• yaklaşık 1 aydır kullanmakta olduğum, smok'un efsane cihazı alien'ın bir nevi minisi sayılan 85watt'lık yeni elektronik sigara modum.

ben üzerinde hazır tfv8 baby beast tank ile gelen altın çizgili full paketten aldım. bu pakette tfv8 baby beast tank ile beraber:

v8 baby-q2 0,4? (40w-80w)
    v8 baby-q2 0,6? (20w-50w) 2 adet coil geliyor. performansları gayeti iyi.

cihazın performansı ise inanılmaz. 28w'da bile mükemmel bir aroma ve duman üretiyor cihaz. ancak beraber gelen tfv8 tank, havanın ısınıp genleştiği zaman uyguladığı basınçtan kaynaklanan bir problemden dolayı, ilk başta hava deliklerinden lıkır lıkır likit akıtıyordu. internette bunun çözümünün atomizer'lerin altındaki lastik kısımdaki bir deformasyonu düzeltmek olduğunu söyleyen bir takım videolar mevcut ancak maalesef bu videolar doğru değil. olayın asıl çözümü atomizerı söküp, parçayı önce yukarı kısıma vidalayıp sıkıştırarak, ardından camı geçirdikten sonra tankın tabanına monte etmek. bu süreçte hava delikleri kapalı tutulmalı. atomizerı bu şekilde monte edince sızıntı problemi kalmadı. tank'ın üst kapağını tamamen açabilmek ise, fabrika çıkışında çok sağlam mühürlediklerinden dolayı, pense kullanmadan imkansız gibi birşey. internette difrizde tutup sıcak suya tutmayı önermişler ancak bende bu işlem fayda etmedi. bende çizilmesin diye tankı pamuğa sarıp, penseyle güç bel açmayı başarabildim. sızıntı problemi yaşayanların aklında bulunsun.

cihazın kendisi ise zaten çok yakışıklı. abisi alien'ın adeta minyatürü olarak tasarlanmış cihaz hem kompakt ve portatif, hemde ele inanılmaz güzel oturuyor. yok satan eleaf istick pico'nun tasarım izinden giden cihaz, 18650'lik pil haznesini, portatif bir kasaya sığdırmak için kapaklı modeli kullanıyor.

ateşleme düğmesine ise ayrı bir paragraf açmak lazım. istick pico'dan farklı olarak uzunlamasına kullanılmış olan bu düğme, diğer modlarda tecrübe edemeyeceğiniz eşsiz bir ergonomi sağlıyor. cihazı nasıl tutarsanız tutun, elinizin hangi bölgesini kullanırsanız kullanın mükemmel bir rahatlık sözkonusu. durum böyle olunca, ters tutmuşsunuz düz tutmuşsunuz farketmeksizin, ister parmağınızla, ister avucunuzla, ister 4 parmakla hafif baskı uygulayarak ateşleyebiliyorsunuz cihazı. internette bu yeni ateşleme düğmesine önyargılı yaklaşan insanların %100'ü kullandıktan sonra, aslında en baştan olması gerekenin bu şekilde olması gerektiği ile ilgili yorumlar bırakmış ki, istick pico kullanmış biri olarak kalpten katılıyorum.

cihazın lcd ekranı gayet net ve parlak. menüler arası geçiş ön taraftaki çift yönlü düğmesi ile çok kolay. ateşleme düğmesi ile aynı anda bu düğmenin tuşlarına (sağ - sol) basarak farklı modlar arası geçiş yapmak inanılmaz rahat. ateşleme düğmesi ile sağ tuşa aynı anda basarak dumanın sertliğini soft - normal - hard olarak 3 kademeli ayarlayabiliyorsunuz. ateşleme düğmesi ile sol tuşa aynı anda basarak ise watt modu ve sıcaklık modu arasında kolayca geçiş yapıp, ister istediğiniz sabit watt'da, isterseniz coil'in sıcaklığını sabit tutarak kullanabiliyorsunuz cihazı. ana menüde cihazla ilgili hemen hemen her bilgiyi net bir şekilde görebiliyorsunuz.

bunun dışında cihaz bir adet 18650 ni-lion pil ile çalışıyor ve biliyorsunuz bu parçada ucuza kaçmamak hayati önem taşıyor. mümkün olabildiğince kaliteli bir pil seçmeye çalışın. cihazı 50 wattın altında kullanacaklar 20a 3000mah lık bir pil seçebilirler zira bu durumda cihaz ateşlerken 20 amper'in üzerine hiçbir zaman çıkmayacaktır.

ben sony vtc6 3000 mah 20a pil kullanıyorum, zira bulabilirseniz mükemmel bir tercih.
    ancak yoksa samsung 30q
    lg hg2 18650 battery - 3000mah - 20a
    yine yerinde tercihler olacaktır.

