şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: #30816996)
 • paçalarından kötülük akan, entrikayı yaşam felsefesi olarak belirlemiş, şirretlikte master yapmış, şerefsizlik kürsüsünde zirveye çıkmış ve oraya adını altın harflerle yazdırmış bir ablamızdır. gördüğüm yerde elini öpmek, önünde saygıyla eğilmek isterim. camdan düşüp ölmesi bile onu baş koyduğu kötülük yolundan çevirememiş 15 yıl sonra dirilip ilk iş maria'nın oğlunu ayartıp klasını konuşturmuştur. aşağıdaki sahneyle de idolüm haline gelmiştir ayrıca.

  http://http//www.youtube.com/watch?v=mttfhwqx42y

  isminde de zamanın serbia & montenegro'suna bir selam çakma varmış gibi geliyor ama ne alaka?
 • öncelikle (bkz: maria la del barrio)

  pazar sabahı yatağımda tembellik yaparken buzzfeed'de şunu görmemle aklıma gelen efsanevi gelmiş geçmiş en büyük telenovela antagonisti. kötülük ve entrika çevirmek konusunda nirvaya ulaşmış olan bu ablamızın daha üstüne çıkabilen olmamıştır. kötülük konusunda o kadar istikrarlı bir motivasyon sahiptir ki insanın ister istemez taktirini kazanır. ayrıca. böyle mi olacaktı'daki şebnem karakterinin bu ablamızdan esinlenerek* yaratıldığını düşünmüşümdür nedense.
 • her zaman fettanlık için kullandığı zekasını, geçirdiği türlü sinir krizinde dahi zerrece bozulmayan makyajını, tek bir saç teli kıpraşmayan fönünü, adam öldürmeye giderken bile giydiği şık elbiselerini, içinden fesatlık akan bakışlarını ve hatta gözünün altındaki benini bile öyle özledim ki.

  benim biricik soraya'm varken dünya tarihinde yazılmış ve yazılacak olan hiçbir karakter 'evil' klasmanının hakkını veremez. icabında hitler'in ruhu soraya'nın ruhu önünde diz çöker, tevbe ister. öyle feyizli bir kadındı rahmetli. liseliler bilmez tabi; hürrem sultan'a, firdevs hanım'a falan hayranlık duyarlar. bir yandan da allah korumuş diyorum, yeni nesil soraya'yı bilip rol model alsa ortada yaşanacak bir gezegen kalmazdı herhalde.

  maldita lisiada deyişine bin bihter feda olsun.
 • dadı bellediği kadının öz çocuğuydu. ama zengin aileye evlatlık verilmiş, ölümü yanarak olmuştu.