• ev veya ofis ortamı haricinde bir yerde çalışamayan bir insan olarak çok garipserdim. fakat bir cumartesi günü evde çalıştığım sırada giden elektrik yüzünden bu insan topluğuna katıldım ki o kadar da kötü değil. hatta açık ofiste çalışmaktan pek bir farkı da yok.
  • ben çok sessiz sakin ortamlarda konsantre olup iş yapamıyorum. ezelden beridir bu böyle. kalabalık, sıkıcı olmayan, sosyal bir ortamda, beni lafa tutan kimse yoksa daha rahat fikir üretiyorum. çocukken ödevlerimi balkonda yapmayı tercih ederdim, büyüdüm şimdi de zaman zaman bu tip kafeleri tercih ediyorum. dolayısı ile yaratıcılığa ihtiyaç duyduğum zamanlarda bu tipe bürünüyorum, zerre de gocunduğum bir şey değil.

kaldı ki her macbook sahibi artistlik olsun diye kullanmıyor. alienware m17x kullanıyordum bundan önce, adaptörü hariç 5,6 kg ağırlığı vardı yanlış hatırlamıyorsam. canıma tak ettiği bir gün apple store'a gidip bana en hafif bilgisayarınızı verin diyip 11 inç macbook air sahibi oldum. eğer işlem gücü açısından ağır bir işle uğraşmıyorsam da, tasarıma dair tüm işlerimi kendisiyle hallediyorum.

velhasıl, genellemeye kurban ettiğiniz insanların bi çoğu sahiden iş yapmak için orada oluyorlar.

dip not: apple da starbucks da pahalı markalar evet ama pahalı olmaları her insanın aynı derecede zor ılaştığı anlamına gelmiyor. şahsi fikrim, her gün kullandığınız objelerde en çok hangi marka/modeli kullanmaktan keyif alıyorsanız imkanınız dahilinde onu almanın mantıklı olduğu zaten. yaşam kalitesi önemli, dünyaya bir kere geliyoruz. dilediğimiz gibi harcamayacaksak neden para kazanmak için yırtınalım ki?
  • https://mobile.twitter.com/…atus/863805249424904192

açmaya usenenlere:
    starbucksa laptopla gelenlerin hepsi işsiz yalandan word açıp irem hayalet sevgilim sözlerini yazıyolar hızlı hızlı
  • ilgi orospusu olmaya aday ve hatta olmuş tiptir.

salak böyleleri. siktir git evinde çalış.

senin her şekilde dikkatini dağıtmak suretiyle konsantrasyonunu bozacak bir ortamda ne çalışıyorsun acaba ?

yok amaç piyasa yapmak, kendini farklı lanse edip daha pahalıya satmak ise, o vakit yolun yolcusu oluyorsun, hiç kusura bakma.
  • genellikle zengin ve züppe olanlarin yaptığı utanilasi bir eylemdir ve o kadar seste yapılacak iş değildir. bunların bir de kitap okuyan versiyonları vardır onlar daha da beterdir. gösteriş/hava için yapıldığı şüphesizdir.
  • şu an folkart starbucksta macbook air'imle bir şeylerle uğraşıyormuş gibi ciddili takılıyorum.
    oysaki sadece youtube'da şarkı dinliyor ve bir de sizi okuyorum.
    bu siktiğimin bilsayarına 10bin lira para verdim len.. bırakın da biraz hava atayım kıskanç ibneler.

edit: hepinize yalan söyledim.. macbook air'im yok len hehehe.
    edit2:kadın çaylak arkadaşlar, özellikle sizin duygularınızla oynadığım için çok özür dilerim.
  • bu insanların starbucks’ın personeli olduğunu düşünmemek elde değil. hemen hemen hepsinde aynı profilde insanlar var. hiç şöyle counter atmaya geleni görmedim.
  • macbook'la işi yapılır şu kısacık ahîr ömrümde halane daha anlamış değilim ki dünya görüşüm kesinlikle dar değildir. cidden merak ediyorum ne iş yapıyor bu tipler?
  • ı dont know for yet
    benim yorumlamam şimdilik bu kadar
  • allah bilasını versin, maaşlı mı geliyonuz oraya çömüyonuz gaghmıyonuz. aaljh bilaasn vnrssnn.
hesabın var mı? giriş yap