şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir yazar. hoşgelmiş, sefalar getirmiş. *
 • farkındalık unsuru gereğinden fazla gelişmiş. (bkz: #23680205)
  fakat yine de iğrençliğinden bir şey kaybetmemiş. (bkz: #23840115)

  azıcık entrysi var. çok yazsa da okusak.
 • kristal pinokyo'dur. hem komik hem hüzünlüdür. çoğu zaman da çocuktur.
 • berbat bir iş gününün ardından, attığı kısacık mesajlarla tebessüm ettirip, kendimi iyi hissetmeme neden olmuş yazar.

  içinde fırtınalar kopsa da, kendini karamsar bir adam olarak tanımlasa da özünde hayat dolu, insanları mutlu etmeyi seven, sadece kendisini düşünmeyip etrafındakilerle de ilgilenen düşünceli insan.

  umarım hep mutlu olur. *
 • anlayışlı bir yazardır. ayrıca da terazi burcudur.
 • kendisine ayhan ışık ayhan ışık diye seslendim fakat bakmadı. meğerse ayhan ışık olmadığı için bakmamış. bu nasıl büyük bir ego yarabbi. baksan ölür müydün be adam. unutma senden büyük doktor egosu ondan da büyük insanlık onuru var. allah kimseyi ülkenin en çok okunan web sitelerinden birinde "ben iyi bir adamın" egosuna sokmasın. allah kimseyi 130.000 meslek mensubunu münferit ve saçma bir olay ile itham edecek kadar sağ duyudan yoksun bırakmasın.
 • peki sırf eleman bulamadığı için sedye havuzundan arenaya sedye çeken, radyolojiye bir an önce gitmesi gereken hastası içi sedyeyi koşturarak süren, sırf kontrast veren cihaz bozulduğu için kendi dna'larını önemsemeyip hastaya tomografi çekilirken ilaç veren ve o sırada tonla radyasyon alan, mesaisini çoktan doldurduğu halde mesai sonrası 6. saatte tek bir hasta için hastanede kalan, çişini bile bazı geceler yapamayıp 3 saat tutan, kendisine küfürler eden hastaya hala müdahale etmeye çalışan, özel bir ilacı bulabilmek için hastane depocusu, eczacısı için kavga eden doktorlara ne diyeceksin peki sayın anevrizma. bunların meslek aşkı, fedakarlığı, çabası ve hayat kurtarma azmi için ne diyeceksin? bir hekimin olayını sözlüğe taşırken ve bunun sonuçlarını düşünmezken senden böyle şeyler istemek sanırım imkansız.
 • şimdi adamı savunmak bana düşmez ki tanımam etmem hiçbirinizi. akşam akşam denk geldi eyyorlayıp gideceğim. zaten savunma da yapacak değilim. gece vakti adamın hakkında şakalı komikli iğneli entry girilmesine sebep olan entry şu;

  (bkz: #57271532)

  bunu baştan aşağı okuyup da 130000 meslek mensubunu itham ettiğini iddia etmek için ya okuduğunu anlamamak ya aşırı alıngan olmak ya da biraz art niyetle okumuş olmak gerekiyor bence. adam kimseyi itham filan etmemiş gençler kendince bir durum tespiti yapmış ne kadar doğrudur yanlıştır bilemem. ha adamla aranda bir diyalog geçtiyse ve buna binaen ithamda bulunduğunu düşünüyorsan onu da üslubunca dile getirirsin. böyle şakayla komiklikle ifşa ediyorsan o da şık olmamış. bi de ülkenin en çok olunan web sitelerinden birinde ben iyi bir adamım egosu tanımlaması epey zorlama olmuş ki bu da esasında en başta söylediğim şeyin neticesi olsa gerek.

  her neyse siz yine kavga etmeyin iyi geceler gençler.
 • adam anı defterine yazmıyor.

  adam bir anısını özel bir başlıkla dile getirmiyor.

  adam doktor birinin yaşadığı ego problemi diye de başlık açmıyor.

  neyi nasıl yapacağını ben söyleyemem veya doktor egosu başlığına yazı yazmasın da diyemem ama doktor egosu başlığına öyle bir entry girince bunun bazı genellemelere açık olacağını da bilmesi gerekir ki ayrıca burada gayesinin münferit bir olayı sözlüğe taşımaktan çok daha öte genellemek gibi amacının da olduğunu zannediyorum. bu da benim düşüncem.

  dolayısıyla böyle düşünen birini kötü niyetli görmek de benim en tabii hakkım. bu yazar yazdıklarının ucunun nereye dokunacağını bilmeden genelleyici bir maksatla böyle anlamsız şeyler yazıp yine kendisi gibi yanlış düşünen en az 100 kişiyi bir nefret için manipüle etmiştir. kimsenin ondan tarafsız olmasını beklediği yok. sağ duyu da beklemiyorum ama bunları yazıp ''ben sadece 1 olay anlattım, o kadar'' diyerek kenara çekilme şansı da yok. pek ala genelleme yapmıştır, pek ala suçlamıştır, pek ala bu olaya taraf olabilirim ve yaptığının yanlış olduğunu hatırlatabilirim. bunun gereksiz alınganlıkla alakası yok.
 • öncelikle adam istediği yere yazar. burası ekşi sözlük. bir gözlemden genelleme de yapabilir ki yapmamış. anlık duygusal tepkilerle bazen subjektif yorumlar yapabilir. dediğim gibi burası wikipedia değil. kusura bakma da seninkine alınganlık denir kardeş.

  çok güzel bir entri: (bkz: #57271532)

  öte yandan bir olaya başka bir açıdan baktığında başka bir hikaye de bulabilirsin. o doktor belki de iyi niyetli, insancıl, alçak gönüllü vs vs bir sürü özelliğe sahipti vaktinde. ama zamanla örselendi, bazen insan olduğunu bile unutacak noktaya geldi işinin zorluğundan. olamaz mı? olabilir. herkes kendi vizöründen bakar. zaten başka bir yolu da yoktur. ve bunu söylemek de boştur ama unutuyoruz işte. daha da kötüsü "neden herkes benim gördüğüm manzarayı görmüyor!" diye sinirleniyoruz.

  st anevrizma'nın da vurguladığı gibi aslolan insan olmak. o entriden çıkarılması gereken mesaj "kahrolsun doktorlar" değil. bu yazar doktorlardan nefret etmiyor kardeş. ama şöyle bir sezgisel istatistik (bence) var. belki de bu ülkede öyle. dikkati çekecek oranda doktor ya da yüksek mühendis ya da bilmem ne müdürü, düşük rütbeli veya vasıfsız insanların yanında kendi rütbesinin altını iyice çizmeye çalışıyor. bir yanlış anlaşılmaya kurban gitmekten ödü kopuyor. bu da biraz hastalık bence. aşırı egoyla bağlantılı...