• seçmen iradesidir. millet nasıl karar verdiyse öyledir.
  • geçen yine yüzüme tokat gibi çarpan gerçek.

22.50 tl verdim muayene olmak için bir uzman doktora devlet hastanesinde.

önümde birisi vardı sırası yandı monitörde ismi bir arap ismiydi ve yaldır yaldır önümden geçip çatır çatır bedava muayenesini oldu ve olay mahallini terketti.

not: işsiz
  • herkese falan bedava olmamasi gereken sistem. sadece türkiye cumhuriyeti vatandaslarina bedava olmasi gerek. sonradan vatandaslik verilen suriyelilere degil tabi anladiniz siz. ne guzel is lan bu boyle bedavaya ye, yat, gez, sikis. bunlarin hepsini de benim vergimle yap. oldu amk.
  • gidin türkiyede ki kadın doğum hastanelerine, türkten fazla suriyeli göreceksiniz, daha 20 li yaşlarda ki suriyeliler 3-4. çocuklarını doğuruyorlar.
  • düşmanlık falan yapmak istemiyorum ama bugün ki türkiye şartlarını konuşmaya gerek yok. bizler bu kadar ağır vergiler altında ağır koşullarda çalışırken bedava yaşamaları beni rahatsız ediyor. yahu hadi sağlık bedava onu bir derece anlayışla ve makul karşılayabiliyorum. ama çocuğu havuza götürüyorum soyunma odası suriyeli çocuk dolu yahu hadi ona da eyvallah gelsinler çocuktur ama onlara ayrı saat yap bari. çocukları geçtim yetişkinlerde de öyle soyunma odasında türkçe konuşan yok ulan hadi çocuğu anladım bari yetişkini alma. sağlık bedava da yüzme niye bedava.. kaldı ki bayramlarda seyranlar sınırdan oluk oluk ülkelerine gidiyorlar gidip kalsınlar neden geri alıyoruz. ne ülke içinde kaç suriyeli, afgan, pakistanlı, özbek, gürcü var bilmiyoruz.

1 olay anlatayım.. 3 aydır maaş almayan eski çalıştığım firmadaki şoför arkadaşım anlattı.. şoförü bankaya gönderiyorlar. (çekilen para ile maaşların tamamı da değil bir kısmı ödenecek) şoför arkadaşta yani uzun boylu yapılı eli silah tutan, dağa bayıra ava giden bir arkadaş. şirketin önüne gelmiş arabadan iner inmez 3 kişi pata küte abanıp sağlı sollu girişmişler. şoför arkadaşı hastanelik etmişler. nerden geldiklerini valla anlayamadım dedi. sonra kamera kayıtlarına bakmışlar polis gürcü olduklarını tespit etmiş. hem o kadar insan maaş alamadı, hem dayak yendi. neden? türkiyede kaç kişi olduklarını dahi bilmediğimiz yabancılarımız yüzünden (kayıtdışılardan bahsediyorum). oturduğum binanın tam karşısında 7-8 afgan yada pakistanlı olduğunu tahmin ettiğim insan var hepsi erkek çoluk çocuk rahat dışarı çıkamıyor. sürekli ellerinde telefon yaşadıkları yer sefil bir yer ama elde hepsinde android telefon..

tüm bunları düşününce insanın sinirlenmemesi mümkün değil..
  • sağlık sisteminin tüm topluma bedava olması gerektiğini savunan ergen ahmakların da uğradığı başlık.
    devlet benim 12 maaşımın 4 ünü sgk primi + vergi olarak benden tahsil ediyor ahmak.
    neden faydalı faydasız, vergi veren vermeyen, katma değer sağlayan sağlamayan herkese bedava olacakmış?
  • suriye sınırlarında gayet normal bir sistemdir.
  • bize mustehaktir.
  • yatırımdır. hükümete bağımlılık hissini arttıran ve sonraları karşılık almak için kullanılacak yatırımlarından biridir.
  • suriyenin sömürgesiymiş gibi hissettirir. amerika yenilince biz de yenilmiş sayıldık da kapitilasyon fln verdik sanki, yani o hissiyatı oluşturuyor. yani başka bir ülkeye gittiğimde türk olmanın ayrıcalığını geçtim artık kendi ülkemizde ayrıcalıklı olmayı da geçtik türkiyede eşit olsak o bize yeticek. sadece sağlık değil birçok konuda, üniversiteye girişte, araba alımında, ev alımında, hisse senedi alımında aklıma gelmeyen bilmediğim bir çok alanda türk olmak dezavantajlı. ne mutlu türküm diyene lafı boş bir rhetoric haline geliyor/getiriliyor...
hesabın var mı? giriş yap