17 entry daha
  • aysel teyzedir
  • yaz sıcaklarında candır...
  • mine teyzedir.
    çocukken çok uğraşırdık onu sinirlendirmek için gelip bizi kovalar, olmadı üstümüze su atardı.

yıllar sonra çocuğu olmadığını ve çocukların seslerine hiç tahammül edemediğini anladığımda çok kızmıştım kendime de, ne yapalım canım çocuktuk işte..
  • bizim 5. katta oturan teyzedir aynı zamanda. böle döker suyu cart diye bizim çocuklara (bkz: bizim çocuklarımız onlar bizim evlatlarımız)çocuklarda arsız höö teyzee bi dahaaa dök höbeelee heyoo ıslandık derler. gereksiz teyzelerdir. çok ses yapan çocukları dahada çok azdırırlar.
  • lise hazırlıktayken pazartesi ve salıları lisenin geri kalanı bizden 1 ders daha fazla yaparlardı.. bizim de servislerin gelmesini beklerken oynadığımız bi oyun vardı.. sude isimli arkadaşımızın takoz telefonunu uzaklaşarak birbirimize atmak.. yine günlerden bi gün bu yaratıcı(!) oyunu oynarken söz konusu teyze bize de 3 kova sabunlu su atmıştı.. hatta teyze içeri girdikten sınra da 'ahaha kadına bak 3 kovayı da doldurmuş üşenmeden sabuna yazık lan' diye dalga geçmiştik swh
  • olu topragi dokulmuscesine sessiz sokaklarda yasayan baska teyzelerin imrendigi teyzelerdir.
    olu sessizliginden siyrilmak, iki insan ve hele cocuk sesi duyup yasadigini hissetmek isteyen teyzeler kulak kabartir disariya cingiraklar gibi cinliyan tatli cocuk kahkahasi arar kulaklari ama bulamaz.
    keske olsalardi da su dokmekle tehdit etseydim der.

ama o cocuklar yoktur artik...
  • teyzenin yaşam algısına göre sonuçları değişir.
    misal teyze düz bir teyzeyse , su dökmekten anladığı , bildiğimiz musluktan akan suyu dökmekse sorun yok. o teyzenin tahammülsüzlüğüne verilir. teyze affedilir. teyzeler üzülmez , ana yarısıdır.
    fekat teyze , deyimsel bir yaşam sürüyorsa , su dökmekten anladığı işemek felamsa , sorun var. o teyzenin bunaklığına mı verirsiniz , neyine verip veriştirirsiniz ben bilmem ama , ayıb yani.
54 entry daha
hesabın var mı? giriş yap