• kendisine ayyaş deyip hakaret edenler de öldükten neredeyse yüz yıl sonra bile özlem ve hasretle anılıp, adlarına sonsuza kadar masalar rezerve edilecek mi acaba? hiç sanmıyorum. hatta kim bilir, hırs, kin ve nefreti bunu bildiği içindir belki de...
  • bir sürü meyhanede gördüğüm saçma salak pazarlama hadisesi.

sonsuza kadar rezerveymiş, atatürk ilke ve inkılapları ayaklar altına alınıp çiğnenirken meyhanede bir masa sonsuza kadar rezerveymiş.

aynen canım rezerve alkol ruhsatını elinden almaları 30 saniye sürer, sonsuza kadar rezerve evet.
  • neredeyse 1 asırdır kimse oturtulmamış zannedilen masa.

"büyük holdinglerin gayrimenkul almak için yarıştığı söylenen beyoğlu’nda, markiz pastanesi de, tarihin sarı yapraklarından çıkarak, günümüz istanbullu’ları ile buluşmaya hazırlanıyor. atatürk’ten orhan veli’ye, abdülhak şinasi hisar’dan van der goltz paşa’ya kadar döneminin aydınlarına evsahipliği yapan markiz’in restorasyon çalışmaları aksoy grubu tarafından önümüzdeki yıl bitirilecek. markiz’in, istiklal caddesi’nin tünel tarafını hareketlendireceğini söyleyen grubun genel müdürü okan miralem, 2003 yılının eylül ayında açılış yapacaklarını söyledi.
    6 milyon dolarlık yatırım yapacakları markiz’de atatürk’ün uğrayıp kahve içtiği masayı da sürekli boş tutmayı planladıklarını anlatan miralem, oturduğu masanın üzerinde sürekli "rezerve" yazacağını belirtti."

yani max 15 senelik bir goygoydur.

benzer pazarlama stratejileri başka mekanlar tarafından da ustalıkla sizin gibi kerizlere kolayca yedirilmektedir.

https://www.tripadvisor.com.tr/…lter=7&ff=305676498
    https://www.tripadvisor.com.tr/…&filter=7&autoplay=
    vb.
  • (bkz: rejans)
  • aynı uygulamaya ankara batıkentte bir mekanda daha şahit oldum. mekanın baş köşesine masa ayırmışlar. masanın arkasında perdede atatürkün fotoğrafları geçerken masada rakısı leblebisi duruyor. fonda da ince ince atatürkün sevdiği şarkılar. çok beğenmiştim.
  • sabah sabah insani mutlu eden olaydir. mekanin ismi de yazilsaymis keske.
  • helal olsun mekan sahibini tebrik ediyorum.
  • mustafa kemal pasa'nin sik sik ziyaret ettigi soylenen, eski ismi rejans, su anki ismi 1924 restaurant olan restoranda, kendi portresinin onunde duran, bos tutulan masanin uzerindeki yazi. masada bir raki sisesi, 2 adet kadeh ve beyaz leblebi de vardir. o masaya kimse oturtulmaz. sonsuza dek ataturk icin rezervedir. bence harika bir jesttir, cok hos bir sevgi ve saygi gostergesidir.
  • naif ve ince ama bir o kadar da mutlu eden ayrıntı.
  • izmir tayfa restoran'daki mustafa kemal fotoğraflarıyla dolu duvarda 09:05'te sabit duran saati anımsatmıştır...
hesabın var mı? giriş yap