4834 entry daha
  • caykur rizespor fikstur geregi besiktas'i takip ediyor.

besiktas son uc haftadaki rakiplerinden sadece 2 puan alabilmis. bir hafta sonra ayni takimlarla oynayan caykur rizespor ise tam olarak 7 puan almis ayni rakiplerden. ustelik uc mactan ikisini deplasmanda oynamislar.

lucescu dan sonraki en iyi hocamiz oldugu iddia edilen bilic birakin besiktas'i sampiyon yapmayi caykur rizespor'u kume dusurme hattina sokacak derecede kotu bir performans izletmis bizlere.

bilic'i bedava versek caykur rizespor acaba alir mi? yoksa mevcut hocasiyla mi devam etmek ister? sahi kimdi caykur rizespor'un hocasi? lucescu mu?

---------------------------------------------------------------

30. hafta --> besiktas:1 gaziantepspor: 1
    31. hafta --> gaziantepspor:1 caykur rizespor:2

----------------------------------------------------------------

31. hafta --> akhisar belediyespor:1 besiktas: 1
    32. hafta --> caykur rizespor:3 akhisar belediyespor:1

----------------------------------------------------------------

32. hafta --> besiktas:0 torku konyaspor:1
    33. hafta --> torku konyaspor:1 caykur rizespor:1

edit: bazi arkadaslar uyarmis hemen. dusme hattinin bir ustunde yeralan lig 15.si caykur rizespor'un 7 puan aldigi uc haftalik sureci bizim 2 puan almamizla kiyaslamamiz cok sacmaymis, bu karsi takimlarin motivasyonu ile ilgiliymis. dogru, bu takimlar besiktas'a motive olunca real madrid ve barcelona gibi oynayip caykur rizespor maclarinda ise motivasyonlarini kaybedip eski hallerine donuyorlar zaten.

(bkz: hulk)
    (bkz: titrek vs atilgan)
    (bkz: dr. jekyll ve mr. hyde)
    (bkz: clark kent vs superman)
    (bkz: liste uzar gider)

(1) bilic yokken yine ucuncu oluyorduk
    (2) bilic den once derbi mi kazanabiliyorduk sanki?
    adamciklarina yakinda;
    (3) bilic den once de caykur rizespor un yendiklerini yenemiyorduk
    futbol ulemalari eklenecek diye korkuyorum sevgili sozluk.

edit 2: yine bir sonraki entry ile ilgili ek not. sampiyonluk yarisindaki diger rakibimiz stajyer hocasi hamza hamzaoglu ile ayni takimlarla oynadigi maclardan tam 9 puan almis. ustelik yine fikstur geregi cok yakin haftalarda oynamislar. galatasaray sampiyonluga oynayan bir takim degil mi? o maclarda niye bu uc takim ekstra motive olamamis kendilerini gostermek icin o zaman?

28. hafta --> galatasaray:1 gaziantepspor:0
    29. hafta --> akhisarspor:0 galatasaray:2
    30. hafta --> galatasaray:1 konyaspor:0

besiktas'in basinda 60 kusur lig macina, toplamda belki de 100 kusur resmi maca ciktin su ana kadar. ya hadi galatasaray'in aldigi 9 puani alamadik bari caykur rizespor'un aldigi 7 puani alalim be hoca. 2 puan almayalim artik. o 7 puani biz alabilseydik bugun sampiyonluk macina cikiyor olabilirdik.

