• pitbull'la karıştırılır. yani illa pitbull karizması yapmak isteyen kişi, ağız burun kaybetme kaygısı olmadan bundan bir tane alarak doğan görünümlü şahin sahibi olabilir.
  • pitbull kadar öfke problemi olmayan, tam aksine çocukları seven bir köpektir.

snatch filmindeki süper hoş köpeğin de bir staff olduğunu bu cins hakkında verilebilecek küçük bir trivial bilgi olsa gerek.
  • bir pitbull'dur.
    apbt'e göre daha iri kemikli, kısa boylu ve daha yuvarlak kafalıdır.
    english staffordshire terrier da denir. bunu amerikalılar alıp, irileştirmiş. adını da american staffordshire terrier koymuştur. tvlerde genelde pitbull vahseti adıyla gördükleriniz onlardır. cunku english staffordshire terrierler pahalı oldugu icin ulkemizde pek yaygın degil.
  • küçük dev herkül diye tanımlanabilecek köpek cinsi. kısaca, sbt denir. türkiye'de sanırım bir tane bile safkan sbt yok. pitbull'la karıştırılması yaygın bir yanılgıdır. size ölümüne sadık, minik bir tank düşünün, sbt odur!

edit: artık türkiye'de de safkan sbt'ler varmış, bizzat gördüm.
    edit 2: artık bizim evde de safkan bir sbt var!!
  • staffordshire bull terrier oyuncu, sevgi dolu, coşkulu ve çok kuvvetli bir ırktır. güçlü bir mizah anlayışı olan, sevecen ve itaatkar köpeklerdir. her ne kadar ürkütücü bir görüntüye ve pit bull'la karışan kötü bir üne sahip olsa da yeni insanlarla tanışmaktan heyecan duyan, sıcak köpeklerdir. çocuklarla özellikle iyi anlaşan, kaba hareketlerden rahatsız olmayan belli başlı bir kaç ırktan biridir. yalnız oynarken zarar vermek amacı olmasa da küçük çocukların üzerine atlayabilir, bu nedenle 8 yaşın üzerindeki çocuklarla oynaması daha güvenlidir. staffordshire, zeki ve inatçı bir ıktır. eğitimde kararlı ve ısrarcı bir tutum izlemek gereklidir. staffordshire bull terrier, özellikle ingiltere'de profesyonel eğitim yarışmalarında itaat ve çevikliği ile en yüksek derecelerde yarışmaktadır. özellikle yavru döneminde eşyaları çiğneme eğilimi bulunduğundan, çeşitli oyuncaklar verilerek eşyalara zarar vermesi önlenebilir. yalnız bu oyuncakların çene yapısının kuvveti göz önünde tutularak kolayca parçalanıp yutmayacağı sağlam maddelerden üretilmiş olması gerekir. tamamen korkusuz, hareketli ve son derece meraklı bir ırk olduğundan kendisine zarar verecek ortamlar ve olaylara, özellikle trafik kazalarına karşı çok dikkatli olunmalıdır. stafford yabancılar için çekingenlik yaratan bir ırk gibi görünse de bekçilik ve koruma içgüdülerine sahip değildir. yalnız halka açık ortamlarda asla tasmasız dolaştırılmamalıdır. çünkü kendi ırkı ve bağlantılı ırklara karşı agresyon gösterebilir. böyle durumlarda kontrol edilebilmesi ve tasmayı çekerken boynuna zarar gelmemesi için kalın bir boyun tasması kullanılması faydalı olur.

fazlasıyla enerjik bir ırk olan staffordshire bull terrier'in egzersiz gereksinimi oldukça fazladır. halka açık alanlarda daima tasmayla dolaştırılması gerekir. bahçede kaçabileceği bir nokta olmamasına özellikle dikkat edilmelidir. çünkü fazla korkusuz ve meraklı olan staffordshire'ların bir çoğu trafik kazası sonucu yaşamını yitirmektedir.
  • http://www.japantoday.com/…-nz-was-bitten-100-times

cocuk sevgisini yeni zelandada 100 kere isirmayla gostermis 4 adedi.

cocuk da sag, yuzlerce kere estetik olacaksa da...
  • çocuğunuza oyun arkadaşı, size yoldaş olacak bir tür.
    bitmeyen enerjileri ve zararsız bir tür olmasından ötürü çocuklarla çok uyumlular. çocuk gibi hep oyun oynamak istiyorlar maalesef.
    tank gibi diye betimlemiş bir yazar; koşuyorsa önünden çekilmeniz gerekebilir.
    çok sevgi arsızı olmasından ötürü devamlı üstünüze atlamak isteyecektir. bununla baş etmek için ufak bir dirsek hamlesi işe yarıyor, sonra yakanızdan düşüyor.
    tuvalet sorunları hiç yok, uzun süre tutma alışkanlıkları var lakin psikolojisini bozarsanız, çişini görünecek bir noktaya yapıyor.
    karakteri olan bir köpek cinsi. ikinci bir yavru almak için çok istekliyim lakin iki tane tankla ne yapılacağını kestiremediğimizden cesaret edemiyoruz. kedilerden dayak yediği için de eve kedi alamıyoruz.
    komikler, çok komikler. hüzünlü bakışları olduğuna aldanmayın, adeta içten pazarlıklılar. yürüyüş yaptırmak çok faydalı olur, enerjilerini azaltmak lazım. aksi halde size de ona da ızdırap oluyor enerjileri.
    iştahları çok fazla. çok yemekten kusarlar ama yemeye devam edebilirler. yoğurda bayılıyorlar. bir sürü tenis topu parçalamış olmakla birlikte feda olsun diyerek almaya devam edersiniz.
    yazacak bir sürü şey var, aklıma geldikçe gülüyorum. bir sürü hikayeniz olur sayelerinde. yolculuklarda sorun yaşatmaz, uslu duruyorlar. araba tutmaz, mide bulantısı yaşamıyorlar.
    havlamıyorlar, çok nadir havlama sesine şahit oldum. genellikle keyifli bir ortamdan uzak kalırsa, rahatsızlık vermek adına havlar, sonrasında da susuyor.
    köpek eğitimi önemli, güçlü bir köpek ve eğitilmesi, iki taraf için de kolaylaştırıcı oluyor.
  • american staffordshire terrier ile staffordshire bull terrier'i karıştıranlar var hâlâ.
    bir de oturup ahkam kesiyorlar.
  • henüz iki aylık bir yavru sahiplendim. gayet oyuncu ve akıllı. söz dinliyor. şimdilik tek sıkıntımız çiş ve kaka. evin her alanına her an ihtiyacını giderebiliyor. bunun eğitimi için henüz erken olduğunun farkındayım. ilerleyen dönemlerde eğitimi için yol gösterecek yazar arkadaşlardan mesaj bekliyorum.
  • benim de bir adet yenice sahiplendiğim köpek cinsi. kendisi 4.5 aylık ve 1 aydır beraberiz. şimdilik en büyük sıkıntısı dışarıda gördüğü herkese mavi boncuk dağıtması, minicik köpeklerden bile korkması, sokakta havlama duyduğu an kucağa gelmek istemesi. yazılanları okuyorum da diyorum ki bunlar benim köpeğimle aynı cins mi :) bakalım zaman ne gösterecek..
hesabın var mı? giriş yap