• çocukluğumda , salonlarda en çok para harcadığım oyun. kolombiyada uzun sarı saçlı futbolcu dikkat çekerdi. çeşitli gol atma yöntemleri vardı. mesela en sağdan sıfıra inip yerden pas verip topun arkasından koşunca kimse topa dokunamaz sen kendi pasını tamamlayıp gol atardın. bir diğeride ,kaleyi ceza sahasının dışından karşıdan görünce oyuncunun üzerinde chance yazardı. ilgili tuşa basınca,bir nişan alma aparatı çıkar sende onu şut atmak istediğin yeri gösterir ve vururdun. bu durumda köşelere son anda verilmiş falsolar genelde gol olurdu.
    veya topu kendi sahanda ele geçirdikten sonra karşı kaleye kadar iki adamın birbirlerine kafa pası vererek gidebilirdi. rakip oyuncu pek bir şey yapamazdı.
  • evet. ataricilerde en çok oynadığım ve en iyi oynadığım oyun kesinlikle buydu. hatta rekorum tek jetonla onbeş-yirmi kez yenmem ve 106 gol ile oyunu bitirmem olmuştu. hatta hall of fame'de 99 golden sonra yüzlü basamaklara geçmemiş, birinci olarak sadece 06 gol atmış olarak görünüyordum. favori takımım kolombiya'ydı. valderrama ile çok kişinin canını yakmışımdır.

şimdi size bir kaç taktik vereyim.

- sıfıra inip kısa pasla kalecinin bacakları arasından geçirip gol atıyordunuz ya işte onları ben yemiyordum. savunanken sürekli kısa pasa ardarda basarsanız kaleci topu tutuyor.

-chance kısmında yine kaleci ile topları kısa pasla çok daha rahat tutabiliyorsunuz.

-frikik kullanırken barajdan birinin hafif üstüne aşırtma tuşu ile vurursanız baraja çarpıp aşırtma gol girebiliyor.

-chance kısmında hedefin süresinin dolmasını beklemeden yönünüzü çekip hemen kısa pasa basıp tekrardan basarak şutunuzu hemen çekip golünüzü atabilirsiniz.

şimdilik bu kadar.
  • oyunda en kolay gol atma yöntemlerinden biri de meksikayı alip santrada bir geri pas ileri orta yaptiginizda direk forvetinizin kaleci ile karşı karşıya kalabilmenizdi.
  • super sidekicks serisinin en iyi ve en güzel ve en oynanabilir olanı.
    bu oyunu arjantin ile ve çok iyi oynadığımdan atari salonunda bir dönem 'maradona' diye çağrılır olmuştum.
  • zamanında bol bol oynadığımız konsol futbol oyunu lakin salon sahibinin oyunun levelını yüksek tutması nedeniyle hiç şampiyon olamazdık.
  • atak yaparken sağ kanattan topu sürüp aut çizgisine gelince topu kaleye doğru sürmek suretiyle kalecinin aptal bakışları arasında topu kalecinin bacak arasından geçirip gol atabildiğiniz konsol oyunu.
  • neo geo simulatörü ile pcnizde eski günleri yad edebileceğiniz oyun.
  • orbay ve rida nin forvet hattimizi olusturdurdugu oyun. rida ridvan da orbay kimdi hala kararsizim. sergen olabilir.
hesabın var mı? giriş yap