• zamane gelinlerinin resmi forması, başka model giyeni dövüyolar besbelli.
  • düğünlerde bir kere de farklı bir model göreyim, hep bundan olmasın dediğim gelinlik modeli. tamam güzel, hoş fena değil ama neden hep aynı? bunun ince askılısı var, kalın askılısı var, kayık yakalısı var, var oğlu var.
  • straplez olan herşey gibi bu da çirkin durur. kadınların, esas özelliği 3 boyutlu ve yuvarlak hatlara sahip olması olan o güzel göğüslerini üstten bastırıp iki boyutlu bir hale getirmeye çalışmalarını; ve bir de fırladı fırlayacak meme ucu çirkin bir şekilde göründü görünecek şeklinde kendilerine de rahat vermeyen bir şeyi neden tercih ettiğini merak etmişimdir hep.
  • askı iplerinin alttan fırlaması ve bir allahın kulunun farketmemiş olmasıyla beni cümle aleme rezil etmiş olan gelinlik.
  • annemin "o ne öyle, hamamda havlu sarmış gibi" yakıştırması yaparak beni soğuttuğu gelinlik türü.
  • (bkz: strapless)
  • son yıllarda gördüğüm gelinliklerin %95.76'sını oluşturan tür. straples, kalçaya ya da bele kadar dar korse, sonra birden ekstra kabarık pofuduk bir etek. burdan gelin adaylarına sesleniyorum: "biraz yaratıcılık lütfen".
  • normal yaşantısında kolsuz bile giymeyen kendi halinde mütevazi görünümlü hatunların bile kuralmış gibi giydiği zamazingo. hele böyle derin dekolteler filan da oluyor, sanırsın ki ablam maksim'de assolist olarak çalışıyor. bir de kilolu insana, üzgünüm ama, hiç yakışmıyor. nasıl bir düşünce yapısıyla tercih edildiklerini cidden merak ediyorum. yani moda diye gidip tarzın olmayan, sana yakışmayan bir şeyi neden giyersin? düğünse düğün, bence kişi kendisini daha iyi yansıtan bir şey giymeli. ama tabii burada moda sektörümüzde yaratıcılığın sıfır olması da çok etkili.
  • sırttan ne kadar sıktırırsan sıktır, düğünün bir yerlerinde gelinin yukarı doğru çekiştirmek zorunda kaldığıdır.

her gelinin üzerinde göre göre zaten baygınlık geldi. bence artık buna gelinlik değil, gelin üniforması denmeli.

hayır o değil de başka bir konuda kadınlara bir dayatma yapılsa hayatta kabul etmez ama kendilerine sunulan bu gelinliklerin aslında tek tip dayatması olduğunu farkedemiyorlar bile..
hesabın var mı? giriş yap