• tom cruise, tom hanks, kevin costner, brad pitt ...

aralık 2021'de yitirdiğimiz sezai aydın'dan sonra seslendirme camiası için yakın zamanda gerçekleşen ikinci büyük kayıp olmuştur.

1998 - sungun babacan, sezai aydın, yekta kopan
  • özellikle otuz yaş üstü kitlenin gönlünde ayrı bir yeri olan seslendirme sanatçılarından biriydi. sesi o kadar çok aktöre yakışıyordu ki. mekanı cennet olsun.
  • türkiye'nin en büyük sanatçılarından biriydi. görmeden tanıdığımızdı ve fanatik derecede beşiktaş taraftarıydı. allah allah eylesin. mekanı cennet olsun.

bjk çarşı;

--- spoiler ---

sessizliğimize ses verdi. ölmüş sözcükleri, biz işitelim diye seslendirdi. "konuş ki seni görebileyim" derler.
    sungun babacan, sessizce aramızdan çekildi.
    ruhu şad olsun.
    #sungunbabacan

--- spoiler ---
  • çok garip ismini bilmesem de,yüzünü görmesem de sesini duyunca insanı üzen bir ölüm.mekanı cennet olsun
  • çocukluğumdan bir parça daha koptu. allah rahmet eylesin
  • onun sesinden izlemeyi sevdiğimiz filmleri yeniden seslendirildiğinde altyazı ile seyredeceğim. umarım ses bantlarını korumaya almışlardır. allah rahmet eylesin.
  • çocukluğumun seslerinden. arkası yarın, radyo tiyatrosu gibi programlarda ve filmlerde seslendirme yaparlardı. çocukluğumdan bir şeyler daha koptu. mekanı cennet olsun..
  • türk dublajının sezai aydın ile beraber diğer devi. tom criuse'un sesi. belki de o seslendirmese tom cruise'un filmleri o kadar etkili olmayacaktı. vefatını az önce öğrendim kendisine allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabır dilerim.

işbu entrynin bir kısmı rahmetli sungun babacan'ın vefatından önce yazılmıştır.
  • çocukluğumuzun sesiydi ışıklar içinde uyusun.
  • allah rahmet eylesin.. 1992 de rahmetli olan dayımın sesiydin sen sungun abi.. belki hakkına girdik, bizi affet.. korkuyorum öbür tarafta dayımla beraber üstüme gelirsiniz diye..

çok üzülüyorum ya..
hesabın var mı? giriş yap