cihazı 50wattın üzerinde kullanacaklar ise aynı modellerin 30 amperlik modellerine yönelmeliler.

pilleri şarj etmek için olabildiğince, cihazın üzerindeki usb portu yerine, harici şarjörler kullanılmalı. benim tercih ettiğim sarjör i2 nitecore v2 modeli. aşırı yükleme koruması, 2 pili aynı anda şarj edebilme özelliği, aktif akım dağıtım özelliği, ve hızlı sarj kabiliyetiyle gayet başarılı bir ürün.

sonuç olarak smok al85, biraz daha profesyonel bir cihaza geçmek isteyen ancak kafasında soru işaretleri olan insanlar için fiyat performans anlamında gayet başarılı bulduğum bir ürün oldu. herkese tavsiye ederim.

not: gelen mesajlar üzerine ek bilgileri burada paylaşmayı uygun gördüm. cihazın watt modunda kullanıyorken, ateşleme düğmesi ile sağ tuşa aynı anda bastığımızda belirlediğimiz soft, normal, hard seçenekleriyle ilgili olarak:

bu modları aynı arabalardaki eco & sport vites seçenekleri gibi düşünebiliriz. araç eco modda istenen hıza (bizim durumumuzda hız=watt gibi düşünün) daha geç ulaşırız ya, bu cihaz da soft modda seçmiş olduğumuz watt değerine ateşleme düğmesine bastıktan sonra diğer modlara göre daha uzun sürede ulaşıyoruz. bu da dumanın normalde o modda olması gerekenden daha soğuk olmasına yarıyor. bu doğrudan kişinin ne kadar uzun nefesler aldığıyla ilgili. örnek veriyorum çok kısa çeken biriyseniz, hard mod'da kısa sürede belirlemiş oldugunuz watt değerinde duman çekersiniz. ama daha böyle uzun uzun çekmeyi seven biriyseniz soft mod veya normal mod daha uygun olacaktır.
  • aldım bir süre kullanayım yorumları yazarım.

edit: çok soru geldi üründen memnun kaldım. tavsiye ederim ne kadar likit gittiği size bağlı coilleri çabuk patlıyor o da benim kullanımımdan kaynaklanıyor.
  • ilk e-sigara * olarak seçebileceğiniz en ideal cihazlardan birisi.

hazır atomizer ile başlangıç için en ideal seçim. sanılanın aksine, eleaf istick picodan daha iyidir. 25-40w en iyi içişi sağlayacaktır. hava kanalı tam açık olarak deneyin. başlangıç ve hatta sonrasında da eğer memnunsanız devam edebileceğiniz bir mod. set olarak alırsanız üzerinde 0.4 ohmluk coil (ve paket içinde 0.6 ohmluk coil) ile v8 baby içinde geliyor.
  • eleaf istick pico kullanan biri olarak halihazırda bunu kullananlara birkaç sorum olacak eğer zahmet edip cevaplayacak olanlar varsa işte sorumlarım;

1. coillerin ortalama kullanım süresi ne kadardır?
    2. coiller'in ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
    3. günlük kullanımda 35 watt gibi bir değerde,pil performansı nedir?

şimdiden teşekkürler.
  • yeni kullanmaya başladığım elektrikli tüttürgeç. normalde sigara içmem,keyfine nikotinsiz likit ile bunu içiyorum.

bu işte/hobide yeniyim ancak tecrübelerimi paylaşıyım.

-ne olursa olsun kaliteli likit ve orjinal pil kullanın.
    -cihazın buhar üretimi gayet yeterli. daha fazlasi sanırım flash tv'deki sikko diziler gibi esrarengiz dumanlı ortamlar yaratabilir.
    -atomizer'a koyduğum likit bana iki veya üç gun yetiyor. sürekli içmiyorum ondandır.
    -al85'in pili ise tam dolumdan sonra minimum 2 gün gidiyor. gayet yeterli.
    -coilleri iki hafta yetiyormuş. orjinal atomizer'ın coilleri sarmaya uygun değilmiş. bunun için ise yeni atomizer alip pamuğunu ve telini kendim sarmaya başlayacagım.
    -cihazin kullanımı ve menüsü'nün arayüzü gayet sade ve kullanışlı. ekran parlaklığını kısıp kullanabiliyorsunuz. ekranın kapanma süresini de ayarlayabiliyorsunuz.

kısaca cihazdan memnunum. şu coil sarma olayını da öğrendimmi olay tamamdır. geriye güzel nikotinsiz likit bulmak kaliyor. yurt dışında olan bir akrabamdan (bkz: one hit wonder)istedim. bu likiti deneyeceğim sonrasında da (bkz: likitless)'ı deneyeceğim.

