şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: cowboy bebop)
  yeşil saçlı süper karakter. biraz bruce lee, biraz clint eastwood, biraz uzay pilotu.
  eski red dragons üyesi, jet black ve faye valentine'ın kankası.
 • cowboy bebop serisinin karizmatik baş elemanı. japonca orjinalinde jet'in spaygırrr demesine hastayım. dövüş sahnelerinde çok estetiktir. kuğu gibi süzülür, akrep gibi sokar. bi de her seyrettiğimde bende acaip sigara içme isteği uyandırır. baca gibi tüten bir abidir kendileri.
  daha detaylı bir profil için a/s/l çekiyoruz elemana:

  full name: spike spiegel

  age: 27 (born on mars)

  as a member of the red dragons, chinese mafia group, spike was impetuous and volatile, and had a sense of what was right. now, however, he is cool and self-possessed, and has taken steps to hide this past so that he can live a free life.

  together with his partner, jet black, spike the bounty hunter flits from planet to planet in the spaceship bebop. relishing new encounters and loving danger, he never forgets to crack a joke no matter how dire his predicament.

  a practitioner of jeet kune do… spike is never defeated in unarmed melee combat. he attaches little value to money or the concept of justice, but he will always fulfill his obligations. he believes in accomplishing everything in his own way and has utter faith in his own values. as a result of this, he is always embroiled in some kind of trouble.

  he excels at sword fish ii, a form of high-speed combat, and his privately built "baby" is the fastest ship of its type. this ship is a customized version of one originally developed for racing in asteroid belts. he worships the martial artist and philosopher bruce lee as his spiritual master.
 • çoğunlukla vurdumduymaz tavırlarıyla biliriz spike'ı. hatta bazen bu sinir bozar. fakat her insan gibi zaman zaman* kendini kaybettiğini görüp dehşete düşmekteyiz..
 • karizması karşısında erinip bitilen, gelgelelim ufaklığın babası karşısında yerin dibine düşen süppper kahraman.
 • her türlü ortamda, dayak yedikten sonra eğri büğrü bir sigarayı çıkarıp yakmaya çalışır, acayip bir adam. the real folk blues isimli iki bölümlük macerada apayrı bir tadı var. ne güzel de seyrediliyor.
 • çok ilginç bi karakterdir. alemin en aö ödül avcısıdır aynı zamanda. bi türlü adam gibi para kazanamazlar. son iki bölümü mükemmeldir özellikle son sahnede karşılıklı silahlarını birbirlerine atmaları karizmada son noktaya ulaşıldığını gösterir ayakta alkışlanır.
  vicious ile kapışmadan evvel gemideki kıza ettiği son cümle ise bambaşka bi yaratıcılıktır.
  -i'm not going there to die. i'm going there to see if i'm really alive
 • nasıl çalıştığını kestiremediği, ne mene bir şey olduğuna akıl sır erdiremediği şeyleri tekmeleyerek tanımaya çalışma gibi bir eğilimi vardır. virüs kapsülü, betamax video ve appledelhi siniz hesap lutfen bunlardan sadece birkaçıdır.

  son bölümde plaselediği el bombası apayrıdır.
 • ateş ettikten sonra tabancanın ucundan süzülen dumanları red kit tadında üfleyen gönüllerin kahramanı.
 • jet* tarafından "spayö" olarak telaffuz edilen süper karizma,melankolik kahraman.
 • gorunusu farkli olsa da karakteri steve mcqueen efsanesine dayanmaktadir arkadasin. hem gercek hayatindan, hem de bir odul avcisini oynadigi wanted dead or alive dizisindeki rolunden alinan ozellikler ustalikla cizgilere dokulmustur. cok da dogru bir secim olmustur dizi acisindan.