neyse olan oldu. slaven bilic moneyfestosu'nu imzalayalim, bilic varsin bir 10 sene daha kalsin. nasil olsa formanin bile tek basina alabilecegi ucunculuklerin, berbat derbi istatistiklerinin ve alinan kotu sonuclari fiksturdeki diger rakiplerle kiyaslamanin vs. hicbir onemi yok. yeter ki o basimizda kalsin, hepsine bir bahane buluruz biz. degil mi kocerolar?
  • kendisiyle yolların ayrılması gerektiğini sıkça yazdım ancak puan kaybettiğimiz takımların rize'yle yaptıkları maçlarla kıyaslanarak eleştirilmesi saçma. ligde herhangi bir iddiası kalmayan bu futbolcuların şampiyonluk için herkesin gözünün önünde olan maçla çoğu kişinin özetine bile bakmayacağı bir maçta aynı oynamasını beklemiyorsunuz herhalde.
  • ısrarla başarısız olduğu söylenen teknik direktör. çok yazıldı çizildi derbi galibiyeti hatta derbi beraberliği bile alamadı bu sene falan fistan. bir kere bu senenin bütün derbilerinde saha şartları, kendi taraftarı yoksunluğu, hakemlerin adaletsiz yönetimleri(kırmızı kartlar vs. vs.) gibi durumlar yüzünden aslında hiç normal derbi oynamadı. son fenerbahçe derbisi belki normal sayılabilir ama fener'in nasıl kazandığı beşiktaş'ın neleri kaçırdığı herkesin hafızalarında. o yüzden bu adam kesinlikle başarılıdır. vodafone arena'ya çıkmayı en çok hak eden adam slaven bilic'tir.
  • gönderilmemesi gereken karakterli adamdır.
  • necip'i 24 mayıs 2015 galatasaray beşiktaş maçına da 11 de başlattı ya, hem de küfür eder gibi. artık diyecek sözüm yok. en son nobre'den bu kadar tiksinmiştim sanırım, yemin verip hayatımda ilk kez beşiktaş maçlarını izlemeyi bırakmıştım son sezonunda 10 numara oynatıldığına katlanamadığım için. saolasın biliç, aynı duyguyu bana yıllar sonra tekrar yaşattın..
  • (bkz: slaven uysal)
  • puan tablosuna bakılarak acımasızca eleştirme hastalığına yakalanmış insanların yeni hedef tahtası.

son 3 hafta performansı eğer bu kadar başarısız olmasaydı veya başarı sürekliliğini biraz daha sağlamış olsaydı, bugün camianın kahramanıydı.

beşiktaş'ın ruhuna son derece uygun bir teknik adam olduğu, elindeki kadroyla son 3 hafta göz önüne alınmazsa gayet başarılı sayılabileceği unutuluveriyor işte.

bir fenerbahçe taraftarı olarak ismail kartal 'dan daha iyi bir teknik adam olduğunu düşünüyorum.

ve ayrıca gordon milne de 1987 yılında takımı almış fakat ilk şampiyonluğu 1989 - 1990 sezonunda yaşatmıştır. ardından 2 şampiyonluk daha getirmiş ve efsane teknik direktörler arasında girmiştir. bunu da unutmamak lazım.
  • herhalde lan bu maçı kazanırsam bu manyaklar beni zorla tutar bırakmaz ağızlarına sıçmadığım kaldı hala kalsın diyenler var iyice sabote edeyim diye düşünüyor. sağol başgan ben senden kurtulmayı bekleyenlerdenim aynen böyle devam süpersin. hala kazanacağımızı düşünüyorum tek umudum sensin galatasaraya yenilmemiz için.
  • tespit: bu takımın anasını biliç sikmiyor beyler!

açıklama: bu takımın anasını siken, sevinmek için sevmedik lafını her dakika sakız gibi ağızlarından düşürmeyen ezik taraftar. bunlar var oldukça, biliç gitsin, guardiola gelsin yine bir şey değişmez.

başarılı olmak için ne yürek var bu sikiklerde ne hayal, ne inanç. başarılı olmayı taşıyamaz bunlar. hayatları boyunca hep ezik ezik takıldıkları için belleri dik gezmenin ne olduğunu bilmezler. genç bir futbolcu parlayınca falan abartmaları da bundan. dikkat edin, necip'i lampard yapan bu sevinmek için sevmedik ezikleridir.

çünkü ne yapacaklarını şaşırıyorlar bir gıdım başarı ışığı görünce. sonra tinerci diye çakıyor lafı renkliler. tiner çektiğiniz için mi? hayır! bir tinerci gibi hayalden yoksun, dünyadan kopuk, güzelin ne olduğunu bile anlamadığınız için. mal mal konuşup ağlaştığınız için. şimdi fikret orman seçim kararı almış. katar şeyhi gelse başkanlık için istemez bunlar. ruhunu siktiklerim sizi. beşiktaş ruhuymuş! siz ne anlarsınız lan beşiktaş ruhu'ndan?

rahat olun ama zaten gelmez katar şeyhi. fikret orman başkanınız kalır, stad 2017 nisan'da açılır. siz de biliç'iniz ile vodafone arena'da ağlaşmaya devam edersiniz.

tanım: beşiktaş'a yakışmayan teknik direktör.
1839 entry daha
hesabın var mı? giriş yap