hadi hayırlı traşlar
  • alın, arkanıza bakmayın.
    mutlaka bundan çok daha iyi modlar, kitler var ama yeni başlayacaklar, ekonomik olmak isteyenler için en iyi seçim.
  • 0.4 ohm'luk coili 1 aydır kullanıyorum. aslında bir tat değişimi ya da yanık tadı gibi bir sorun olmamasına rağmen artık 0.6'lıkla değiştireyim dedim. user manuel'da belirtildiği üzere coili çıkardım, temizledim, yenisiyle değiştirdim. likitini koydum, 10-15 dakika kadar bekledim ama bir öncekiyle aynı tadı ve doyumu alamadım. pes bir sertlik ve eksik doyum sorunu oluştu. keşke bilen birileri yeşillendirebilseydi.
  • 210 tl ye bulup aldığım e sigara (smok un resmi web sitesinden seri numarası karşılaştırdım gerçek çakma değil bu kontrol mekanizması çok mantıklı olmuş)

bugün kullanmaya başladım. bi hafta sonra yorumlarımı yazarım. 25 watta kullanıyorum şu an. ben öğle yemeğinden sonra illaki 3 dal camel yakan birisiyim. bunla beş on dakka takıldım arkadaşlarla muhabbet sırasında. sigara ihtiyacımı kesti. (tabi bu bugünkü psikolojimle de alakalı olabilir o kadar para verdim.)

umarım uzun süre düzenli kullanırım ve beni de sigaradan soğutur.
    ve umarım iki gün sonra hevesim kaçıp bırakmam, pakete geçmem yine.

yaklaşık 2 ay sonraki edit: 2 ayı geçti hiç paket almadım. alkolün yanında kesinlikle kesmiyor arkadaşlardan bir iki dal otlanıyorum.
    alkol içeceğim zaman, onun dışında kesiyor. sakın abanmayın buna, başlayın ama bunu da yavaş yavaş azaltmaya çalışın ki bitsin gitsin. ben şu an onu amaçlıyorum. 0,3 nikotinli likitler kullanıyorum. kontrol altında tutuyorum. şimdilik herkese tavsiye ederim efenim.

edit: son iki haftadır ne dolu ne boş ne de elektronik sigara hiç birşey içmiyorum. arada canım çok çekiyor ama tutuyorum kendimi. bir tek alkollü ortamda içen arkadaşlarım varsa dayanamayıp bir iki dal içiyorum ama o kadar. onun dışında hiç içmedim. darısı başınıza
  • yaklaşık bir buçuk yıllık esigara kullanıcısı olarak yeni aldığım ve çok beğendiğim cihaz.

watt modunda kuvvet seçeneği var, soft, normal, hard şeklinde. ben 45 watt ve normalde kullanıyorum. adlarından da anlaşılacağı gibi boğaz vurumu soft'ta daha yumuşak, hard'ta daha sert oluyor.

yine 45 watt ve "normal strengeth" ayarlıyken, pil tam dolu olduğunda toplam 370-400 puff pil ömrü var. benim için bu 1,5 gün demek...

üzerinde gelen 0,4 ohm'luk hazır coili kullanıyorum. 8 gün oldu, coilde herhangi bir bozulma yok muhtemelen 3-4 hafta arası ömrü olur hazır coilin.

daha önce kullandığım joyetech evic vtc miniye göre aroma fark edilir derecede daha iyi geliyor. yine bu cihazla kıyaslarsak pil ömrü ve likit tüketimi hemen hemen aynı. kimileri smok al85in likiti çok harcadığını ifade etmiş, sanırım onlar 60-70 watta kullanıp evde likit bulutları üretmek isteyenler... siz onlar gibi olmayın. gerek yok çünkü buhar performansı gayet iyi.

cihaz minnacık, sevimli, pıtırcık bir şey. avuç içi kadar. taşıma problemi yok. şöyle bir şey

olumsuz tarafı ne diye sorarsanız. likit haznesi çok küçük. yani çok uzun süre dışarda olacaksanız mutlaka likit şişesi gezdirmek gerekiyor. evic vtc mini'nin cubis atomizeri ile kıyaslarsak çok bariz fark var arada.

içerken likit sıçratma, ağıza likit gelmesi gibi sorunlar hiç yaşamadım. atomizer dışına likit sızdırma gibi bir sorun da olmadı. yalnız cepte taşırken kutu içinden çıkan lastik bandı atomizer kapağına takmakta fayda var. kapak çok kolay açılabiliyor.

bir elektronik sigaradan beklenen her şeyi karşılıyor cihaz. düşünenler herhangi bir endişe taşımadan alabilirler.
  • aldıktan 2 gün sonra ekranı tamamen kararan cihaz. internetten araştırdığım kadarıyla kronik bir sorun. bu cihazların ülkemizde resmi satışı olmadığı için garanti falan da talep edemezsiniz. paranızı çöpe atmak istemiyorsanız almayın , aldırmayın. özetle pico candır.
hesabın var mı? giriş yap