1909 entry daha
  • facebooku yıllar önce bitirdiniz instaya dadandınız, son kalemiz twitterı da çekilmez bi hale getirdiniz. sosyal medya hesaplarının hepsini sildik. gösteriş meraklısı ilgi budalaları sözlüğü bari bırakın. yok mu abi sizden kurtuluş.
  • /istanbulbeyf
  • şu bakış açısını anlamak güç gerçekten.

"instagram hesabı paylaşarak kendini ifşa etmek, sözlüğün yapısına ters bir davranıştır."

sanki sözlük, kurumsal ve katı bir yapıya sahipmiş ve kendisini, kendi kararı ile anonimliğin dışına taşırmak yasak veya olmaması gereken bir davranışmış temeliyle yapılan eleştirilere, gülebiliyorum ancak.

zaten bu düşünce ile, "tinder, fuck buddy ya da ons bulma amacı ile kullanılan uygulamadır, aksini düşünenler gir(e)mesin." düşüncesi, birinci derece akraba gibiler.

adam/kadın,x düşüncesi, y hedefi, z doğrultusu ile kişisel hesabını paylaşıyor ve paylaşmayan ve kendilerinin de paylaşmalarına dair bir zorunluluk altında bulunmayan insanlar, kendilerine yönelik olumsuz bir etkisi asla bulunmayan bu durumu, hunharca eleştiriyorlar.

vahim bir psikolojik tablo gerçekten.

'attention whore'luk gibi hikayesi histriyonik kişilik bozukluğuna kadar uzanabilen bir psikolojik bozukluğu zemin yaparak eleştiri yapıyorsunuz, iyi güzel hoş da;yapılan yersiz, gereksiz ve ölçüsüz eleştiriler, psikolojik bağlamda çok sağlıklı bir zihnin ürünü mü sizce?

niyet okuyuculuğu yapmak, bu kadar basit ve sıhhatli bir davranış ise paylaşanlar da, paylaşmayanların paylaşmayışına yönelik;"çirkin ve özgüvensiz oldukları için ve büyük bir aşağılık kompleksine tutuldukları için kendilerini paylaşamıyorlar,aksi olsa idi kendileri de seve seve paylaşırlardı." gibisinden bir tezi öne sürebilirler.

öyle mi peki gerçekten ;öyle olduğu durumlar da olabilir, olmadığı durumlar da.

ilgi budalalığı yüzünden paylaşan da olabilir, paylaşmayan da.

bakın ben reel yaşamımda ilgi budalası insanları ekseriyetle sevmem ve mümkün mertebe biraz ötemde tutmaya çalışırım. ama gerçek yaşamda bile bu durumun, bana direkt olarak olumsuz bir etkisi olmuyorsa;banane der, geçerim.

illa bir eleştiri yapacaksam; ilgi budalalığı olgusu üzerine yaparım,ilgi budalası olan x,y,z kişisi üzerine değil.

şu sözlüğü ve sağladığı anonimiteyi o kadar çok sahiplenmiş ve yaşamınızın merkezine almışsınız ki;burada yapılan şeyleri, edilen sözleri haddinden fazla önemser bir hale gelmişsiniz.

dünyayı salt kendi pencerenizden yorumlayıp, dünyanın merkezine kendinizi ve şahsi düşüncelerinizi koymanızın sizde yarattığı tahribatı,ne zaman göreceksiniz, merak ediyorum.

bütün insanlar ilgi çekmek ister.bütün insanlar, beğenilme ve takdir görme arzusunun ama az ama çok esiridir.

insanlara rahatça 'ilgi orospuluğu' yaftası yapıştıranlarda dahi bu olguların varlığı, farklı biçimlere bürünerek tezahür eder.

ilgiyi çekme metodlarının doğru olup olmadığı,ilgiyi üzerlerine çekme isteklerine dair ölçünün kaçıp kaçmadığı, amaçlarının ne olduğu gibi nedenler, ilgi çekmek isteyeni ve en fazla direkt ilişkili olduğu insanları ilgilendirir,bir başkasını değil.

memlekette herkes birer jüri üyesi, herkes birer yargıç, herkes birer otorite artık.

"çok normalse sen niye paylaşmıyorsun?" diye sorabilirsiniz.

öncelikle instagram vs kullanmıyorum.bununla birlikte yazımda, bu eylemin kendi dünyama göre normal olup olmadığı ile ilgili de yorum yapmadım. hesabım olsaydı ve bu eylemi kendime göre normal bulsaydım, paylaşırdım.kendime göre normalin dışında bir eylem olarak görse idim,paylaşmazdım.ancak her iki seçenekte de buraya gelip, paylaşanlar ya da paylaşmayanlar üzerinden keskin hatlı söylemlerde bulunmaz,kıyasıya türden bir eleştiri yağmuru yağdırmaya çalışmazdım.
  • önce profillere bakmakta fayda varmış diye düşündüren baslik. abi ne o öyle nasıl bir hayat yasiyorsunuz hepiniz mi zenginsiniz? valla dalga geçilir diye korkudan paylasmadim. yeni insanlar tanimak güzelde benim bu profillere sahip olanlara merhaba demeye param yetmez be. birde demis oyle zengin falan değilim gezdigim yerleri paylaşıyorum ufak tefek bak bak bide mütevazı davranıyor!!!
  • profilimde de linki olan 52 takipçili, nevi şahsıma münhasır hesabım.

lakin ziyaret etmenizi pek tavsiye etmem. çünkü aradığınız ya da aşina olduğunuz türde popüler bir hesap değil.
  • (bkz: sözlükteki açlar) ekonomik kriz var kimsenin karni doymuyor, millet aç aç!
  • instagram, twitter vb. kullanmıyorum ama kullansam paylaşabilirdim, paylaşan insanlara bu kadar tepki göstermenin nedenini anlayamadım, zaten bunların amacı insanların birbirleriyle bağlantı kurması vb. değil mi? o zaman bu kadar tepki niye? son olarak insanların tipiyle vb. dalga geçen mahluklara acıdığımı belirteyim.
  • 6 yaşında ki oğlumun basketbol antrenman videolarını içeren instagram sayfası.
    tabii ki ben yönetiyorum.
    takip ederseniz seviniriz efendim.
    https://www.instagram.com/…sketball_training/?hl=tr
  • tek ,ozgurce, ona buna ayip olur mu diye dusunmeden yazdigim tek yer burasi. niye kendimi ifsa edeyim?
954 entry daha
hesabın var mı? giriş yap