braveheart xakah

  • mangal yürekli rişar (501)
  • 875
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen ay

euro truck simulator 2

öncelikle; (bkz: #36004189)

sonralıkla;

bir adet edindiğim ve yaklaşık 3 haftadır başından kalkmadığım oyundur (ağır işsizim). hatta ilk 1 hafta çok fena sardı diyebilirim, şimdi ise normal. oyuna yeni şeyler eklemenin çok basit olması, oyunun en büyük artısı bana göre. gerçek benzin istasyonları, gerçek nakliye şirketleri, gerçek lastik yamaları, yeni haritalar vs. oyunu daha uzun oynayabilmemizi sağlıyor.

harita ilk başta büyük gibi gözükse de, bütün şehirleri açtıktan sonra yapacak pek fazla şey kalmıyor. resmi olmayan bir iskandinavya haritası ekledim, gayet de başarılı buldum, helsinki' ye de garajımı açtım. adamlar bir yük alıyor 3 gün sürüyor gitmeleri.

artık fantaziye kaçıp, isminden doğu avrupalı olduğunu düşündüğüm şoförleri slovakya, çek cumhuriyeti ya da polonya' daki garajlara, italyan olduğunu düşündüğüm şoförleri italya' daki garajlara vb. gönderiyorum, niye? çünkü gurbet zordur, yazık onlarında ailesi var. mesela italya' daki garaja iveco alıyorum, fransa' dakine renault filan. böyle böyle daha oynanabilir hale getirmeye çalışıyorum oyunu.

fakat en son çıkan 1.5.2 yamasından sonra 22.000 euro veri boyattığım arabamın rengi bu halden;

http://imgur.com/phr94pk

bu hale geldi;

http://imgur.com/e9latxa

sadece benim kullandığım araba değil, şoförlerimin arabaları da aynı renkte, önce onlarınki pembe oldu en sonunda benimki. değiştirsem de yine pembeye dönüyor. yemin ediyorum havaya giremiyorum, otobanda gidiyorum herkes bana bakıyor gibi geliyor böyle pembe pembe. bunun çözümü hakkında yardımı dokunacak biri varsa çok büyük sevaba girer.

not: herhangi bir çekici skin' i indirip kurmadım. oyunda ekstradan gerçek şirket (dolayısıyla römork skinleri), gerçek benzinlik yaması, gerçek tekerlek markaları ve bir adet iskandinavya haritası bulunmakta.

edit: 1.5.2' yi yükledikten sonra araçları pembeye dönüşenler, aşağıda verdiğim linkteki dosyayı oyunun kurulu olduğu klasöre atabilir. yalnız bunu atınca arabaların renkleri eskiye dönmüyor. sadece rengi değiştirdikten sonra pembe olmuyor artık. en azından benim arabalar artık pembe olmuyor.

http://www.mediafire.com/…v1.5.2 pink truck fix.rar

edit: rarlı dosyanın virüslü olduğuna dair duyumlar var. neyse zaten ordan olmasa da başka yerden bulunabilir.

devamını okuyayım »