şükela:  tümü | bugün
 • davulcuları kram tarafından kurulmuş pek tanınmayan, gran turismo 4' e şarkı verebilmiş güzel rock grubu.
  (bkz: black betty)
  (bkz: buy me a pony)
 • ghost rider filmi için coverladığı * ghost riders in the sky adlı country tarzı şarkısıyla, akşamın bu saatinde insanı fena halde gaza getirebilen bir rock grubu. yani bi ata binip böyle gün batımına doğru gidesi, haydutları filan böyle "dıkşıeeyn!! dıkşıeeyn!!" diye vurası geliyor insanın, o derece yani...
 • black betty cover'ıyla nfs underground 2'den hatırlayabileceğiniz rock grubu.
 • 10 things i hate about you filminde cat sylvia plath'in sırça fanus'unu okurken fonda çalan grup.
 • bass gitarcilari janet tarafindan kurulmus, avustralya'li grup. anarsistlik koklerinde vardir.
 • 13 14 yaşındayım hatay/ antakya'da bir devlet okulu'ndayım; msn var, şarkı dinlenince göründüğü zamanlar; ben blur dinliyorum antakya'da über zengin bi kız var, o da spiderbait. etrafımızda mtv bilen bile yok. dream tv diye bi kanal çıkmış ama kral tv gibi boktan şarkılar çalmayınca arkadaşların ilgisini çekmiyor.

  yalnız kızı msn'ime ekleme hikayesi tamamen hırboluk ama o zaman. geçelim. etrafımda gitar çalan arkadaşlarım dahi hiçbiri brit pop desem dahi reaksiyon vermiyor. pink floyd another brick in the wall dışında yok müzik. müzik yok. ajda pekkan değil mor ve ötesi yaz yaz yaz çalıyoruz stüdyoda. ajda'nın şarkısı diye bilsek birbirimizi döveriz. cort x6, boss me50 pedalları filanlar var.

  etrafımızdaki hiçbir aygıt/eşya bir şeyleri sorgulama; soruşturma mekanizması oluşturmamış. kitaplardan ne öğrendiğimiz de muallakta... bir ipin ucunu tutup nötr bir boşluğa doğru gider gibi zamanlar. msn açık bende blur - beetlebum çalıyor onda spiderbait'in buy me a pony gibi bişeyi.

  o zaman türkiye'de şimdiki gibi çene çalma, alelade bir komikli videonun sahibininin sesiyle referans verme filan gibi konularda gelişkin değil; kelime, laf, söz, yeni kelime, yeni laf, yeni söz; onların arasına katılan anlamsız uyduruk ingilizce kelimeler filan bile yok. ya da bize antakyada peydah olmamış... zaten o büyük ev ablukada edebiyatı/pulp'ı falan alayı hak getire. dümdüz sanki yazma çizme düşünme bakma görme.. yenileşme bile yok. yenilik ile birşeyi bir sonraki evreye taşımak birbirine karışmış. bir şeylerin eski olup olmadığına dair bile fikir yok taşrada. bize öyle zamanlar. canın şarkı dinlemek istese açıp dinleyeceğin müzik sadece stereo müzik setleri ve turksat uydusundaki kanallar.

  çok sevdim o kızı amk. ne zaman bu sikik avustralyalı grubu görsem o kızın boncuk gibi gözleri aklıma gelir anasını satayım. öyle boşa da değil. evlenir yakında. inşallah düğününü de spiderbait'in punkçı elemanları yapar. los angeles da evlenin amk hatta.