eğlenceli film.

  filmde oyunculuk başarılı değil genelde (ki iyi bir oyunculuk da beklemiyordum, böylesi daha iyi olmuş) ama o küçük çocuk ne kadar başarılıdır öyle, ne güzel oynamış.

  şu okunası:
  http://www.scriptsecrets.net/articles/samurai.htm

  ayrıca lance mungia, the wicked prayer diye bir film çekimini bitirmiş, sinemalara girecek mi yoksa dvd olarak mı çıkacak bilemiyorum ancak six string samuraidan sonra geldiği yer edward furlong, tara reid, dennis hopper, macy gray (ne işi var acaba) ile birlikte bir film çekmek olmuş.
  kısacası six string samurai tam anlamıyla b-movie olsa bile bu genç yönetmenin kendisini göstermesine yetmiş de artmış.
 • yer yer lone wolf and cub'i animsatan bol rock'n roll muzikli post apokaliptik eglenceli film.
 • stephen king in the dark tower adli serisiyle arada benzerlikler iceren ayrica film muzikleriyle de buyulemis olan defalarca seyredilebilen tam bir kult film.